Antwort Jak zjistit typ telefonu Sony Xperia? Weitere Antworten – Jak zjistím co mám za typ telefonu

Jak zjistit typ telefonu Sony Xperia?
Nastavení telefonu

Informaci o vlastněném typu zjistíte také přímo v zapnutém telefonu. Stačí jít do Nastavení -> O zařízení -> Číslo modelu.Metoda 2: Vstupte do nabídky [Nastavení]->[Systém]->[Povinné štítky] -> Název vašeho modelu najdete výše. (Android 8.0/9.0, nahlédněte do nabídky [Nastavení]->[Systém]->[Informace o telefonu]->[Model] a zkontrolujte název modelu vašeho telefonu.Každý mobilní telefon, GSM modem nebo zařízení s vestavěným telefon / modem má jedinečné 15místné číslo IMEI. Na základě tohoto čísla můžete zkontrolovat některé informace o zařízení, např. značku nebo model.

Kde najdu kód telefonu : Chytrý telefon

Modelový kód, sériové číslo a IMEI najdete na zadní straně zařízení a také na originálním obalu. Pokud údaje nejsou čitelné, místo telefonního čísla vytočte kód *#06# a potvrďte ho zeleným tlačítkem volat.

Jak zjistit puvod telefonu

K tomu, abyste mohli prověřit původ svého telefonu, potřebujete nejprve zjistit jeho IMEI (zkratka pro International Mobile Equipment Identity; Mezinárodní identifikace mobilního zařízení). Jedná se o obvykle jedinečné číslo, identifikující konkrétní mobilní telefon.

Jak zjistit zda je telefon 5G : Další informace o pokrytí sítě 5G získáte od svého poskytovatele sítě. Kdykoli je síť 5G nedostupná, telefon se automaticky vrátí na rychlost 4G (LTE) nebo 3G. Zkontrolujte, zda telefon ve stavovém řádku zobrazuje indikátor 5G. Pokud ne, váš telefon používá 4G (LTE) nebo 3G.

NFC je bezdrátová technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na vzdálenost do 4 cm. Podporuje ji řada chytrých telefonů (těmto zařízením tím pádem můžeme říkat NFC mobily) a tabletů, přičemž díky velmi krátké vzdálenosti je bezpečná a není vyžadována jejich identifikace.

zařízení se dvěma SIM kartami, což znamená, že obě SIM karty lze připojit k síti současně, znamená to, že vaše zařízení má dvě čísla IMEI, dvě zařízení SIM, což znamená, že k síti lze připojit pouze jednu kartu SIM, znamená to, že vaše zařízení má pouze jedno číslo IMEI.

Jak odemknout telefon když nevím PIN Huawei

Metoda 3: Odemkněte telefon Huawei pomocí zapomenutého vzoru

 1. Zadejte na svém telefonu Huawei několikrát náhodný přístupový kód.
 2. Na obrazovce telefonu se zobrazí „Zapomenutý vzor“.
 3. Do svého účtu Gmail dostanete e-mail Google, který vám umožní resetovat zamčený telefon.
 4. Postupujte podle pokynů v e-mailu.

Find My Device je služba, kterou zdarma nabízí přímo Google a má ji téměř každý telefon s Androidem. Při hledání vám pomůže internet a GPS. Pokud GPS v telefonu nemáte zapnutou, můžete jej alespoň prozvonit nebo uzamknout heslem na dálku a poctivému nálezci poslat zprávu s kontaktními údaji.Vyšší rychlost – oproti 4G to na 5G síti frčí výrazně rychleji. Poznáte to hlavně při stahování, streamování, nahrávání nebo posílání souborů. Přenosová rychlost 5G sítí umí dosáhnout rychlosti několik stovek megabitů až několika gigabitů za sekundu. Teoreticky je 5G sít asi 100× rychlejší než 4G síť.

5G jsou nejnovější a zároveň nejvyspělejší používané mobilní sítě. Oproti LTE internetu nabízí skokově vyšší přenosové rychlosti a nižší odezvu.

Jak zjistit jestli má telefon NFC : Zapnutí NFC (Near Field Communication)

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Připojená zařízení Předvolby připojení NFC.
 3. Zapněte možnost Používat NFC.

Kde je NFC v mobilu : Kromě toho si zkontrolujte, jestli váš mobil podporuje bezdrátovou komunikaci pomocí technologie NFC. Stačí se podívat do Nastavení – vybrat záložku Připojení a zapnout možnost NFC a bezkontaktní placení. K zapnutí NFC se dostanete případně i rovnou z domovské obrazovky. V rychlé nabídce stačí kliknout na ikonku NFC.

Co je PIN1

PIN1 slouží k přístupu k běžným funkcím telefonu. PIN2 chrání pevnou volbu telefonního seznamu (využito např. O2) PUK1 je určen pro nové nastavení PIN1.

Jak obnovit telefon nebo tablet do továrního nastavení

 1. 1 Stáhněte prstem horní lištu dolů a klepněte na Nastavení (ozubené kolečko).
 2. 2 Vyberte možnost Obecná správa – Obnovit.
 3. 3 Klepněte na Obnovit tovární data – Obnovit – Odstranit vše. Po potvrzení dojde k restartování telefonu a jeho obnovení do továrních hodnot.

Zablokované telefony s Androidem

Taková ochrana bývá přes gesto ruky nebo přes heslo, které není snadné zjistit. V takovém případě se zkuste na počítači přihlásit pod svůj Google účet a použít nástroj „Najdi moje zařízení“. Dokáže odblokovat či zablokovat telefon nebo jej v případě nouze uvede do továrního nastavení.

Jak zjistit polohu mobilu Android : Vzdálené vyhledání, zabezpečení nebo vymazání zařízení

 1. V jiném telefonu či tabletu Android spusťte aplikaci Najdi moje zařízení .
 2. Přihlaste se.
 3. V seznamu zařízení vyberte zařízení, které chcete vyhledat.
 4. Můžete být vyzváni k zadání kódu PIN používaného k odemčení obrazovky zařízení Android, které chcete najít.