Antwort Jak zjistím jestli mám zaplacenou pojistku na auto? Weitere Antworten – Kde zjistím jestli je Pojistene auto

Jak zjistím jestli mám zaplacenou pojistku na auto?
Stačí do vyhledávače ČKP (České kanceláře pojistitelů) zadat SPZ a pojištění odpovědnosti ke konkrétnímu datu, takže například tomu momentálnímu. Následně uvidíte, od kdy je pojištění platné, o jaký druh a značku vozidla jde, stejně tak pojistitele, tedy název pojišťovny, u které je vozidlo pojištěno i s kontakty.Jak zjistím dluh na ČKP Výši dluhu u ČKP za neplatné povinné ručení si můžete zkontrolovat přímo na webu ČKP v sekci „Moje registrace“. Tak lze získat informace o dluhu, evidenční značce, platnosti povinného ručení a výši dluhu. Bez zaplacení dluhu nebude vaše povinné ručení platné.Pokud zapomenete zaplatit povinné ručení, kontaktujte svou pojišťovnu co nejdříve a situaci s ní proberte. Pokud jde o první zapomenutí, může pojišťovna nabídnout řešení v podobě pozdního placení, případně úpravy plateb na splátky.

Jak se platí pojistka na auto : V podmínkách k uzavření pojistné smlouvy naleznete výši platby i způsob úhrady. Pojistné splátky se hradí nejčastěji měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo ročně. Platbu můžete provést převodem na účet, vkladem na účet, prostřednictvím České pošty nebo na pobočce pojišťovny.

Co vše se dá zjistit z SPZ

Co vše lze vyčíst z české registrační značky I když vám nepoví jméno majitele, můžete z RZ vyčíst zajímavé údaje. Kromě těch zmíněných lze odvodit i kraj, speciální typ vozidla (veterán, diplomatický vůz, RZ pro jednorázový převoz vozidla aj.) nebo to, zda si majitel nechal vyrobit SPZ na přání.

Jak poznam že mám havarijni pojisteni : Informaci o tom, jestli má vaše nebo cizí auto sjednané povinné ručení, zjistíte jednoduše na webových stránkách České kanceláře pojistitelů (ČKP). Zde můžete také zjistit, u které pojišťovny je dané vozidlo pojištěné.

Jak zjistit kde mám exekuci nebo dluhy

 1. Exekuční registr.
 2. Solus.
 3. Bankovní registr klientských informací
 4. Nebankovní registr klientských informací
 5. Sociální pojišťovna.
 6. Zdravotní pojišťovna.
 7. Finanční úřad.


Navštivte webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a získejte přístup k nejlepšímu zdroji informací o dlužnících v České republice.

Co se stane když není zaplacené povinné ručení

Pokud karta není platná a vy právě jedete bez povinného ručení, očekávejte pokutu. Ta je 1 500 Kč na místě nebo 3 000 Kč ve správním řízení. Pokud vůz provozujete dlouhodobě bez povinného ručení a přijde se na to, pak je pokuta vyšší a to v rozmezí od 5 000 Kč do 40 000 Kč.V případě, že nezaplatíte stanovené pojistné na životní pojištění, první měsíc nejprve dostane dlužník od pojišťovny upomínku. Po této výzvě by měl být dluh co nejdříve uhrazen. Pokud se tak nestane, může dojít ze strany pojišťovny k ukončení smlouvy na životní pojištění. Tím ovšem nedojde ke smazání závazku dlužníka.Kdy se platí pojistka na auto To, do kdy je nutné povinné ručení zaplatit, je napsáno ve smlouvě o povinném ručení. Před vypršením smlouvy obvykle chodí dopis od pojišťovny, který může přijít s dopisem o navýšení ceny. Pojistku můžete buďto prodloužit, nebo samozřejmě vypovědět smlouvu.

Vývoj cen povinného ručení

Ceny povinného ručení začaly stoupat od roku 2018. V roce 2019 činila průměrná pojistka 4 013 Kč. V roce 2022 byla průměrná cena povinného ručení 4 298 Kč pro osobní auta. Jde o průměrnou cenu všech sjednaných pojistek v daném roce na Top-Pojištění.cz.

Jak nahlédnout do registru vozidel : Jak získat výpis z registru vozidel O výpis z registru vozidel můžete zažádat na jakémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, kde vám bude za poplatek 50 Kč/vozidlo vydán na počkání. Údaje vedené v registru vozidel si můžete zobrazit také po přihlášení na Portálu občana nebo Portálu dopravy.

Jak zkontrolovat SPZ : Pokud nevíte jistě, jestli ojetina, kterou jste pořídili, není náhodou kradená, pak není nic jednoduššího než si to zkontrolovat – a to právě přes web nebo aplikaci policie ČR. Stačí zadat jak SPZ, tak i VIN kód vozu a pak už se jen modlit, aby se v seznamu auto nenašlo.

Na co se nevztahuje havarijní pojištění

Co nekryje havarijní pojištění Havarijní pojištění nekryje škody způsobené třetí straně, k tomu slouží povinné ručení. Havarijní pojištění se nevztahuje ani na poruchu vozu, například když se poškodí převodovka za jízdy nebo přestanou fungovat světlomety.

V případě, že nezaplatíte stanovené pojistné na životní pojištění, první měsíc nejprve dostane dlužník od pojišťovny upomínku. Po této výzvě by měl být dluh co nejdříve uhrazen. Pokud se tak nestane, může dojít ze strany pojišťovny k ukončení smlouvy na životní pojištění. Tím ovšem nedojde ke smazání závazku dlužníka.V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

 1. Centrální evidence exekucí (CEE)
 2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
 3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
 4. Sdružení SOLUS.
 5. Finanční úřad.

Jak zjistím jestli jsem v registru dlužníků zdarma : Poskytování informací z registru dlužníků se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., která stanovuje poplatek za poskytnutí výpisu. Nahlédnout do registru dlužníků zdarma a ani získat výpis z registru dlužníků zdarma tedy není možné.