Antwort Jak Uslehat Zloutky do pěny? Weitere Antworten – Jak Vyslehat žloutky do pěny

Jak Uslehat Zloutky do pěny?
Žloutky šleháme pomalu, aby do nich vniklo co nejvíce vzduchu. Do kremrolí zvolíme místo cukru cukr s vodou, nevzniknou hrudky. Vodní lázeň by neměla přesáhnout 115°C. Těsto bude nadýchanější, když se do něj přidají 4 bílky na 3 žloutky.Tření žloutků nám usnadní ruční šlehač. Pokud použijeme metlu, asi po 10 minutách žloutky nabydou a utvoří se hustá pěna. Bílky můžeme uvařit s trochu vody, solí a máslem, dokud nezhoustnou. Po rozkrájení se dají přidat do salátů, na chleba.Žloutky s cukrem šlehejte metličkou 15 minut v kuchyňském robotu nebo 40-45 minut ručně. Troubu v mezičase předehřejte na 140 stupňů.

Co znamená Vyslehat do pěny : Bílky používáme ke kypření těst a přípravě lehkých pěn; zašleháním vzduchu zvětšují svůj objem sedmkrát až osmkrát. Bílky můžeme před šleháním nastavit studenou vodou, na jeden bílek přidáme půl lžíce vody. Nádoba (kotlík, metla) ve které bílky šleháme musí být čistá, je-li někde přítomna mastnota, sníh nevyšleháme.

Jak vyšlehat máslo do pěny

Pokud se někomu nechce používat vidličku, či má větší množství másla, tak stačí vzít mixér a máslo s cukrem vyšlehat do "pěny" (šleháme cca 5 minut).

Jak dlouho Slehat žloutky s cukrem : Při šlehání nalijeme do žloutků lžíci horké vody – cukr se rychleji rozpustí a nenechá v pěně hrubé krystalky a prach. Směs šleháme tak dlouho, dokud nevznikne světlounce žlutá, nadýchaná pěna – může to být i 20 minut, metličkou jednou tak déle.

Do pěny půjde máslo nebo i rostlinný tuk utřít velice snadno a rychle, když k nim přidáme na špičku nože trošku mouky.

Žloutky můžeme zamrazit s cukrem a pak je využít při pečení náročnějších zákusků.

  1. Můžeme upéct žloutkové cukroví, které je trvanlivé.
  2. Také žloutkové řezy strávníci přijmou vděčně.
  3. Totéž platí o žloutkových věnečcích z odpalovaného těsta.
  4. Před Vánocemi a Velikonocemi nesmíme zapomenout na oblíbený vaječný likér.

Jak uvařit žloutky

Do vroucí vody opatrně vložte vajíčko. Vaříme podle velikosti asi 8 až 10 minut. Poté vejce vyjmeme a ochladíme. Vychlazené vejce důkladně oloupeme a umyjeme pod proudem vody.S robotem a balonovou metlou začínejte na nízkých otáčkách, postupně přidávejte rychlost. Přidejte cukr a zašlehejte ho za nízké rychlosti, aby se dobře vmísil. Šlehačka bude každou vteřinou tužší a tužší; můžete ji dát do cukrářského pytlíku a zdobit dezerty.Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí. Nad parou šlehejte bílky přibližně do ohřátí na 40 °C, pak z páry odeberte a dál šlehejte do vychladnutí.

Smetanu a crème fraîche vložte do mixéru a šlehejte, dokud se směs nerozdělí na máslo a podmáslí. Výkon šlehače zvyšujte pozvolna, a to ve chvíli, kdy smetana začne houstnout – má to své praktické i chemické důvody! Hrudky másla sceďte a proplachujte v cedníku, dokud vám pod rukama nepoteče čistá voda.

Proč Nesmažit na másle : Většina másel obsahuje 82 % mléčného tuku, zbytek tvoří hlavně voda a zbytky mléčných bílkovin. Právě voda způsobuje známé prskání másla. Nebezpečnější jsou ovšem mléčné bílkoviny. Při vyšších teplotách se z nich tvoří různorodé látky, které nepříznivě ovlivňují zdraví.

Jak vyšlehat máslo s cukrem do pěny : Pokud se někomu nechce používat vidličku, či má větší množství másla, tak stačí vzít mixér a máslo s cukrem vyšlehat do "pěny" (šleháme cca 5 minut). A je to! =) Ve výsledku primitivní věc, která dokáže pěkně zamotat hlavu.

Jak rychle změknout máslo

Napaříme: Do skleničky nebo skleněné misky nalijeme horkou vodu – můžeme také naplnit vodou a dát ohřát do mikrovlnné trouby. Poté horkou vodu vylijeme a skleničku/misku ihned přiklopíme na máslo. Necháme pět minut přiklopené a máslo můžeme použít.

Chceme-li oddělit žloutek od bílku, oddělíme oběma palci poloviny skořápky od sebe a pak obsah přeléváme z jedné do druhé, až bíle vyteče do podstaveného šálku a žloutek zůstane ve skořápce. Zbytek bílku odřízneme od žloutku hranou skořápky a zbytek bílku ze skořápky vytíráme palcem.Bílky a žloutky je možné zmrazit samostatně nebo společně ušlehané. V obou případech je nejjednodušší nalít je do tvořítek na led, nechat zmrznout a poté uložit do sáčku.

Jak dlouho vařit žloutek : Jak dlouho vařit vejce na měkko

Žloutek musí být zcela tekutý, bílek tuhý, místy lehce rosolovitý. Dosáhnete jich vařením přibližně 4 minuty. Nejčastěji se podávají ve skořápce, nebo v klasické prezidentské úpravě „do skla“.