Antwort Jak změnit dětského lékaře? Weitere Antworten – Jak prejit k jinemu Pediatrovi

Jak změnit dětského lékaře?
Pokud nejste s péčí svého registrujícího lékaře spokojeni, můžete jej změnit jednou za tři měsíce. Samotná změna lékaře není složitá. Navštívíte nového vámi vybraného lékaře a zeptáte se na možnou registraci. Existují však zákonné výjimky, kdy vás lékař může odmítnout přijmout do péče.Registrujícího praktického lékaře můžete změnit po třech měsících od předchozí registrace. Pojištěnec má obecně (bez časové limitace) právo na výběr poskytovatele zdravotních služeb na území České republiky, který je ve smluvním vztahu k jeho zdravotní pojišťovně, a na výběr zdravotnického zařízení.Pokud máte obavy, že bude změna lékaře spojena s papírováním, bojíte se zbytečně. Celé vám to zabere maximálně hodinu času. Vyplnit budete muset jen jeden malý formulář, ale to již předbíháme.

Jak dlouho můžu být u dětského lékaře : K přeregistraci dítěte běžně dochází ve věku kolem 18 let. Platí pravidlo, že všeobecný praktický lékař může mít zaregistrované pacienty od 14 let a praktický lékař pro děti a dorost maximálně do 19 let.

Jak zajistit pediatra

Výběr pediatra

spádový lékař vás nesmí odmítnout. V porodnici budou žádat jeho jméno, adresu a telefonní číslo. Porodnice obvykle doporučují kontaktovat pediatra do 48 hodin po propuštění. Zda půjdete vy s děťátkem za lékařem, anebo přijde on či dětská sestra za vámi domů, záleží na vzájemné dohodě.

Kdy mě může lékař vyřadit z evidence : „Musí jít o soustavné a závažné porušování léčebného režimu, které není způsobeno zdravotním stavem. Vše musí být jednoznačně zdokumentováno a pacient o tom obdrží písemnou zprávu," vysvětlila primářka všeobecného lékařství Městské nemocnice Ostrava Marta Pískovská.

„Praktický lékař a pediatr jsou takzvaní registrující lékaři, které je možné měnit jednou za tři měsíce,“ vysvětluje Tichý.

Do kdy je možné chodit k dětskému lékaři a kdy je možné přejít k praktickému Platí ale pravidlo, že praktický lékař pro dospělé může mít zaregistrované pacienty od 14 let; praktický lékař pro děti a dorost maximálně do 19 let.

Po jaké době mohu změnit lékaře

„Praktický lékař a pediatr jsou takzvaní registrující lékaři, které je možné měnit jednou za tři měsíce,“ vysvětluje Tichý.„Praktický lékař a pediatr jsou takzvaní registrující lékaři, které je možné měnit jednou za tři měsíce,“ vysvětluje Tichý.Každý pojištěnec má ze zákona nárok na změnu ošetřujícího lékaře. Lidé často řeší, že se zaregistrují u lékaře a velmi záhy zjistí, že jim z nějakého důvodu nevyhovuje. Chtějí pak registraci okamžitě zrušit, což bohužel nejde.

V porodnici budou žádat jeho jméno, adresu a telefonní číslo. Porodnice obvykle doporučují kontaktovat pediatra do 48 hodin po propuštění. Zda půjdete vy s děťátkem za lékařem, anebo přijde on či dětská sestra za vámi domů, záleží na vzájemné dohodě.

Jak zrušit registraci u lékaře : Každý pojištěnec má ze zákona nárok na změnu ošetřujícího lékaře. Lidé často řeší, že se zaregistrují u lékaře a velmi záhy zjistí, že jim z nějakého důvodu nevyhovuje. Chtějí pak registraci okamžitě zrušit, což bohužel nejde.

Jak podat stížnost na lékařskou komoru : Budete-li přesvědčeni o oprávněnosti svého rozhořčení i druhý den, obraťte se stížností nejprve na nadřízeného daného lékaře. Tím může být primář či primářka oddělení či ředitel daného zdravotnického zařízení. Stížnost můžete podat ústně či telefonicky, ale vždy má větší váhu podání písemné.

Jak si vybrat pediatra

Na co se zaměřit při výběru pediatra

  1. # 1 Blízkost. Hlavně v prvních měsících po narození budete pediatra navštěvovat velmi často.
  2. # 2 Spolupráce s pojišťovnou.
  3. # 3 Dostupnost péče.
  4. # 4 Přístup k léčbě
  5. # 5 Osobní návštěva.
  6. # 6 Nenechávejte hledání na poslední chvíli.


samotně k praktickému lékaři můžeš od 15 let, dají-li k tomu souhlas zákonný zástupci. K specialistům (neurolog, urolog, gynekolog, dermatolog, …) je potřeba doprovodu do 18 let.Jak probíhá první prohlídka u pediatra

Podepíšete registrační list, kterým oficiálně přihlásíte své děťátko do jeho ordinace. Lékař to poté oznámí zdravotní pojišťovně. Připravte si zdravotní průkaz vašeho miminka, který jste dostali v porodnici. Děťátko pediatr prohlédne, poslechne, zváží a změří.

Jak podat stížnost na pediatra : Budete-li přesvědčeni o oprávněnosti svého rozhořčení i druhý den, obraťte se stížností nejprve na nadřízeného daného lékaře. Tím může být primář či primářka oddělení či ředitel daného zdravotnického zařízení. Stížnost můžete podat ústně či telefonicky, ale vždy má větší váhu podání písemné.