Antwort Kde je Bělorusko? Weitere Antworten – Kde se nachází Bělorusko

Kde je Bělorusko?
EvropaBělorusko / Kontinent

Рэспу́бліка Белару́сь, Respublika Biełaruś, rusky Респу́блика Белару́сь, Respublika Belarus), je vnitrozemský stát ve východní Evropě. Hraničí s Polskem na západě, Litvou na severozápadě, Lotyšskem na severu, Ruskem na severu a východě a s Ukrajinou na jihu. Hlavním městem je Minsk.Kromě toho byly objeveny naleziště železné rudy, sádry, vzácných kovů, fosforitů nebo hlinitanových surovin. Veškerá těžba probíhá povrchovým způsobem, mimo těžby draselných solí, ropy a plynu. Většinu nerostných surovin v současné době Bělorusko importuje.Bělorusko vyváží 60 % vyrobených traktorů, televizorů, lednic, mrazáků, dráselných hnojiv více než 80 % kovoobráběcích strojů. V posledních letech velký rozvoj nabyla lehký průmysl. Vedoucí místo patří textilnímu průmyslu, konfekční výrobě, výrobě obuvu.

Jak cestovat do Bělorusko : Pro bezvízový vstup do Běloruska je třeba mít platný cestovní doklad, finanční prostředky ve výši 48 rublů/24 EUR (k 01.08.2018) na den pobytu (720 EUR na 30 dnů pobytu) a cestovní zdravotní pojištění s minimálním plněním 10 tis. EUR platné na území Běloruska (doporučujeme pojištění od běloruských pojišťoven).

Co je typické pro Bělorusko

Bělorusko nemá přístup k moři a mořské ryby a mořské plody se tu tedy nikdy příliš nekonzumovaly. Sladkovodní ryby se zde ale jedí hojně už po staletí, specialitou jezerní oblasti na severozápadě země jsou uzení úhoři. Velkou tradici má v Bělorusku příprava domácích kompotů.

Kolik je Belorusu : Bělorusko 8 159 073

Počtem příslušníků (okolo 10 milionů) jsou Bělorusové podobně velkým národem jako Češi či Srbové. Jejich jazykem je běloruština, avšak užívanějším jazykem (zejména ve městech) je v současné době ruština; Bělorusko bylo již v 19. a 20. století vystaveno násilné rusifikaci.

V Bělorusku se hovoří celkem dvěma úředními jazyky: běloruštinou a ruštinou. Dlouholetý vliv Sovětského svazu na běloruské území způsobil, že právě ruština je dnes tím jasně převládajícím jazykem mezi obyvateli – podle průzkumů tu běloruštinou denně používá jen asi 30 % lidí.

Od 1. července 2020 za vyřízení žádostí o vydání vstupních víz do Běloruska pro občany zemí EU se stanoví následující konzulární poplatek: 35 EUR. Při žádosti o víza pro občany jiných zemí se účtuje následující konzulární poplatek: 60 EUR. Za vydání expresního víza (do 48 hodin) se účtuje dvojitý poplatek.

Co na cestu do Bulharska

Z nich vyplývá, že do Bulharska jakožto členské země EU je možno cestovat s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.Jak se slaví běloruské Vánoce

Obyvatelé jsou velmi nábožensky založeni, vyznávají však převážně pravoslaví. Proto zde Vánoce nepatří ke stěžejním svátkům roku. Nejdůležitějším datem je až 7. leden.

Čeština
Rozšíření Česko Slovensko USA Kanada Německo Rakousko Rumunsko Austrálie Ukrajina Srbsko Chorvatsko Polsko
Počet mluvčích 12,6 milionu (2022)
Klasifikace Indoevropské jazyky Slovanské jazyky Západoslovanské jazyky
Písmo Latinka


19/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00

Kam mohou Ukrajinci bez víza : Do kterých evropských/schengenských zemí mohou občané Ukrajiny krátkodobě cestovat bez víza Bezvízový styk se týká krátkodobých pobytů ukrajinských občanů s biometrickým pasem ve všech zemích Evropské unie s výjimkou Irska, a dále pak v Norsku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.

Čím je lepší platit v Bulharsku : Čím se platí v Bulharsku Oficiální měnou v Bulharsku je bulharský lev (BGL). Setkáte se zde z mincemi v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50, hodnoty bankovek jsou rovněž 1, 2, 5, 10 a 50. Ideální je do Bulharska přicestovat s eury a vyměnit si je na místní měnu až v Bulharsku.

Co se vyplatí koupit v Bulharsku

Pro ženy doporučujeme nákup přírodní kosmetiky z růžového oleje Rose of Bulgaria a do kuchyně sladkou i pálivou papriku ( červen piper). Pro muže budou zajímavé cigarety, doutníky či samotný tabák. Za jedny z nejlepších v Evropě jsou považována především červená vína.

Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.

Který jazyk je nejbližší češtině : Čeština neboli český jazyk je západoslovanský jazyk, nejbližší slovenštině, poté lužické srbštině a polštině.