Antwort Jak zjistit metadata souborů? Weitere Antworten – Jak zobrazit metadata

Jak zjistit metadata souborů?
Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata. (Pokud je příkaz Zobrazit metadata nedostupný, nejsou k obrázku přiřazena žádná metadata.)V operačním systému Windows to lze provést následujícím způsobem, otevřete aplikaci Průzkumník, najděte svůj PDF dokument, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor, vyberte možnost „Vlastnosti“, zobrazí se okno vlastností dokumentu. PDF a jeho metadata.Pokud chcete zobrazit vlastnost Autor dokumentu nebo sešitu, klikněte na Soubor > Informace a vyhledejte Autor v části Související Lidé napravo.

Jak vytahnout metadata z fotky : Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.

Co je to metadata

Metadata (z řeckého meta- = mezi, za + latinského data = to, co je dáno) jsou data, která poskytují informaci o jiných datech. Příkladem je katalogizační lístek v knihovně, obsahující data o původu a umístění knihy: jsou to data o datech v knize, uložená na katalogizačním lístku.

Jak změnit metadata JPG : Upravovat metadata u fotografií můžete přímo ve Windows.

Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.

Jak metadata zobrazit Metadata si sice zobrazíte i v průzkumníku Windows ve vlastnostech obrázku, lepší a přehlednější zobrazení ale nabízejí fotoeditory, například Zoner Photo Studio X. Podporuje nejaktuálnější verzi EXIF a umožní vám některá data opravit a přidat.

Zjistis to tak, ze na soubor kliknes pravym mysitkem, vyberes vlastnosti, zvolis kartu s nazvem PDF.

Jak zjistit původ souboru

Najeďte myší na položku nebo soubor, pro který chcete zobrazit historii, klikněte na šipku, která se zobrazí, a v rozevíracím seznamu vyberte Historie verzí . Otevře se dialogové okno Historie verzí . Poznámka: Pokud příkaz Historie verzí nevidíte, je možné, že seznam nebo knihovna nesloučí verze.V agendě Historie záznamů je doplněna kontrolní tisková sestava Historie smazaných dokladů, kde se zobrazí veškeré smazané doklady z konkrétní agendy za vybrané období včetně informace, kdo a kdy doklad smazal.Vyhledávání pomocí obrázku z webových stránek

 1. Na telefonu či tabletu Android přejděte do aplikace Google nebo Chrome .
 2. Přejděte na web, na kterém se obrázek nachází.
 3. Klepněte na obrázek a podržte ho.
 4. Klepněte na Vyhledat obrázek pomocí Google Lens.


Pomocí Exif Readeru si můžete z pořízených snímků digitálním fotoaparátem zobrazit – výrobce a model fotoaparátu, datum a čas pořízení snímku, systém měření, režim blesku, nastavení zoomu, hodnotu času a clony, expoziční kompenzace, citlivost, hodnotu expozice a další data.

Co obsahují metadata : Metadata mohou obsahovat jak informace o vlastních datech, například počet stran knihy nebo rozměry obrázku, tak i informace o kontextu, například autora, datum pořízení, přístupová práva nebo druh komprimační metody.

Co obsahuji metadata : Metadata obsahují informace například o počtu stránek, o tom, kdo a kdy soubor vytvořil, o autorovi nebo také jakou příponu soubor má. Všechny informace, které mohou být uživateli užitečné při další práci se souborem.

Jak zjistit datum pořízení fotky

Při práci s operačním systémem Windows budou tyto informace k dispozici po kliknutí pravým tlačítkem myši v okně Průzkumníka na kartě Podrobnosti. Zde uvidíme datum, čas, zařízení, kterým byla fotografie pořízena, a také GPS souřadnice místa, kde fotografie vznikla.

Můžete u nich použít dříve odhadnutou polohu z nabídky pro správu této funkce.

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Vyhledávání pomocí obrázku z webových stránek

 1. Na telefonu či tabletu Android přejděte do aplikace Google nebo Chrome .
 2. Přejděte na web, na kterém se obrázek nachází.
 3. Klepněte na obrázek a podržte ho.
 4. Klepněte na Vyhledat obrázek pomocí Google Lens.

Jak odstranit metadata : Jinou cestou odebrání metadat je samotné použití průzkumníku. Cesta je pravé tlačítko myši na soubor → vlastnosti → záložka podrobnosti → dole Odebrat vlastnosti a osobní informace → Odebrat následující vlastnosti z tohoto souboru. Pak už stačí jen potvrdit OK.