Antwort Jak zjistit datum pořízení fotky? Weitere Antworten – Jak zjistím datum pořízení fotografie

Jak zjistit datum pořízení fotky?
Při práci s operačním systémem Windows budou tyto informace k dispozici po kliknutí pravým tlačítkem myši v okně Průzkumníka na kartě Podrobnosti. Zde uvidíme datum, čas, zařízení, kterým byla fotografie pořízena, a také GPS souřadnice místa, kde fotografie vznikla.Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.Umístění data na fotografie již dnes nepředstavuje nikterak složitou záležitost. Většina z nás zcela jistě vlastní digitální fotoaparát. Ten ve svém nastavení přímo obsahuje položku zobrazení data v nejrůznějších formátech. Stačí tak tuto funkci aktivovat a na pořízených fotografiích se automaticky zaznamená datum.

Kdy byla pořízena První fotka : Za první fotografii je považován snímek, který zhotovil v roce 1825 francouzský vynálezce Joseph Nicéphore Niépce – na vyleštěnou cínovou desku pokrytou petrolejovým roztokem asfaltu. Vznikl ve fotopřístroji, a čas expozice byl celých osm hodin za slunného dne.

Jak zjistit EXIF informace

Soubory EXIF umí otevřít téměř všechny hlavní operační systémy. Chcete-li soubor EXIF otevřít v systému Windows a prohlédnout si uložená data, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Přejděte dolů na příkaz Vlastnosti a poté klikněte na kartu Podrobnosti.

Co obsahuje EXIF : Jak píši výše, EXIF jsou data uložená uvnitř souboru fotografie. Obsahují název a velikost souboru, model fotoaparátu a datum pořízení fotografie.

Soubory EXIF umí otevřít téměř všechny hlavní operační systémy. Chcete-li soubor EXIF otevřít v systému Windows a prohlédnout si uložená data, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Přejděte dolů na příkaz Vlastnosti a poté klikněte na kartu Podrobnosti.

Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata.

Jak zjistit souřadnice z fotky

Vyhledání dříve odhadovaných poloh

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Použijte příkaz Obrázek > Upravit datum a čas. Tip: Můžete také dvakrát kliknout na datum, které se zobrazí v okně Informace, a datum změnit. Pokud chcete pro některou fotku zobrazit okno Informace, dvakrát na fotku klikněte a pak na panelu nástrojů klikněte na tlačítko Informace .Téhož principu používal od roku 1816 Francouz Joseph Nicéphore Niepce při svých pokusech při vytvoření fotografie. Úspěch se dostavil až po deseti letech v roce 1826. Tento rok se uvádí jako datum vynálezu fotografického přístroje (v St-Loup-de-Varennes ve Francii).

Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens . Vyfoťte nebo nahrajte fotku, kterou chcete použít pro vyhledávání: Pořízení fotky: Namiřte fotoaparát na objekt a klepněte na Hledat .

Jak přečíst metadata : V případě obrázků je to potom formát souboru PNG. K dispozici jsou i různé čističe metadat. Například Microsoft Office, respektive aplikace v tomto kancelářském balíku obsahují funkci Zkontrolovat metadata. Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.

Co je to metadata : Metadata (z řeckého meta- = mezi, za + latinského data = to, co je dáno) jsou data, která poskytují informaci o jiných datech. Příkladem je katalogizační lístek v knihovně, obsahující data o původu a umístění knihy: jsou to data o datech v knize, uložená na katalogizačním lístku.

Co jsou EXIF data

Možnosti použití souborů EXIF

V souborech EXIF jsou uložena metadata, neboli údaje o obrazových datech fotografií, pomocí nichž můžete snímky seskupovat podle určitých kritérií, jako je poloha GPS, čas a datum nebo dokonce konkrétní nastavení fotoaparátu.

Přejděte do seznamu nebo knihovny obsahující položku nebo soubor, který chcete prozkoumat. Najeďte myší na položku nebo soubor, pro který chcete zobrazit historii, klikněte na šipku, která se zobrazí, a v rozevíracím seznamu vyberte Historie verzí . Otevře se dialogové okno Historie verzí .V systému iOS 14 a novějším:

 1. Přejděte k albu a klepněte na tlačítko Další .
 2. Klepněte na Seřadit a vyberte možnost řazení, například Vlastní pořadí, Od nejstarších nebo Od nejnovějších.

Jak vyhledat podle fotky na iPhone : Vyhledávání pomocí obrázku ze zařízení

 1. Na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Google , Chrome. nebo Safari.
 2. Možnosti: Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens .
 3. Pořízení nebo nahrání fotky:
 4. Vyberte, jak chcete vyhledávat:
 5. Vyhledávání můžete upřesnit klepnutím na Přidat do vyhledávání.
 6. Zadejte klíčová slova.