Antwort Kde je levnější nafta Itálie nebo Rakousko? Weitere Antworten – Kde tankovat Italie nebo Rakousko

Kde je levnější nafta Itálie nebo Rakousko?
Vzhledem k aktuálním cenám nejlépe natankujte plnou nádrž ještě v České republice a potom v Rakousku před překročením hranic s Itálií.Průměrné ceny v Evropě

Země Benzin Nafta
Polsko € 1,56 € 1,56
Německo € 1,88 € 1,67
Rakousko € 1,66 € 1,62
Belgie € 1,75 € 1,75

Průměrné ceny benzínu a nafty v Evropě v roce 2024

Země Natural 95 (euro) Nafta (euro)
Irsko 1,74 1,73
Itálie 1,89 1,79
Kypr 1,51 1,59
Litva 1,52 1,53

Jakou naftu tankovat v Rakousku : Jak správně natankovat v zemích EU28

Druh paliva Natural 95 Nafta
Stát Národní název Národní název
Portugalsko S/Chumbo 95; Gasolina Diesel; Gasóleo
Rakousko Eurosuper 95; Super 95 Diesel
Rumunsko 95 Fara plumb Diesel

Kolik stojí diesel v Rakousku

Rakousko: bezolovnatý benzín 95 oktanů (Super 95): 1,058 EUR. bezolovnatý benzín 98 oktanů (Super 98): 1,223 EUR. Diesel (Diesel): 1,026 EUR.

Jakou naftu tankovat v Itálii : Ve Francii se zase pro benzin používá označení Sans plomb (bez olova), případně ještě s číslem 95 nebo 98 dle oktanového čísla. Nafta se značí, když ne jako Diesel, tak jako Gasoil nebo Gazole. Italové používají Benzina pro benzin a Gasolio pro naftu.

Zlevňuje se především kvůli propadu cen ropy na světových trzích. Nejvyšší ceny jsou tradičně v Praze, naopak nejvýhodněji natankujete v Královéhradeckém kraji. V rámci Evropské unie je nejlevnější benzín v Bulharsku a Rumunsku.

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Která nafta je nejlepší

Nejkvalitnější je nafta v Litvě, Slovinsku, Švédsku, Bulharsku, na Maltě, v Chorvatsku, Irsku, Německu a Finsku, kde byl podíl nekvalitních vzorků podle lednové zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) nulový.Kdo chce tedy v Rakousku natankovat levněji, musí zamířit z hlavních tahů do vsí a hledat diskontní prodejce pohonných hmot. Nicméně i zavedené značky jako Shell, OMV a BP prodávají palivo mimo hlavní tahy velmi blízko průměrným rakouským cenám a někde i pod nimi. Diskontní prodejci však jdou ještě níže.Průměrná cena litru benzinu Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku minulý týden znovu stoupla a dosáhla rekordních 1,852 eura (45,75 Kč). Po předchozím zlevnění zdražila i nafta, a to na 1,778 eura (43,90 Kč).

v Itálii a Švýcarsku, jsou velmi populární samoobslužná čerpadla. Na italských pumpách jsou obvyklé stojany, jež přijímají bankovky – automat vydá množství paliva odpovídající vložené bankovce, proto je třeba se ujistit, že se nám vejde do nádrže, jinak nebudeme moci přebytek natankovat.

Kde je nejlepší nafta : V nezávislém testu MF DNES dopadla nejlépe nafta nakoupená v Německu. Nejlepší v Česku pořídíte u Benziny, nejhorší je Shell. Majitelé moderních vozů chtějí co nejlepší palivo a jsou ochotni si za ně i připlatit.

Co nemají rádi Italové : Každý Ital miluje divadlo ulice, miluje oblékání a i když jde jen pro noviny, vystrojí se jako na rande. Italové si potrpí na oblečení. Mimořádně důležité je mít perfektně čistý oděv, neboť tu nemají rádi lidi ve špinavém oblečení a snaží se jim vyhýbat.

Co je v Itálii zakazane

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

V nezávislém testu MF DNES dopadla nejlépe nafta nakoupená v Německu. Nejlepší v Česku pořídíte u Benziny, nejhorší je Shell. Majitelé moderních vozů chtějí co nejlepší palivo a jsou ochotni si za ně i připlatit.Rakousko a potraviny

I potraviny se dají v Rakousku dobře nakoupit, jelikož výběr je veliký, zboží kvalitní a často i levnější než v Čechách – což vám ostatně potvrdí každý nakupující obyvatel bydlící u rakouských hranic. Do Rakouska se vyplatí jezdit například pro mléčné výrobky, sýry, čokoládu a cukrovinky, pečivo.

Jakou naftu do common rail : prémiové palivo Verva Diesel

Nafta Verva se doporučuje zvláště pro vozy s moderními dieselovými motory, které jsou vybaveny technologiemi „čerpadlo-tryska“ – „common rail“.