Antwort Kde koupit lístky na trajekt Chorvatsko? Weitere Antworten – Kde koupit lístek na trajekt

Kde koupit lístky na trajekt Chorvatsko?
Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem však je nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem.Nalodění aut je řízeno kapitánem a jeho spolupracovníky a není řízeno vašim příjezdem. V případě, že loď má boční vstup, můžou se pěší cestující tímto vstupem nalodit po registraci kuponu, který je registrován na jejich jméno. Automobily mohu být umístěny na kterékoliv palubě lodě.Naloďování vozidel na trajekty probíhá podle toho, jak jsou volná místa. Když se trajekt naplní, je třeba čekat na další spoj. Jadrolinija umožňuje na svých stránkách on-line prodej lodních lístků na trajektové linky a rychlé lodní linky. Lístek lze koupit minimálně 24 hodin předem.

Co si vzít na trajekt : Než se vydáte na cestu trajektem, musíte si vzít několik důležitých věcí. Provedeme vás, co si zapamatovat: 1) Vezměte si s sebou pas nebo platný cestovní doklad, jako je řidičský průkaz nebo občanský průkaz. Ujistěte se, že máte připravené příslušné vízum (možná budete muset jít na ambasádu).

Jak objednat trajekt v Chorvatsku

Většinou se dají koupit po internetu (www.jadrolinija.hr), nebo někde blízko přístavu hledejte kancelář přepravce. Cena lístků je odvislá od výšky a délky auta, jeho typu (osobní, karavan, motocykl) a počtu přepravovaných osob. Váha nehraje roli.

Jak rychle jede trajekt : Jsou poháněny dieselovým motorem a lodními šrouby a dosahují rychlosti 46 km/h.

Zpravidla jde o kyvadlovou dopravu mezi dvěma přístavy, do nichž vyúsťují pozemní komunikace (silnice, železnice). Principiálně podobné menší plavidlo pro propojení říčních břehů nazýváme přívoz. Trajekty plují na pravidelných linkách se zveřejněným jízdním řádem.

Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.

Jak jet trajektem

Lístky na trajekt je možné si koupit buď přímo v přístavu, nebo dopředu u některé z českých cestovních kanceláří, které je nabízejí. Na jízdence je uveden čas, kdy se máte dostavit do přístavu – zpravidla to bývá hodinu před vyplutím. Cena za lístek závisí na době, kdy chcete jet.Na kolik vyjde cesta do Chorvatska Cesta do Chorvatska představuje poměrně výraznou položku v rozpočtu na dovolenou. Na konečnou cenu má vliv množství proměnných včetně konkrétního cíle, délky pobytu, typu auta i stylu jízdy. Obecně se výdaje za obě cesty pohybují mezi 7 až 10 000 Kč.Rezervaci můžete provést také e-mailem na: [email protected] nebo na telefonu 542 213 349, případně na mobilu 774 046 382.

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.

Kolik kartonů cigaret z Chorvatska : Bezcelně lze dovézt zboží do hodnoty 175 eur u cestujícího staršího 15 let nebo 90 eur u cestujícího do 15 let. Dále 200 ks cigaret, 100 ks doutníčků, 50 ks doutníků, 250 g tabáku na kouření.

Jak rychle jezdí trajekt : Jsou poháněny dieselovým motorem a lodními šrouby a dosahují rychlosti 46 km/h.

Jak se dostat na senju

Cestou přes Norsko

Odkud se vydáte směr Narvik. Po téhle trase vás čeká jeden přejezd trajektem, a to ve městě Bognes do Skarberget. Trajekt je bez nutnosti rezervace předem, trvá zhruba 30 minut a cena se pohybuje okolo 117 NOK. Pak se jen držíte směr Finnsnes a přes most na Senju.

Známku můžete zakoupit online na stránkách společnosti ASFINAG nebo klasicky na rakouských benzínkách či dálničních přechodech. Přehledný rozpis poplatků pro jednotlivé úseky najdete na stránkách ASFINAG.Stejně jako v České republice nebo jinde v zahraničí je i v Chorvatsku nejvýhodnější a nejpohodlnější platit platebními či kreditními kartami. Nejobvyklejší jsou v Chorvatsku tyto karty: Eurocard/Mastercard, Visa, Diners Club, American Express.

Kolik piva můžu prevest přes hranice : Převoz alkoholu a tabáku mezi zeměmi EU

Zboží Směrné hodnoty EU
destiláty (například whisky nebo gin) 10 litrů
alkoholizované víno (např. sherry nebo portské) 20 litrů
víno 90 litrů (z toho pouze 60 litrů může být šumivé)
pivo 110 litrů