Antwort Kde na Krétě nejsou vlny? Weitere Antworten – Kde na Krétě nejvice fouka

Kde na Krétě nejsou vlny?
Teploty se pohybují kolem 10 až 12 C° a často fouká silný vítr, především na západním a jižním pobřeží.Klidné moře bez vln,píšečná pláž,pozvoné něco jako Zakynthos.Elafonisi je malý ostrůvek spojený se zbytkem Kréty mělkým útesem, který se dá překročit, je-li moře klidné. Ostrov leží 82 km severozápadně od Chanie a lze se k němu dostat lodí z Paleohory nebo autem z vesnice Vathi. Elafonisi je jako ráj na zemi. Má nádhernou pláž s korálově růžovým pískem a čistými vodami.

Kde je nejtepleji na Krétě : Někdy samozřejmě přijdou přeháňky nebo bouřky, ovšem takové počasí trvá maximálně jeden den. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se tu v létě mohou vyšplhat až přes 40°C.

Kdy je nejlepší jet na Krétu

Na poznávací dovolenou je ideální období jaro a podzim, kdy jsou teploty mírnější. Nejlepšími měsíci jsou duben, květen a rozmezí od poloviny září do poloviny října. Krásným a nejvíce fotogenickým obdobím je určitě jaro, kdy je příroda krásně rozkvetlá a i teploty jsou velmi příjemné.

Jaké je moře na Krétě : Rozloha ostrova činí 8261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře.

Meltemi. První, nejznámější a asi také turisty nejvíce ovlivňující vítr. Vítr Meltemi, někdy také nazývaný Etesian (Etesian northern winds), ovlivňuje celou oblast Egejského moře až ke Krétě a Rhodu. Začíná foukat zhruba v půli června a končí zhruba v půlce září.

1) Pláž Balos

Ta se řadí mezi nejkrásnější pláže na Krétě na světě. Její azurově průzračné vody hrají snad všemi odstíny modré a na místech, kde se setkávají s bílým pískem pláže, mají často narůžovělé tóny. Krása Balosu je ještě umocněna možností podívat se na něj pěkně svrchu.

Jaké je počasí v květnu na Krétě

S teplotami moře kolem 17 °C se však do moře opováží vstoupit jen otužilci. Počasí v květnu na Krétě je již velice příjemné s teplotami vzduchu mezi 15 a 24 °C. Teplota moře se pohybuje kolem 19 °C, takže lze vyrazit i na dovolenou vyloženě k moři.Hlavní sezona je na ostrově v období května až října. Sever má klima chladnější, jih je ovlivněn africkým kontinentem. Západ ostrova je díky většímu počtu srážek nejzelenější částí ostrova. Doporučujeme Krétu navštívit v jarních nebo podzimních měsících.Ideální doba pro dovolenou v Řecku je od června do září, ale např. na jižní ostrovy (Krétu, Rhodos, Kos či Santorini) můžete vyrazit také v květnu, kdy jsou tu už velmi příjemné teploty (i když moře ještě tak vyhřáté není).

 • Záliv Camps, Kapské město, JAR.
 • Záliv Maya, Koh Phi Phi, Thajsko.
 • Long Beach, Vancouver, Kanada.
 • Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazílie.
 • Záliv Grace, karibské ostrovy Turks a Caicos.
 • Pláž Navagio, Zakynthos, Řecko.
 • Tulum, Mayská riviéra, Mexiko.

Jaké je na Krétě moře : Rozloha ostrova činí 8261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře. Kréta je hornatý ostrov, nejvyšší hora Psiloritis 2456 m n. m. ve stejnojmenném pohoří, zvaném též Idi leží v centrální části ostrova.

Kde je nejtepleji v květnu : Pokud ale chcete zažít něco exotičtějšího a teploty dosahující v průměru 30 stupňů, vyberte si například Egypt a Maroko nebo se vydejte na Maledivy, Mauricius, Seychely a Bali.

Kdy nejlépe na Krétu

Hlavní sezona je na ostrově v období května až října. Sever má klima chladnější, jih je ovlivněn africkým kontinentem. Západ ostrova je díky většímu počtu srážek nejzelenější částí ostrova. Doporučujeme Krétu navštívit v jarních nebo podzimních měsících.

TOP 11 nejkrásnějších pláží v Řecku

 • ELAFONISSI NA KRÉTĚ Pláž Elafonissi na Krétě bývá často označována za vůbec nejkrásnější řeckou pláž.
 • LAGANAS NA ZAKYNTHOSU.
 • LAGUNA BALOS NA KRÉTĚ
 • MYRTOS NA KEFALONII.
 • NAVAGIO NA ZAKYNTHOSU.
 • PALEOKASTRITSA NA KORFU.
 • PERISSA NA SANTORINI.
 • PORTO KATSIKI NA LEFKADĚ

Nejlepší dovolená u moře – SROVNÁNÍ

Pořadí Destinace Naše skóre
1. Itálie 21/26
2. Řecko 21/26
3. Turecko 20/26
4. Dubaj 20/26

Kde je nejhezčí moře : Karibik, Antigua a Barbuda, Aruba, Brazílie, Cookovy ostrovy, Ekvádor, Fiji, Francouzská Polynésie, Galapágy, Grenada, Havajské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Maledivy, Malta, Mauricius, Seychely, Tahiti, Tanzánie, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, Zanzibar.