Antwort Jak umýt razitko? Weitere Antworten – Jak umýt razítko

Jak umýt razitko?
Klasická razítková barva je z převážné části složená z vody, glycerolu a propylenglykolu. Barvu odstraníte umytím kůže ve vlažné vodě s použitím běžného mýdla. V případe většího znečištění kůže použijte houbičku nebo kartáček.Vyberte nástroj Vybrat v horní části panelu Podokno a klikněte pravým tlačítkem myši na razítko. Klikněte na příkaz Upravit a pak na příkaz Vyjmout, Kopírovat, Vložit nebo Odstranit, kterým razítko vyjmete, zkopírujete, vložíte nebo odstraníte, nebo na příkaz Vybrat vše, kterým vyberete všechny objekty na stránce.Jak doplním razítko

 1. Odstraňte držák razítka.
 2. Do každého plnicího otvoru razítka nakapejte pět kapek inkoustu. Při doplňování inkoustu buďte velmi opatrní.
 3. Vložte držák zpět na razítko. Ihned po doplnění inkoustu držte razítko směrem dolů, dokud nezačne inkoust vytékat z razítka.

Jak vyměnit razítko : Výměna štočku u razítka je velice snadná:

Prsty nebo pomocí nějakého nástroje odlepte starý štoček. Odstraňte i případné nečistoty po lepidle starého štočku. Nalepte do razítka nový štoček, který je podlepen samolepící páskou. Ve většině případů je potřeba vyměnit i podušku.

Jak se zbavit razítka na vejci

Oblíbený všeuměl. I v tomto případě je ideálně spolehnout se na tradičního a osvědčeného pomocníka, kterým je obyčejný ocet. Namočte do něj houbičku a opatrně s ním razítkovou barvu z vejce smyjte, uvidíte, že půjde dolů jako po másle.

Jak otisknout razítko : natiskněte motiv razítka, poté znovu namočte v inkoustu a jednou otiskněte vedle na papír a ihned přes první motiv razítka. Otisk nebude tak silný a bude vytvářet onen dojem. Takto můžete opakovat, dokud nejste spokojeni. Velmi efektními jsou různé texty na Vašich přáníčkách či SB stránkách.

Stačí jeden motiv natisknout na fólii a pak ho zrcadlově otisknout pod hlavní motiv razítka. Pomocí válečku a distress inkoustových polštářků (Spiced marmalade, Broken china) si natřete pozadí. A narazítkujte motiv černým inkoustovým polštářkem (Archival).

Tisk pozadí

Na kartě Vzhled stránky (Page Setup) klepněte na tlačítko Razítko/Pozadí… (Stamp/Background…) Otevře se dialogové okno Razítko/Pozadí (Stamp/Background). Zaškrtněte políčko Pozadí (Background) a vyberte v seznamu pozadí, které chcete použít.

Co se dává na razitko

Náležitosti razítka pro živnost (OSVČ) nejsou žádnou právní normou upraveny (vyjma razítek se státním znakem, kulatých autorizačních razítek atd.). Každý si může zvolit, co chce mít na razítku uvedeno. Mezi základní a nejběžnější údaje na razítkách patří název firmy, obor podnikání, adresa, IČ, DIČ a popř. telefon.Postup jak doplnit náplň do razítka:

 1. Nejdříve otevřete vrchní díl razítka.
 2. Odšroubujte krytky.
 3. Do otvorů nakapejte inkoust.
 4. Razítko složte do původní podoby.
 5. Na papíře vyzkoušejte, zda razítko funguje podle vašich představ.
 6. Po vyblednutí razítka inkoust doplňte znovu, aby byl otis syté barvy.

Zejména je důležité IČP číslo. Jedná se o identifikační číslo pracoviště nebo lékaře. IČP má shodných 5 znaků s IČZ (identifikační číslo poskytovatele zdravotních služeb). Zároveň je důležité mít na razítku jméno lékaře, kontaktní adresu či telefon.

Kulatý tvar je výslovně předepsaný pouze pro úřední razítko státního orgánu. Pro razítka obcí, krajů ani městských částí a městských obvodů v samostatné působnosti není kulatý tvar výslovně předepsán, avšak tradičně bývá dodržován.

Proč se nesmí mýt vejce : Skladování vajec

Vyhýbání se mytí vajec až těsně před jejich použitím prodlouží jejich trvanlivost a čerstvost. Vejce mají přirozený květ neboli vnější ochrannou vrstvu, která brání přístupu vzduchu a škodlivých bakterií. Mytím vajec odstraníte ochranný květ a vejce bude zranitelnější vůči bakteriím a zkažení.

Jak odstranit barvu z razítka : Použijte saponát: Naneste na skvrnu malé množství tekutého saponátu nebo mýdla na ruce a jemně vetřete do tkaniny. Poté opláchněte studenou vodou. Odstraňovač skvrn: Pokud je skvrna stále viditelná, můžete vyzkoušet odstraňovač skvrn. Sledujte pokyny na obalu a postupujte podle nich.

Jak naplnit razítko

Jak doplnit inkoust do razítka

 1. Vyjměte celou vnitřní část polštářku z těla razítka.
 2. Na polštářek nadávkujte 5 – 10 kapek originálního inkoustu COLOP.
 3. Razítkovacími inkousty COLOP 805 můžete bezpečně tisknou na dokumenty dle normy DIN ISO 14145-2.
 4. Vnitřní část vložte zpět do těla razítka, pozor na správnou orientaci tisku.


Razítko se dá vyrobit ze všeho možného. Nejjednodušší razítko vyrobíš z listu. Stačí sebrat nějaký list ze stromu, natřít ho třeba vodovou barvou a obtisknout na papír. Když chceš tisknout něco jiného než listy, musíš už si razítko vyrobit.Podací razítko. Jedná se o datumové razítko – datum je již obsaženo v těle razítka, základní otisk je kompletně v černé barvě, na přání je ale možno zhotovit i dvoubarevné (modrý text + červené datum – viz náhled). Pokud si přejete vlastní grafiku, stačí ji jen nahrát.

Co by mělo být na firemním razítku : Náležitosti razítka – údaje v razítku

Mezi základní údaje na razítkách patří název podnikatelského subjektu (jméno příjmení – obchodní jméno), adresa sídla (příp. provozovny) a IČO (u plátce i DIČ). Nepovinné, ale užitečné, mohou být kontaktní údaje (telefonní číslo, e-mail, webové stránky), otevírací hodiny apod.