Antwort Jak udělat velkou mašli z organzy? Weitere Antworten – Jak vytvořit velkou mašli

Jak udělat velkou mašli z organzy?
Rozhodněte se, jak velkou chcete mašli a číslo vynásobte dvěma. Tak dlouhý ustřihnete první kus stuhy. Stuhu slepíte (textilní lepidlo, tavná pistole) nebo sešijete do smyčky. Poté ustřihnete o 2- 4 cm kratší kus stuhy a zase uděláte smyčku.Přeložte pás stuhy na čtyři části, čímž získáte dvě smyčky. Stuhové smyčky by měly být zkříženy na polovinu své délky – stále je držte. Tím vytvoříte otvor ve spodní části, mezi nimiž byste měli vložit jednu ze dvou smyček. Pomalu táhneme obě smyčky tak, že je nasměrujeme nahoru, vytváříme a formujeme naší mašli.Nejdříve si vyměříme předpokládanou délku stuhy. Nezapomeňte přidat o něco více délky na tvoření mašle. Pak už si můžeme vyrobit první „ouško“ mašle podle foto návodu nahoře. Jednou rukou držíme první „ouško“ a druhou rukou vedeme stuhu v pravém úhlu nahoru a zpět a tak nám vznikne druhé „ouško“ mašle.

Jak zabalit dárek se stuhou : Chcete-li být na Vánoce připravené dopředu, doporučuji si vyrobit vázací stuhy. Stačí vyřezat třeba lístky cesmíny nebo větviček z filcu nebo čtvrtky a tavnou pistolkou je přilepit na kroucený provázek. 2. Můžete slepit pouze pár lístků dohromady a použít na střed balíčku.

Jak se dělá mašle z papíru

Postup

 1. Nejprve si připravíme proužek papíru.
 2. Proužek si přeložíme na polovinu.
 3. Na takto přeložený proužek si nakreslíme tvar připomínající rybku🙂 a vystřihneme.
 4. Vzniklý tvar si rozložíme a nastřihneme podle fotografie.
 5. Nyní do sebe v místě nastřižení zasadíme do sebe.
 6. Lepidlem přilepíme ve středu a máme mašli hotovou.

Jak vyrobit mašle na stromek : Velká mašle (nejen) na vánoční stromek

Široké stuhy si vyberte v nabídce šifónových stuh a použijte šířku 4 až 6 cm. Na úzké stuhy volte o šířce 2,5 a 4 cm a my vám doporučujeme lurexové stuhy ve zlaté nebo stříbrné barvě. Dále budete potřebovat jehlici nebo tyčku, ostré nůžky a trošku trpělivosti.

Stuhu či látkovou mašli můžete zavázat do klasické mašle, nebo si nastříhat další menší kousky a mašlí navázat na vzniklý uzel několik. Konce umělohmotných stuh natočíte tak, že si stuhu podržíte jednou rukou a druhou po ní přejedete pomocí ostří nůžek.

Postup

 1. Nejprve si připravíme proužek papíru.
 2. Proužek si přeložíme na polovinu.
 3. Na takto přeložený proužek si nakreslíme tvar připomínající rybku🙂 a vystřihneme.
 4. Vzniklý tvar si rozložíme a nastřihneme podle fotografie.
 5. Nyní do sebe v místě nastřižení zasadíme do sebe.
 6. Lepidlem přilepíme ve středu a máme mašli hotovou.

Jak zabalit dárek bez krabice

Dárek v dárku

Jednoduše! Zabalte ho do jiného dárku. Například trička, ponožky, čepice, kosmetické tašky, skládací tašky na nákup nebo na toaletní potřeby, misky, hrnku nebo skleněné karafy, chňapky, rukavice – to vše lze použít jako obal na další dárky. Balicí papír tak není potřeba!Místo jednorázového balicího papíru lze použít recyklovaný papír, látku nebo tašky z tvrdého navoskovaného papíru, které jsou použitelné i opakovaně. Dalším způsobem, jak ekologičtěji balit dárky, je například použití jmenovek na stužce, místo tradičního popisování a zalepování obálek a dárkových taštiček.Postup výroby:

 1. Z kartonu na vajíčka vystřihneme hlavu myšky (papírový “jehlan” jako čumák i s ušima).
 2. Ze stejného materiálu (“jehlanu”) vytřihneme i tlapky.
 3. Ještě jeden “jehlan” budeme potřebovat jako vodicí mechanismus hlavy.
 4. Vše nabarvíme šedou temperou, myšce dokreslíme čumák, oči a ouška.


Z papíru můžete vyrobit praktické výrobky – krabičku na dárky, obálku, záložku do knih, příruční taštičku. S dětmi vyzdobíte obývací pokoj jedna dvě. Třeba tulipány, motýlky, vázou s květinami.

Jak sušit jablka na dekoraci : Plátky jablek (opět přibližně 4 mm) potřeme citronovou šťávou, aby při sušení nezhnědly. Velká kolečka můžeme rozkrojit na půlměsíce. Sušíme stejně jako pomeranče, v troubě je ideální zaplnit co nejvíce prostoru, aby se všechny budoucí ozdoby nasušili při jednom.

Jak udělat z náplasti mašličku : Z náplasti vystřihněte obdélník, 2× ho uprostřed otočte a tím vytvoříte tvar mašličky. Před nalepením náplasti stáhněte obě hrany rány těsně k sobě (čím budou blíže u sebe, tím bude menší případná jizva), nalepte náplast na jednu stranu rány, napněte ji přes ránu a poté přilepte druhý konec mašličky.

Co si můžeme vyrobit z papíru

Z papíru můžete vyrobit praktické výrobky – krabičku na dárky, obálku, záložku do knih, příruční taštičku. S dětmi vyzdobíte obývací pokoj jedna dvě. Třeba tulipány, motýlky, vázou s květinami.

Místo jednorázového balicího papíru lze použít recyklovaný papír, látku nebo tašky z tvrdého navoskovaného papíru, které jsou použitelné i opakovaně. Dalším způsobem, jak ekologičtěji balit dárky, je například použití jmenovek na stužce, místo tradičního popisování a zalepování obálek a dárkových taštiček.Balení dárků bez izolepy vám usnadní použití kvalitního balicího papíru. Atraktivní potisk nestačí – levné balicí papíry se sice tváří výhodně, při samotném balení ale zjistíte, že za ušetřené peníze nestály. Nedrží, trhají se v rozích a potisk se lehce odře.

Co použít místo balícího papíru : Místo jednorázového balicího papíru lze použít recyklovaný papír, látku nebo tašky z tvrdého navoskovaného papíru, které jsou použitelné i opakovaně. Dalším způsobem, jak ekologičtěji balit dárky, je například použití jmenovek na stužce, místo tradičního popisování a zalepování obálek a dárkových taštiček.