Antwort Jak zapnout OTG v telefonu? Weitere Antworten – Jak zjistit jestli telefon podporuje OTG

Jak zapnout OTG v telefonu?
Jak tedy poznáte, že zrovna váš telefon funkci USB OTG podporuje Nejrychlejším způsobem je instalace aplikace USB OTG Checker, kterou naleznete k bezplatnému stažení na Google Play. Tu po instalaci stačí jen zapnout a sama vám automaticky zkontroluje, zda váš přístroj USB OTG čili USB On-The-Go podporuje či nikoliv.USB On-the-go nabízí uživatelům mobilních telefonů možnost provést propojení jejich telefonů s různými externími zařízeními. Tato zařízení poté mezi sebou normálně komunikují a fungují bez nutnosti jejich připojení k počítači. Namísto počítače je hostitelským zařízením samotný telefon.Zatímco mobilní zařízení využívají konektor USB-C, popř. starší microUSB, periferie, které byste k telefonu mohli připojit, mají často konektory USB-A. Budete tedy potřebovat redukci, do které můžete periferie zapojit.

Jak udělat z telefonů flash disk : Možnost 2: Přesun souborů pomocí kabelu USB

 1. Odemkněte zařízení.
 2. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 3. Na zařízení klepněte na oznámení Nabíjení zařízení přes USB.
 4. V sekci Použití USB vyberte Přenos souborů.
 5. V počítači se otevře okno Přenos souborů.
 6. Až budete hotovi, zařízení ve Windows odeberte.

Jak zprovoznit OTG

USB OTG funguje přes OTG kabel. Telefony se systémem Android jsou často vybaveny pouze portem pro USB-C, naopak externí vychytávky málokdy mívají odpovídající USB-C jack. V takovém případě je nutné pořídit si OTG adaptér. Mívají ho v každém obchodě s elektronikou.

Co je to OTG : OTG je výstup, pomocí kterého je možné připojit k Androidu řadu zařízení. Díky OTG lze připojit k mobilnímu telefonu Flash disk, myš pro ovládání, klávesnici, nějaký ten herní ovladač a další jako například infračervený port, teploměry, větráčky, světla a mnoho dalšího.

Zobrazení místa v úložišti

 1. V zařízení Android otevřete aplikaci Files od Googlu .
 2. Klepněte na nabídku Vyčistit .
 3. Nahoře najdete použitá zařízení a dostupné místo v úložišti. Pokud máte v telefonu SD kartu, uvidíte také její úložný prostor.


Abyste propojili vaše mobilní zařízení Android a váš osobní počítač pomocí USB kabelu, proveďte následující kroky:

 1. Aktivujte [Možnosti pro vývojáře]
 2. Aktivujte [Nastavení USB ladění]
 3. Povolte [USB ladění] při připojení USB kabelu.

Jak stáhnout fotky z mobilu na externí disk

Návod pro Android

V takovém případě stačí spustit na vašem Androidu aplikaci Fotky Google (pokud ji nemáte nainstalovanou, lze si ji stáhnout z Google Play) a přihlásit se ke svému účtu Google. Poté přejdete do nastavení pomocí profilové fotografie a aktivujete možnost zálohování.Funkce OTG umožňuje přímé propojení flash disku s mobilním telefonem, což umožňuje snadný a rychlý přenos dat mezi nimi.V dnešní době, kdy většina nových počítačů už ani nemá mechaniku pro DVD, je možné aktualizovat nebo instalovat operační systém na váš počítač pomocí USB flash disku. Tento postup je rychlý, efektivní a umožňuje vám snadno přenášet instalační soubory mezi různými počítači.

Micro USB OTG redukce je potřeba pro přizpůsobení zástrčky USB-A do zásuvky Micro USB v mobilu/tabletu. Současně slouží k aktivaci režimu OTG, pokud ho mobil/tablet podporuje.

Jak uvolnit úložiště : Uvolnění úložiště pomocí Google One

 1. Na zařízení s Androidem otevřete aplikaci Google One .
 2. Nahoře klepněte na Úložiště Uvolnit úložiště k účtu.
 3. Vyberte kategorii, kterou chcete spravovat.
 4. Vyberte soubory, které chcete odstranit.
 5. Až soubory vyberete, nahoře klepněte na Smazat .

Jak nastavit úložiště na SD kartu : Uložení souborů na SD kartu

 1. V zařízení Android otevřete aplikaci Files by Google . Jak zobrazit úložný prostor.
 2. Vlevo nahoře klepněte na ikonu možností Nastavení .
 3. Zapněte možnost Uložit na SD kartu.
 4. Zobrazí se výzva k udělení oprávnění. Klepněte na Povolit.

Jak přenést data z mobilu do počítače

Suverénně nejpohodlnější cestou, jak dostat fotky z Androidu do počítače je jejich ukládání na cloud (virtuální úložiště), ze kterého jsou následné k dispozici odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Nejlepší volbou pro Android jsou Fotky Google, které nabízí skvělou integraci do systému.

Přejděte na „Nastavení“ – „Další nastavení“ – „O telefonu“. Najděte „Verze softwaru“ a klepněte na něj 7–10krát, abyste aktivovali režim vývojáře. Vraťte se na „Další nastavení“ – „Možnosti pro vývojáře“. Zapněte „Ladění USB“ a klepnutím na „OK“ povolte ladění USB!Pomocí USB kabelu

Při kabelovém přenosu fotek stačí jen odemknout telefon a následně vybrat možnost Přenos souborů. V počítači by se tak automaticky mělo otevřít okno Přenos souborů, ze kterého stačí už jen zkopírovat vše, co chceš z mobilu přesunout.

Jak uložit fotky z mobilu : Stažení fotek nebo videí

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Fotky Google .
 2. Vyberte fotku nebo video.
 3. Klepněte na ikonu možností Stáhnout.