Antwort Jak správně jezdit s automatickou převodovkou? Weitere Antworten – Kdy zařadit neutral u automatu

Jak správně jezdit s automatickou převodovkou?
N – NEUTRAL používáme při dlouhém stání, při odtahu auta nebo při . Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce, abychom ušetřili. Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte, otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné.Jak řídit auto s automatickou převodovkou

Automatická převodovka se sama stará o řazení, takže v autě najdete jen brzdový pedál (vlevo) plynový pedál (vpravo). K řízení vám postačí jedna noha, druhou doporučuji pokrčit až k sedačce. Nemůžete tak omylem sešlápnout oba pedály, když budete intuitivně hledat spojku.Řadicí páka v automatu

Co jednotlivá písmena znamenají P=park, do této polohy nastavíte řadicí páku po skončení jízdy, až se úplně zastaví kola. Pokud parkujete na rovině, nemusíte už použít ruční brzdu, „péčko“ funguje v tomto případě na principu klasické jedničky, kterou po zaparkování běžně zařadíte v manuálu.

Jak řadit s automatem : Automatická převodovka dokáže i podřadit při sešlápnutí plynu až na podlahu, tzv. kickdown. Řadit rychlosti vždy při úplném zastavení vozu. Zastánci manuálního řazení mohou použít manuální volbu řazení ve formě řadících páček u volantu, které jsou součástí velkého množství vozidel s automatem.

Jak s automatem na semaforu

V případě, že jezdíte s automatem, tak na křižovatkách nikdy nevyřazujte na (N). Nechte řadící páku stále v poloze (D), i když vám zrovna „padla“ na semaforu červená. Pochopitelně stojíte na brzdě, aby se vozidlo nedalo do pohybu, ale vyřazování je zbytečné.

Jak jezdit s automatem na sněhu : Pokuď máte auto s automatem, prostě jen sundejte nohu z plynu. Nejlepší je jet taky, abyste nemuseli brzdy moc používat. Když už ano, brzděte zlehka a snažte se brzdit jen s koly rovně. Pokuď se dostanete do situace která už moc řešení nemá, brzděte úplně natvrdo a vyšlápněte spojku.

DSG skříním škodí popojíždění v kolonách a pomalé rozjezdy. Dochází totiž k prokluzu spojky, který byl měl správně být co nejkratší. Jenže pozvolné popojíždění rychlostí chůze v dopravní zácpě je přesně to, co spojkám nejvíce škodí.

Dopravní situace či parkování vás mohou donutit k couvání a zde jednoduše (po úplném zastavení vozidla) přijde změna na režim R – Reverse. Stačí poté pustit brzdový pedál a vozidlo začne pomalu couvat i bez přidávání rychlosti.

Co je B na automatu

B – Brake – režim umožňující rekuperaci elektrické energie u elektromobilů a hybridů.Nešvarem u začátečníků je sešlápnutí brzdy levou nohou. To je nejen nepohodlné, ale i nebezpečné. V levé noze totiž většina lidí nemá takový cit a brzdu může sešlápnout o dost prudčeji, nebo naopak mírněji. Máte-li automat, pak si vystačíte jen s pravou nohou.Pokud se do smyku dostanete, stačí pustit plyn a držet volant v požadovaném směru. Auto se srovná zpět do správné stopy. Opět platí, že řidič nesmí panicky brzdit a zběsile točit volantem. Při přetáčivém smyku vám poháněná zadní náprava výrazně pomůže.

Pusťte brzdový pedál bez přidání plynu. Vůz se rozjede a automaticky aniž by vůz škubl, musí převodovka sama přeřadit na dvojku. Pokud ke změně převodových stupňů dojde v pořádku bez škubnutí, znamená to, že dvouspojka by měla být v pořádku.

Jak se pozná špatný automat : To, že je s automatickou převodovkou něco v nepořádku může vnímavý řidič rozpoznat i při jízdě. Nečistotami zanesená automatická převodovka během jízdy kvůli netěsnostem prokluzuje nebo řadí s nadměrnými rázy, případně škube. Při jízdě se špatně fungující automatickou převodovkou můžete slyšet i nadměrný hluk.

Co znamená D s na automatu : Pokud je zařazena poloha pro sportovní jízdu (S), přesuňte volicí páku do polohy pro jízdu vpřed (D) a poté zpět do polohy pro sportovní jízdu (S).

Co je D s automat

„D“ = jízda – nejdůležitější poloha, sednete do auta, dáte „déčko“ a jedete. „S“ = sport – jestliže předchozí polohy najdete na voliči každého automatu, „esko“ už převodovka mít může a nemusí.

Automatická převodovka

Kdo má však auto s automatem, nemusí tento problém řešit. Jediné, co mu stačí používat, je brzdový a následně plynový pedál. Když pustíme brzdu na rovince a máme zařazený stupeň „D“, auto se samo rozjíždí. A přesně tuto vlastnost lze snadno využít v kopci.Výměnu oleje v automatické převodovce by mělo být pravidelně provedeno po ujetí každých 30 – 60 000 km – Po ujetí těchto kilometrů je olej v automatické převodovce již značně opotřebovaný ztrácí viskozitu a nečistoty v něm můžou začít ovlivňovat plynulé řazení.

Jak se rychle rozjet s automatem : Pokud tedy chcete rychle vystartovat, je lepší levou nohou sešlápnout brzdu, zařadit D, pravou přidat plyn a pak uvolnit brzdu. Zabrat dostane hydroměnič, který to ale je schopen zvládnout podstatně lépe než brzdící pásy a spojky v převodovce.