Antwort Jak změnit metadata JPG? Weitere Antworten – Jak odstranit informace z fotografie

Jak změnit metadata JPG?
Odstranění soukromých informací není jinak složité. Klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Přejděte na záložku »Podrobnosti« a dole najděte volbu »Odebrat vlastnosti a osobní informace«. V nově otevřeném okně máte možnost vlastnosti odebrat.Pokud kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, vyberete možnost Vlastnosti a následně se přepnete na kartu Podrobnosti, dostanete informace o uložených metadatech jako na dlani. V případě, že je budete chtít odebrat, stačí využít odkaz zcela dole – Odebrat vlastnosti a osobní informace.Umístěte kurzor na fotku nebo video. Klikněte na Upravit datum a čas. Pokud jste vybrali více položek, uvidíte dvě možnosti. Pokud chcete určit datum a čas první položky a data a časy ostatních položek automaticky posunout podle ní, klikněte na Posunout data a časy.

Jak zjistit meta data z fotky : Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak odstranit z fotky predmet

Chcete-li z fotografií vymazat nežádoucí objekty, postupujte podle následujících kroků.

  1. Krok 1. Klepněte na ikonu Object eraser.
  2. Krok 2. Klepněte nebo nakreslete kolem čehokoli, co chcete vymazat.
  3. Krok 3. Klepněte na tlačítko Vymazat.
  4. Krok 4. Klepnutím na tlačítko Uložit dokončete úpravy.

Co je to metadata : Metadata (z řeckého meta- = mezi, za + latinského data = to, co je dáno) jsou data, která poskytují informaci o jiných datech. Příkladem je katalogizační lístek v knihovně, obsahující data o původu a umístění knihy: jsou to data o datech v knize, uložená na katalogizačním lístku.

Upozorňujeme, že u některých metadat, třeba u vlastnosti Autor, je potřeba kliknout na vlastnost pravým tlačítkem myši a zvolit Odebrat nebo Upravit. Dalším kliknutím na kartu Soubor se vrátíte k dokumentu. Všechny provedené změny se automaticky uloží.

Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata.

Jak změnit EXIF data

Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.datum a čas) jsou velmi jednoduché. Po instalaci stačí na soubor nebo složku, v které potřebujete upravit vlastnosti, kliknout v průzkumníku pravou myší a zvolit příkaz Změň atributy. Následně vyberete pole, které máte v úmyslu změnit a přepíšete je.Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata.

Příloha digitálních fotografií

Tato metadata obsahují informace o vzniku fotografie – datum a čas pořízení, použitá ohnisková vzdálenost, použití blesku, typ a výrobce fotoaparátu, aktuální software, čas expozice, digitální zoom, komprese, údaje o poloze místa fotografování (GPS souřadnice) apod.

Jak odstranit text z obrázku : Stáhněte Snapseed z App Store. Spusťte aplikaci, klikněte na značku + a označte text, který chcete odstranit. V záložce “Nástroje”, klikněte na ikonu s “náplastí” a označte text, který chete odstranit. Zaškrtněte zaškrtávací tllačítko a po dokončení uložte fotografii.

Jak odstranit osoby z fotky : Vše, co potřebujete udělat, je stáhnout si program Photo People Remover. Photo Stamp Remover je silný, ale jednoduchý program, který může odstranit cokoli na pozadí vaší fotografie. Od lidí po dráty, od vodoznaků po data, Photo People Remover je odstraní dokonale – je to, jako by tam nikdy nebyly!

Jak zjistit metadata

Kontrola dostupnosti EXIF dat nemůže být jednodušší. Jednou z možností je stáhnout fotografii, kliknout na ni pravým tlačítkem myši a otevřít „Vlastnosti“. V záložce „Podrobnosti“ budou všechna stávající metadata. Nicméně speciální on-line služby pro analýzu metadat mohou být časově úspornější.

Metadata mohou obsahovat jak informace o vlastních datech, například počet stran knihy nebo rozměry obrázku, tak i informace o kontextu, například autora, datum pořízení, přístupová práva nebo druh komprimační metody.Otevřete bezplatný online nástroj GroupDocs. Metadata ve svém oblíbeném prohlížeči. Kliknutím do oblasti přetažení souboru nahrajte soubor s fotografií nebo přetáhněte fotografii. Vyberte vlastnost metadat, kterou chcete odstranit z fotografie, vyberte ji a klikněte na ikonu Odstranit.

Jak změnit vlastnosti souboru : Vyzkoušejte to!

  1. Vyberte Soubor > Informace.
  2. Vyberte vlastnost, která začíná přidáním, například Přidat název, Přidat značkunebo Přidat autora.
  3. Zadejte informace.
  4. Pokud chcete zobrazit další vlastnosti, vyberte Zobrazit všechny vlastnosti.
  5. Až budete hotovi, vyberte šipku Zpět a uložit. změny.