Antwort Jak zjistit GPS z fotografie? Weitere Antworten – Jak zjistit z fotky GPS

Jak zjistit GPS z fotografie?
Vyhledání dříve odhadovaných poloh

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Pokud nevíte, odkud nějaký obrázek máte, můžete využít images.google.com. Kam daný obrázek stačí přetáhnout a Google vám vyhodí nejrelevantnější obrázky, které se minimálně podobají tomu vašemu. Nebo najde rovnou ten pravý. Pak už se jen stačí proklikat ke zdroji obrázku.Vyhledávání pomocí obrázku ze zařízení

Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens . Vyfoťte nebo nahrajte fotku, kterou chcete použít pro vyhledávání: Pořízení fotky: Namiřte fotoaparát na objekt a klepněte na Hledat . Nahrání existujícího obrázku: V sekci Snímky obrazovky vyberte fotku.

Jak zjistit kde byla fotka Focená : Můžete vyhledávat i pomocí fotografií umístěných na internetu – do vyhledávače místo snímku umístíte URL adresu, kde se fotografie nachází. Ještě snadněji to jde tak, že v prohlížeči Chrome kliknete pravým tlačítkem myši na zobrazenou fotografii a z nabídky vyberete »Vyhledat obrázek pomocí vyhledávače Google«.

Jak získat metadata z fotografie

Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak zjistit GPS : Zjištění souřadnic konkrétního místa

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Mapy Google .
 2. Dotkněte se místa na mapě, které není označené štítkem, a podržte na něm prst. Tím na něj umístíte červený špendlík.
 3. Souřadnice najdete ve vyhledávacím poli.

Vyhledávání podle obrázků – návod od Googlu krok za krokem pro Android

 1. Na telefonu či tabletu Android otevřete Chrome .
 2. Přejděte na stránku images.google.com.
 3. Zadejte popis obrázku, který chcete najít.
 4. Klepněte na Vyhledat .
 5. Klepněte na obrázek, pomocí kterého chcete vyhledávat.
 6. Můžete: Klepněte na ikonu Google Lens .


Jak metadata zobrazit Metadata si sice zobrazíte i v průzkumníku Windows ve vlastnostech obrázku, lepší a přehlednější zobrazení ale nabízejí fotoeditory, například Zoner Photo Studio X. Podporuje nejaktuálnější verzi EXIF a umožní vám některá data opravit a přidat.

Jak zjistit EXIF informace

Soubory EXIF umí otevřít téměř všechny hlavní operační systémy. Chcete-li soubor EXIF otevřít v systému Windows a prohlédnout si uložená data, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Přejděte dolů na příkaz Vlastnosti a poté klikněte na kartu Podrobnosti.Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata. (Pokud je příkaz Zobrazit metadata nedostupný, nejsou k obrázku přiřazena žádná metadata.)

Zobrazení aktuální polohy na mapě

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Mapy Google . Pokud tuto aplikaci ještě nemáte, stáhněte si ji z Obchodu Play.
 2. Vaši polohu označí modrý bod. Pokud jej nevidíte, klepněte vpravo dole na Vaše poloha .

Jak zjistit vzdusnou vzdalenost : Měření vzdálenosti mezi dvěma body

 1. Na telefonu nebo tabletu se systémem Android spusťte aplikaci Mapy Google .
 2. Klepněte na mapě na místo, které není názvem místa ani ikonou, a podržte je.
 3. Vyberte možnost Měřit vzdálenost .
 4. Posuňte mapu tak, aby se černý kruh dostal na další bod, který chcete přidat.

Jak vyhledat na Google podle fotky : Když používáte Google Chrome, můžete vyhledávat z online obrázků jednoduše tak, že obrázek podržíte a po načítaní možností kliknete na možnost Vyhledat obrázek Googlem.

Jak poznat fotku z Google

Pravost i aktuálnost fotky můžete ověřit na stránce images.google.com nebo na tineye.com. Na stránce images.google.com klikněte na obrázek fotoaparátu a vyberte, zda chcete obrázek nahrát, nebo zkopírovat jeho adresu ze schránky (stisknutím Ctrl + V).

Umístění data na fotografie již dnes nepředstavuje nikterak složitou záležitost. Většina z nás zcela jistě vlastní digitální fotoaparát. Ten ve svém nastavení přímo obsahuje položku zobrazení data v nejrůznějších formátech. Stačí tak tuto funkci aktivovat a na pořízených fotografiích se automaticky zaznamená datum.Pokud hledáš telefon s Androidem, můžeš ho vyhledat pomocí služby Find my Device od Google, nebo dokonce stačí do Google vyhledávače napsat „Najdi můj telefon“ a on tě krok po kroku ke tvému telefonu díky propojení s Google účtem dovede. Výhodou tohoto kroku je, že nemusíš mít předem v telefonu nic nainstalované.

Jak změřit vzdálenost na Google Maps : Měření vzdálenosti mezi dvěma body

 1. Na telefonu nebo tabletu se systémem Android spusťte aplikaci Mapy Google .
 2. Klepněte na mapě na místo, které není názvem místa ani ikonou, a podržte je.
 3. Vyberte možnost Měřit vzdálenost .
 4. Posuňte mapu tak, aby se černý kruh dostal na další bod, který chcete přidat.