Antwort Jak vypada vlajka Japonska? Weitere Antworten – Jak vypadá japonská vlajka

Jak vypada vlajka Japonska?
Japonská vlajka je tvořena bílým listem s červeným kruhovým polem, které je uprostřed vlajky. Bílá barva vlajky symbolizuje čistotu a poctivost, červená pak náruživost, upřímnost a nadšení. Červený kotouč symbolizuje slunce.Vlajka Španělska je tvořena listem o poměru stran 2:3 se třemi vodorovnými pruhy v barvách červené, žluté a červené, o poměru šířek 1:2:1. Ve žlutém pruhu je umístěn státní znak o výšce 2/3 šířky vlajky. Znak je na vlajce posunutý blíže k žerdi – jeho svislá osa je od ní vzdálená ½ šířky vlajky (⅓ délky).Čínská vlajka se vyznačuje výraznou převahou červené barvy. Tvoří ji červené pole, v jehož levém horním rohu je umístěna velká pěticípá žlutá hvězda, kterou obklopují čtyři menší žluté hvězdy pootočené tak, aby jedním cípem směřovaly do středu té velké hvězdy.

Jak vypadá francouzská vlajka : Vlajku Francie tvoří tři svislé pruhy – zleva doprava modrý, bílý a červený v poměru 30:33:37. Tento poměr byl zvolen proto, aby měli lidé při třepotání vlajky ve větru dojem tří stejně širokých pruhů. Barvy francouzské vlajky vychází z původní královské čistě bílé vlajky a barev červeného a modrého znaku Paříže.

Jak vypadá italská vlajka

Italskou vlajku reprezentují tři svislé pruhy zeleno-bilo-červené trikolory. Zelený pruh evokuje zelené pastviny, bílý připomíná sníh na alpských vrcholcích a červená symbolizuje krev, kterou prolili italští vojáci během bojů o italskou nezávislost. Při jejím vzniku se Italové inspirovali francouzskou vlajkou.

Co je symbolem Japonska : Symbolem Japonska je krom slunečního kotouče též sopka Fudži (Fudži-san), které nerodilí mluvčí někdy nesprávně říkají Fudži-jama, což vzniká špatným čtením znaku pro horu. (Dřívější japonské čtení „jama“ bylo nahrazeno sinojaponským čtením „san“.)

Vlajka Egypta, užívaná od 5. října 1984, má tři vodorovné pruhy, červený, bílý a černý, uprostřed je umístěn státní znak, žlutý Saladinův orel hledící směrem k žerdi. Orel má na hrudi štít, rozdělený na tři části (levý a pravý pruh má žlutou barvu).

Vlajka Izraele je tvořena dvěma modrými pruhy podél horního i dolního okraje listu na bílém podkladu (pruhy jsou v poměru šířek 3:5:16:5:3), s modrou šesticípou Davidovou hvězdou (Davidovým štítem) tvořenou dvěma přetínajícími se trojúhelníky uprostřed.

Jak vypadá estonská vlajka

Vlajku Estonska tvoří modrý, černý a bílý pruh. Původ těchto tří barev se odvíjí od estonské přírody. Vrchní modrý pruh představuje nekonečnou modrou oblohu. Černá barva uprostřed symbolizuje hluboké a temné estonské lesy a bílý pruh na spodní část má značit sněhové pláně, které se rozprostírají po celé zemi.日本国, Nihonkoku/Nipponkoku) je stát ve východní Asii, v Tichém oceánu. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska.Mezi nejznámější alkoholický nápoj v Japonsku patří bezpochyby saké. Ochutnejte také vynikající piva Sapporo a Asahi nebo whisky značky Suntory a Nikka. Velmi oblíbené jsou nealko nápoje Calpis Water a Pocari Sweat.

Vlajka Spojených arabských emirátů je tvořena listem o poměru stran 1:2 se třemi vodorovnými pruhy, zeleným, bílým a černým. U žerdi je svislý pruh červené barvy (jeho šířka je rovná čtvrtině délky vlajky). Jde tedy o kombinaci panarabských barev.

Jak vypada egyptska vlajka : Vlajka Egypta, užívaná od 5. října 1984, má tři vodorovné pruhy, červený, bílý a černý, uprostřed je umístěn státní znak, žlutý Saladinův orel hledící směrem k žerdi. Orel má na hrudi štít, rozdělený na tři části (levý a pravý pruh má žlutou barvu).

Jak vypadá švédská vlajka : Vlajka Švédska je tvořena modrým listem o poměru stran 5:8 se žlutým, skandinávským křížem, jehož ramena mají šířku stanovenou na 1/5 šířky vlajky. Vlajka vzniklá roku 1521 byla inspirovaná nejstarší vlajkou světa – dánskou vlajkou. Žlutá barva vlajky symbolizuje dle výkladu slunce, modrá barva pak moře i nebe.

Jak vypadá srbská vlajka

Vlajka Srbska je tvořena listem o poměru stran 2:3 se třemi vodorovnými pruhy – červeným, modrým a bílým. Přes pruhy, blíže žerdi, je položen srbský státní znak. Trikolóra je složená z tradičních panslovanských barev.

Stručný slovník

Ahoj! Yaa. *1 やあ。
Jak se máš Ogenki desuka お元気ですか?
Děkuju (mnohokrát)! Arigatou! *2 ありがとう!
Prosím/Není zač Dou itashi mashite. どういたしまして。
Dobrou noc! Oyasumi nasai. おやすみなさい。

Základní fráze

おはようございます。 ohajó gozaimas Dobré ráno.
どうも。 dómo Díky.
ありがとうございます。 arigató gozaimas Mockrát děkuji.
どうもありがとうございます。 dómo arigató gozaimas Mnohokrát děkuji.
どういたしまして。 dóitašimašte Není zač.

Jak draho je v Japonsku : Japonsko se obecně řadí mezi dražší země než je Česká republika. Po přepočtu se tak někdy dostanete na ceny až dvakrát vyšší, než na které jste zvyklí z České republiky. Stále se však najdou dražší místa, jako je například Skandinávie. Ne vše je navíc dražší a občas vás ceny mohou příjemně překvapit.