Antwort Jak uvázat stuhu na dárek? Weitere Antworten – Jak dát stužku na dárek

Jak uvázat stuhu na dárek?
Položte na stůl balicí papír, na něj celofán a doprostřed dárek, který chcete zabalit. Připravte si stužku a balicí papír i s celofánem zvedněte rovnoměrně kolem dárku a převažte nad dárkem stužkou.Nejdříve si vyměříme předpokládanou délku stuhy. Nezapomeňte přidat o něco více délky na tvoření mašle. Pak už si můžeme vyrobit první „ouško“ mašle podle foto návodu nahoře. Jednou rukou držíme první „ouško“ a druhou rukou vedeme stuhu v pravém úhlu nahoru a zpět a tak nám vznikne druhé „ouško“ mašle.Za začátek výroby takové ozdoby si odstřihneme dlouhý pás hrubší stuhy. Z té následně začneme vytvářet slzičky, které si uprostřed pokaždé zachytíme prsty. Slzičky začínáme dělat asi od cca 3/4 stuhy, konec necháme volně. Zmiňovaných slziček můžeme vytvořit opravdu hodně, aby byla mašle co nejmohutnější.

Jak spojit stuhu : Kovovou spojovací koncovku využijete na zakončení či spojení šňůr nebo pruženek. Vyrobíte z ní nejen tkaničky, ale také gumičky a čelenky do vlasů z pruženky. Můžete s ní spojit jednu pruženku nebo svazek složený z tenkých kulatých pruženek. Koncovku z obou stran zamáčkněte kleštěmi.

Jak dát stuhu na bonboniéru

Ideální bude, pokud si seženete i kus kartonu, kterým měkký dárek podložíte, aby balení pak lépe drželo. Pravou část papíru přeložte na levou a přilepte oboustrannou páskou. – Do pravého dolního rohu ještě našikmo umístěte stuhu a přilepte ji, ať se vám nehýbe. Uvažte mašli a máte hotovo!

Jak udělat velkou mašli že stuhy : Podle velikosti mašle 3 – 4 m stuhy.

 1. Ze stuhy vytvořte smyčku, chytněte střed mezi palec a ukazováček a udělejte druhou smyčku, jak je ukázáno na obrázku.
 2. Vytvořte na každé straně alespoň 5 smyček.
 3. Protáhněte drát nebo provázek středovou smyčkou mašle a pevně svažte.

Velká mašle (nejen) na vánoční stromek

Široké stuhy si vyberte v nabídce šifónových stuh a použijte šířku 4 až 6 cm. Na úzké stuhy volte o šířce 2,5 a 4 cm a my vám doporučujeme lurexové stuhy ve zlaté nebo stříbrné barvě. Dále budete potřebovat jehlici nebo tyčku, ostré nůžky a trošku trpělivosti.

Papírové tašky s potiskem

 1. Ustřihněte cca 1 m stuhy. Uchopte provázek na lemu stuhy a za druhý volný konec zatáhněte.
 2. Stáhněte tak celou stuhu z obou stran, tudíž upostřed vám vzniká kotilion.
 3. Hotový kotilionek svažte volným provázkem na uzlík.
 4. Na sako se připne pomocí špendlíku.

Jak uvázat mašli z organzy

Přeložte pás stuhy na čtyři části, čímž získáte dvě smyčky. Stuhové smyčky by měly být zkříženy na polovinu své délky – stále je držte. Tím vytvoříte otvor ve spodní části, mezi nimiž byste měli vložit jednu ze dvou smyček. Pomalu táhneme obě smyčky tak, že je nasměrujeme nahoru, vytváříme a formujeme naší mašli.Nejlepší obal pro zabalení svíček!

ve výkladní skříni, nejlepším obalem na svíčky jsou organzové sáčky. Tato jedinečná látka je lesklá, tenká a má vysokou míru průhlednosti. Zároveň je při ukládání poměrně silná a tuhá. Svíčka umístěná v sáčku z organzy vypadá mnohem exkluzivněji a elegantněji než zabalená do celofánu.Rozhodněte se, jak velkou chcete mašli a číslo vynásobte dvěma. Tak dlouhý ustřihnete první kus stuhy. Stuhu slepíte (textilní lepidlo, tavná pistole) nebo sešijete do smyčky. Poté ustřihnete o 2- 4 cm kratší kus stuhy a zase uděláte smyčku.

Postup

 1. Nejprve si připravíme proužek papíru.
 2. Proužek si přeložíme na polovinu.
 3. Na takto přeložený proužek si nakreslíme tvar připomínající rybku🙂 a vystřihneme.
 4. Vzniklý tvar si rozložíme a nastřihneme podle fotografie.
 5. Nyní do sebe v místě nastřižení zasadíme do sebe.
 6. Lepidlem přilepíme ve středu a máme mašli hotovou.

Co je Kotilión : Cotillion (nebo francouzský country tanec) je společenský tanec francouzského původu, populární v Evropě a Americe 18. století. Původně se jedná o tanec pro čtyři páry ve čtvercové formaci. Je to zdvořilá verze anglického country dance, předchůdce čtverylky a ve Spojených státech square dance.

Co je to věneček taneční : taneční věneček – starší výraz pro jarní taneční slavnost (například: závěrečný ples sezóny, poslední slavnostní hodina tanečního kurzu, studentský věneček apod.) věneček (jídlo) – druh dezertu, cukrovinky nebo moučníku (např. krémový věneček)

Jak uvázat látkovou mašli

Stuhu či látkovou mašli můžete zavázat do klasické mašle, nebo si nastříhat další menší kousky a mašlí navázat na vzniklý uzel několik. Konce umělohmotných stuh natočíte tak, že si stuhu podržíte jednou rukou a druhou po ní přejedete pomocí ostří nůžek.

Dárek v dárku

Jednoduše! Zabalte ho do jiného dárku. Například trička, ponožky, čepice, kosmetické tašky, skládací tašky na nákup nebo na toaletní potřeby, misky, hrnku nebo skleněné karafy, chňapky, rukavice – to vše lze použít jako obal na další dárky. Balicí papír tak není potřeba!Nařízneme si vlnitý karton dle výšky rostliny, šířka kartónu by měla být taková, aby karton obtočil celou rostlinu a vznikl tubus. Zarolujeme do tubusu, spodek květináče přilepíme ke kartonu, aby se květináč nehnul a karton ještě obtočíme izolepou. Rostlina je tak pevně zafixovaná v tubusu.

Jak nosit mašli ve vlasech : Pravidla, jak nosit mašle ve vlasech:

Abyste nevypadala jako přerostlá školačka, zapomeňte na umístění mašle na vrcholu hlavy. Spíše si ji přivázejte nebo připněte do spodní poloviny vlasů. Čím blíže šíje, tím lépe!