Antwort Jaká zvířata žijí v Novém Zélandu? Weitere Antworten – Jaká zvířata žijí na Novém Zélandě

Jaká zvířata žijí v Novém Zélandu?
Nový Zéland je královstvím nedotčené přírody. Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka…Po úspěšné britské kolonizaci, která byla oficiálně zahájena v 19. století podepsáním smlouvy z Waitangi, žije na Novém Zélandu směsice evropských, maorských a dalších přistěhovaleckých kultur v následujícím složení: Evropané 74% Maorové 15%Nebezpečí na Novém Zélandu

 • Nenechávejte doklady a cennosti v autě nebo bez dozoru.
 • V centrech větších měst (hlavně Auckland) si dejte pozor na kapsáře.
 • Sledujte předpověď počasí a přizpůsobte tomu své výlety.
 • Při koupání a surfování dávejte pozor na silné proudy.

Co se nesmi vyvazet z Nového Zélandu : Dovoz domácích zvířat (včetně psů a koček) na území Nového Zélandu není pro turistické účely možný. V případě přetrvávajícího zájmu se u nás informujte. Dále je přísný zákaz dovážet následující: – ilegální měkké a tvrdé drogy (marihuana, heroin, kokain…)

Co je typické pro Nový Zéland

Nový Zéland nabízí nesčetné přírodní krásy na každém kroku. V této zemi najdeme horská pásma, divoké lesy i dlouhé písčité pláže. Nový Zéland patří k nejčistším oblastem světa a vyznačuje se vysokou životní úrovní. Je to nezávislý parlamentní demokratický stát, člen Britského společenství národů.

Jak se říká Novému Zélandu : Název. Aotearoa, což znamená země dlouhého bílého oblaku (ao = oblak, tea = bílý, roa = dlouhý). V moderní maorštině se tento název užívá pro celý Nový Zéland. Slovo Aotearoa se také běžně používá v novozélandské angličtině.

K oblíbeným pokrmům patří fish and chips, barbecue (jehněčí, mořské plody, hovězí) či maso a zelenina připravené tradiční maorskou metodou v zemní peci – hāngi, dezerty pocházející z Nového Zélandu (pavlova, Afghan biscuit, hokey pokey ice cream), původně australská jídla, například lamington či vegemite či tradiční …

K cestě na Nový Zéland je potřeba cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu. Každý občan ČR cestující na Nový Zéland musí mít předem schválenou registraci NZeTA. Registrace je platná na dva roky, na neomezený počet vstupů. Délka jednoho vstupu nesmí přesáhnout 90 dnů.

Co potřebuji na Nový Zéland

K cestě na Nový Zéland je potřeba cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu. Každý občan ČR cestující na Nový Zéland musí mít předem schválenou registraci NZeTA. Registrace je platná na dva roky, na neomezený počet vstupů. Délka jednoho vstupu nesmí přesáhnout 90 dnů.Tohle asi není překvapivá informace, na Zélandu se jezdí vlevo. Chvíli je to nezvyk, ale zvyknete si poměrně brzy. Jednoduchá obecná pomůcka zní, že sedadlo řidiče by mělo být u středové čáry (s auty s volantem na levé straně se tu moc nepotkáte). Přestože se řídí vlevo, platí i na Novém Zélandu přednost zprava.Nový Zéland je (vedle Islandu a USA) jednou ze tří zemí na světě se silnou geotermální aktivitou – gejzíry, bublajícím bahnem a horkými prameny.

Než vycestujete na Nový Zéland, neopomeňte si zařídit potřebné doklady. Mezi ty lze zařadit primárně cestovní pas. Ten musí mít platnost minimálně o tři měsíce delší, než je délka pobytu. Vízum pak nepotřebujete, pokud v zemi neplánujete pobyt delší jak tři měsíce.

Jak dlouho platí NZeTA : NZeTA umožní držiteli OPAKOVANÝ VSTUP NA NOVÝ ZÉLAND PO DOBU DVOU LET. Poplatek za zajištění NZeTA je 9,- NZD za podání žádosti prostřednictvím mobilní aplikace a 12,- NZD za podání žádosti prostřednictvím internetu.

Co zařídit před odletem na Zéland :

 1. 3 měsíce před odletem. Nákup letenky (zpáteční nebo jednosměrná + následná pryč ze země)
 2. 2 měsíce před odletem. Návštěva lékařů a zajištění léků na předpis.
 3. 1 měsíc před odletem. Mezinárodní řidičák.
 4. 14 dní před odletem. Cestovní lékárničku​
 5. 7 dní před odletem.
 6. 1 den před odletem.

Jak dlouho trvá let na Nový Zéland

Nový Zéland je od Prahy vzdálen asi 18 211 kilometrů. Přibližná doba letu (při průměrné rychlosti 800 km/h) je tedy stanovena na 22 hodin a 42 minut.

Žádost včetně platby probíhá online, veškeré nutné informace naleznete na oficiální webu immigration.gov.nz. Poplatek za vízum činí 208 NZD, po příletu navíc musíte prokázat, že máte alespoň 4.200 NZD na účtu plus dostatečnou sumu na pořízení zpáteční letenky, případně přímo letenku zpět.K cestě na Nový Zéland je potřeba cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu. Každý občan ČR cestující na Nový Zéland musí mít předem schválenou registraci NZeTA. Registrace je platná na dva roky, na neomezený počet vstupů. Délka jednoho vstupu nesmí přesáhnout 90 dnů.

Co si vzít na Nový Zéland : Doporučujeme zabalit si:

 • Cestovní polštářek.
 • Telefon s hudbou, filmy nebo hrami.
 • Kniha nebo průvodce Novým Zélandem.
 • Teplé ponožky.
 • Oblečení a převlečení dle individuální potřeby.
 • Malý bloček a propisku.
 • Nabíječku na telefon.
 • Převaděč do zásuvky.