Antwort Jak zaregistrovat ENC? Weitere Antworten – Kolik stojí ENC

Jak zaregistrovat ENC?
ENC lze zakoupit už i v Česku

Cena ENC zařízení včetně kreditu ve výši asi 50 € je zde 3 990 Kč, nebo 167 €. K tomu si můžete dokoupit členství v ENC klubu a získat výhody.ENC balíčky lze koupit na všech mýtnicích. Při zakoupení ENC je nutné vyplnit formulář a následně podepsat smlouvu, proto počítejte s určitým zdržením.Přístroj ENC se umísťuje na vnitřní stranu čelního skla pomocí k tomu určeného držáku. Odečítání mýta probíhá elektronicky při průjezdu mýtnicí branou označenou ENC. Je však třeba při průjezdu mýtnicí udržovat minimální rozestup 10 metrů od auta před vámi, jinak může dojít k odečtení z cizí jednotky.

Jak dobít ENC krabičku : Z vlastní zkušenosti doporučujeme zakoupit ENC u společnosti HAC. Mají celý proces dobíjení kreditu mnohem lépe zvládnutý. Kredit snadno dobijete pomocí webových stránek, nově i pomocí mobilní aplikace. Ale také pomocí SMS kupónů na prodejních místech HAC, mýtnicích a trafikách.

Jak zaplatit ENC

Mýto můžete na mýtných stanicích platit hotovostí nebo kartou. Pro uživatele palubní jednotky ENC OBU jsou na mýtných stanicích na dálnici zvláštní jízdní pruhy, a to jak otevřeném, tak v uzavřeném systému. Určení výše platby a elektronická platba probíhá automaticky, bez potřeby mýtného ticketu.

Kde koupit mýto : U vydavatelů tankovacích karet, kteří provedou vaši předregistraci do mýtného systému (režim POST-PAY ) Na desítkách distribučních míst (vybraných čerpacích stanicích) po celé České republice, kde vám rovněž vydají palubní jednotky (režim PRE-PAY) V samoobsluze mýtného systému na webu MYTO CZ Zákaznickou samoobsluhu.

JAK NAINSTALOVAT JEDNOTKU DO VOZIDLA Jednotku nainstalujte na střed vnitřní strany čelního skla, cca 7 cm od horní hrany. Je velmi důležité, aby celá jednotka byla umístěna mimo stínící pás čelního skla. Pokud má Vaše vozidlo vyhřívané čelní sklo nebo je potaženo termofólií, má i oblast bez potažení.

Na kterémkoli obchodním místě v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou, Přes zákaznickou samoobsluhu platební kartou, Přes mobilní aplikaci platební kartou, Bankovním převodem na bankovní účet provozovatele systému vedený u ČNB.

Kolik stojí mýtné

Zatímco dnes by kamion nad 12 tun s pěti a více nápravami v emisní třídě EURO VI zaplatil za průjezd 2 173 Kč, od března to bude o 277 Kč více. V případě méně náprav a nižší emisní třídy se pak cena na zvolené 430 km trase zvyšuje v rozmezí od necelých 200 až něco málo přes 300 Kč.Obsluha turniketu je velmi snadná: nejdříve vsunete do označeného otvoru dálniční lístek, na displeji vidíte, kolik musíte zaplatit. Do druhého označeného otvoru vsunete platební kartu. Závora se zvedne – úhrada je provedena. Vezmete si platební kartu zpět a pokud chcete účet, stisknete červené tlačítko.Každá známka má pevně danou cenu. Za desetidenní zaplatíte 310 Kč, měsíční vás bude stát 440 Kč a roční vyjde na 1 500 Kč. Nicméně pokud vlastníte vůz, který jezdí na CNG nebo bioCNG, zaplatíte za ně polovinu. Ještě lépe jsou na tom majitelé elektromobilů a plug-in hybridů, ti jsou od platby osvobozeni docela.

Dle zákona č. 13/1997 Sb. (Zákon o pozemních komunikacích) úhradě mýtného podléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí více než 3,5 tuny.

Kolik stojí Myto na km : Od 1. ledna 2023 se podle druhu silniční komunikace, hmotnosti vozidla a jeho emisní třídy pohybují sazby mýtného pro vozidla nad 12 t mezi 0,33 € a 0,66 €, tedy mezi 7,75 Kč a 15,50 Kč za 1 km.

Kde koupit ENC v Chorvatsku : ENC čtečku je možné koupit u dvou provozovatelů v Chorvatsku – HAC nebo ARZ. Při nákupu vyžadují prodejci doklad totožnosti a musíte také podepsat smlouvu. Nabíjet pak můžete ENC čtečku přímo na prodejních místech obou provozovatelů nebo pohodlněji a na dálku prostřednictvím jejich webových stránek.

Jak zjistím mýto

Mýtné je stanoveno podle typu vozidla a ujeté vzdálenosti. Výše mýtného se zjišťuje pomocí Systému elektronického mýtného, který umožňuje určit zejména vozidlem ujetou vzdálenost, evidenci údajů o mýtném, výběr mýtného a kontrolu úhrady mýtného. Sazby mýtného naleznete na portálu MYTOCZ.EU.

13/1997 Sb. (Zákon o pozemních komunikacích) úhradě mýtného podléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí více než 3,5 tuny.Doplatek mýtného

Mýtné lze doplatit přímým doplacením v případě jízdy vozidla po zpoplatněných pozemních komunikacích bez elektronického zařízení nebo s nefunkčním elektronickým zařízením v zákaznické samoobsluze platební bránou nebo na kterémkoliv obchodním místě v hotovosti, platební nebo tankovací kartou.

Kde se dá koupit mýto : Mýtné lze předplatit:

  • Na kterémkoli obchodním místě v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou,
  • Přes zákaznickou samoobsluhu platební kartou,
  • Přes mobilní aplikaci platební kartou,
  • Bankovním převodem na bankovní účet provozovatele systému vedený u ČNB.