Antwort Jak zjistit typ své postavy? Weitere Antworten – Jak poznam jaký mám tvar postavy

Jak zjistit typ své postavy?
Pokud máte široká ramena, spíše velká prsa, ale úzké boky a pas, a k tomu štíhlé nohy, můžete se popsat jako obrácený trojúhelník – nebo typ Y. Pokud nejvýraznější částí vaší postavy jsou boky a stehna, zatímco ramena a pas jsou užší, vaše postava to hruška – nebo typ A.Postup: S měřící páskou změřte obvod ramen, hrudníku, pasu a boků. Zaznamenejte si měření a porovnejte je s charakteristikami jednotlivých typů postav. Tipy: Měřte vždy ve stejnou dobu dne, ideálně ráno. Měřící pásku držte vodorovně a nesmí být příliš těsná ani volná.Na začátku byste měly vědět, že rozlišujeme 5 typů postav: jablko (postava typu O), hruška (postava typu A), přesýpací hodiny (postava typu X), obdélník (postava typu H) nebo pohár (postava typu Y). Čím jsou charakteristické jednotlivé typy postav Podívejte se níže!

Jak si vybrat střih kalhot : REGULAR= Je klasický střih kalhot se standardní výškou a klasickými rovnými nohavicemi. Stejně jako u džínů. SLIM= Je užší střih se standardní výškou pasu a nohavicemi, které se od půlky stehen postupně zužují a jsou o cca 1 cm užší než REGULAR.

Jak poznat svuj typ obliceje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jaké jsou typy postavy : Přehled typů postavy

 1. Postava I – sloup. Typ postavy I je charakteristický svojí útlostí a štíhlostí, dlouhými končetinami a rovností bez ženských křivek.
 2. Postava V – obrácený trojúhelník.
 3. Postava H – obdélník.
 4. Postava A – hruška.
 5. Postava X – přesýpací hodiny s nižšími boky.
 6. Postava O – jablko.
 7. Postava 8 – přesýpací hodiny.

Jak se správně změřit

 1. 1 HORNÍ OBVOD měří se přes nejširší místo prsou.
 2. 2 OBVOD PASU těsně na pomocné stužce v pase.
 3. 3 OBVOD BOKŮ přes nejširší místo sedu.
 4. 4 HLOUBKA PRSOU od nejvyššího místa ramene (u krku) ke špičce prsu.


Literární postava v textu vytváří povahové rysy, kterým je charakteristická, ty jsou roztroušeny po celém narativu. Tyto povahové rysy čtenáři o postavě sdělují zásadní informace. Mohou se v textu objevit jen jednou (popis zevnějšku postavy), nebo se opakují (jméno postavy).

Jaký je rozdíl mezi Slim a Skinny

Skinny jeans

Obvykle jsou vyrobeny ze strečového denimu a připomínají legíny. Velmi podobné jsou SLIM JEANS. Ty mají trochu volnější lýtka. Jsou vhodnější pro štíhlé postavy, ale pokud zvolíte pevnější a tmavší materiál úspěšně zamaskují i širší boky, zvláště s delším topem.Rovné džíny, neboli kalhoty s rovnými nohavicemi, tzv. straight leg, jsou stálicí každodenní módy a znovu se derou do popředí. Populární jsou díky své pohodlnosti a univerzálnosti. Rovný typ kalhot si můžete vzít kamkoliv, jde totiž sladit s jakýmkoliv tričkem nebo halenkou.Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat. Tím obličej opticky zkrátíte. Ideální tvar obočí můžete zjistit pomocí takzvaného mapování. To napoví, kde by měl být jeho nejvyšší bod a jak dlouhé by mělo být.

Co je Astenický typ : Astenický typ: (leptosomní, leptomorfní, dolichomorfní, lineární) Tento typ má dlouhé končetiny, úzký obličej, je hubený spíše introvertní, plachý, odměřený a nespolečenský. Projevuje se schizotimně (abstraktní myšlení, ambivalence mezi vznětlivostí a lhostejností) a má tedy predispozice ke schizofrenii.

Co je to charakter postavy : Charakteristika je popisný slohový útvar, který zachycuje povahové vlastnosti člověka či (fiktivní) postavy. Všímá si jeho vztahu k lidem, zájmů a schopností, vztahu k povinnostem nebo například práci.

Kde se měří pas u žen

Měření pasu se provádí nad boky, pod žebry, v nejužším místě. Polohujte si metr kolem pasu. Postavte se rovně, dýchejte normálně (nenadýmejte se a nezatahujte břicho). Umístěte konec metru na pupek, obejděte pas, projděte zády a ujistěte se, že metr zůstává v rovině, není zkroucený a není příliš hluboko ve vašem těle.

Muži by ideálně neměli mít obvod pasu – nezávisle na tělesné výšce – větší než 94 cm, ženy ne větší než 80 cm. Tyto hodnoty jsou pro každého z nás závazné stejně, jako kdyby se obvod pasu vypočítával rovnou z tuku uloženého ve vnitřních orgánech.“ (Doležel 1993: 43) Na základě tohoto konceptu rozlišuje šest typů vypravěčů: objektivní Er-forma, rétorická Er-forma, subjektivní Er-forma, objektivní Ich-forma, rétorická Ich-forma a osobní Ich-forma.

Jak poznat literární druh : Rozlišujeme tři základní literární druhy: epika, lyrika a drama.

 • EPIKA – obsahuje a popisuje určitý děj.
 • LYRIKA – nemá děj, vyjadřuje pocity.
 • DRAMA – je tvořeno promluvami, případně jednáním, jednotlivých postav.