Antwort Jak smazat metadata fotky? Weitere Antworten – Jak odstranit metadata z fotky

Jak smazat metadata fotky?
Odstranění metadat ve Windows

Pokud kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, vyberete možnost Vlastnosti a následně se přepnete na kartu Podrobnosti, dostanete informace o uložených metadatech jako na dlani. V případě, že je budete chtít odebrat, stačí využít odkaz zcela dole – Odebrat vlastnosti a osobní informace.Příloha digitálních fotografií

Tato metadata obsahují informace o vzniku fotografie – datum a čas pořízení, použitá ohnisková vzdálenost, použití blesku, typ a výrobce fotoaparátu, aktuální software, čas expozice, digitální zoom, komprese, údaje o poloze místa fotografování (GPS souřadnice) apod.Upravovat metadata u fotografií můžete přímo ve Windows.

Stejně to funguje i bez zapnutí postranního panelu. Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.

Jak zobrazit metadata : Zobrazení metadat objektu (Acrobat Pro)

Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata. (Pokud je příkaz Zobrazit metadata nedostupný, nejsou k obrázku přiřazena žádná metadata.)

Jak odstranit z fotky informace

Klikněte na snímek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Přejděte na záložku »Podrobnosti« a dole najděte volbu »Odebrat vlastnosti a osobní informace«. V nově otevřeném okně máte možnost vlastnosti odebrat. Jde to snadno, pokud jde o jeden snímek.

Jak odstranit metadata z fotky Iphone : Otevřete fotku, z níž chcete polohová metadata odstranit, a pak klepněte na tlačítko Informace nebo přejeďte nahoru. V aplikaci Mapy se objeví obrázek místa, kde byla fotka pořízena. Chcete‑li polohová metadata odstranit, klepněte na volbu Upravit a potom na položku Odstranit místo.

Otevřete bezplatný online nástroj GroupDocs. Metadata ve svém oblíbeném prohlížeči. Kliknutím do oblasti přetažení souboru nahrajte soubor s fotografií nebo přetáhněte fotografii. Vyberte vlastnost metadat, kterou chcete odstranit z fotografie, vyberte ji a klikněte na ikonu Odstranit.

Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace.

Co zapisuje EXIF data do souboru

V souborech EXIF jsou uložena metadata, neboli údaje o obrazových datech fotografií, pomocí nichž můžete snímky seskupovat podle určitých kritérií, jako je poloha GPS, čas a datum nebo dokonce konkrétní nastavení fotoaparátu.Umístěte kurzor na fotku nebo video. Klikněte na Upravit datum a čas. Pokud jste vybrali více položek, uvidíte dvě možnosti. Pokud chcete určit datum a čas první položky a data a časy ostatních položek automaticky posunout podle ní, klikněte na Posunout data a časy.Vraťte se do Nastavení a klepněte na Obecné > Přenést nebo resetovat [zařízení] > Smazat data a nastavení. Pokud máte zapnutou funkci Najít [zařízení] možná budete muset zadat své Apple ID a heslo. Pokud se v zařízení používá eSIM, vyberte na požádání možnost vymazat zařízení a profil eSIM.

Metadata dokumentů jsou informace o různých souborech, o obrázcích apod. Metadata obsahují informace například o počtu stránek, o tom, kdo a kdy soubor vytvořil, o autorovi nebo také jakou příponu soubor má. Všechny informace, které mohou být uživateli užitečné při další práci se souborem.

Jak zjistit kdy byla fotografie pořízena : Zjistěte datum, kdy byla fotka pořízena

Orientace v aplikaci Galerie, která je nainstalovaná ve vašem telefonu, je opravdu jednoduchá. Ve výchozím nastavení jsou na kartě Obrázky fotografie seřazeny podle data v pořadí, ve kterém byly pořízeny.

Jak změnit datum u fotky v mobilu : Když ale fotku budete sdílet v jiných aplikacích nebo si ji stáhnete, může se u ní zobrazovat původní datum a čas uložené fotoaparátem.

  1. Na zařízení s Androidem otevřete aplikaci Fotky Google .
  2. Klepněte na fotku.
  3. Nahoře klepněte na Více .
  4. Klepněte na datum a čas.
  5. Vyberte nové datum a čas.
  6. Klepněte na Hotovo.

Jak zmenit datum u souborů

datum a čas) jsou velmi jednoduché. Po instalaci stačí na soubor nebo složku, v které potřebujete upravit vlastnosti, kliknout v průzkumníku pravou myší a zvolit příkaz Změň atributy. Následně vyberete pole, které máte v úmyslu změnit a přepíšete je.

Jděte do "Nastavení" a klepněte na "Obecné". Vyberte "Úložiště iPhone". Uvidíte seznam aplikací a množství místa, které používají. Klepněte na aplikaci a vyberte "Odstranit aplikaci", abyste ji společně s daty odstranili.Postup pro přechod do továrního nastavení u OS Android

Vyberte "Zálohování a obnovení dat". V případě, že jste neprovedli zálohu, můžete ji provést on-line pomocí Googlu – stačí přejít na výraz "Záloha" a vybrat položky k zálohování. Poté zvolte "Obnovení továrních dat". Ve výběru aplikací zvolte položky k vymazání.

Co obsahuji metadata : Metadata obsahují informace například o počtu stránek, o tom, kdo a kdy soubor vytvořil, o autorovi nebo také jakou příponu soubor má. Všechny informace, které mohou být uživateli užitečné při další práci se souborem.