Antwort Jak si koupit jízdenku MHD Plzen? Weitere Antworten – Jak se plati v tramvaji v Plzni

Jak si koupit jízdenku MHD Plzen?
Ve všech vozech MHD je možné platit bezkontaktní platební kartou prostřednictvím žlutých platebních terminálů. Přestupní 30minutová jízdenka stojí 20 Kč, hodinová 24 Kč, 3hodinová 42 Kč a 24hodinová 72 Kč. Nepřestupní jízdenky za 22 Kč je možné koupit v trafikách a v Turistických informačních centrech.mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou) SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P) jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)Stačí projít pár kroků a máte koupenou jízdenku bez čekání u pokladny.

 1. Krok 1. Zadat cestu. Zadejte odkud a kam.
 2. Krok 3. Zvolit typ jízdenky a požadované služby. Aplikace vám automaticky nabídne cenově nejvýhodnější aktuálně dostupnou jízdenku pro vaši cestu a zadané cestující.
 3. Krok 4. Osobní údaje a platba.

Co kdyz si zapomenu Plzenskou kartu : V případě ztráty můžete svou Plzeňskou kartu zablokovat telefonicky na infolince Plzeňské karty 371 655 600, a to pouze v případě, že jste si při podání žádosti uvedli kontrolní otázku a odpověď.

Kolik stojí jízdenka na tramvaj v Plzni

Přestupní jízdné přes Plzeň umožňuje cestovat i s PMDP. V Plzni je tarif stanovený městem. Zavedením přestupního jízdného mezi všemi dopravci IDPK už státní slevy na území města Plzně neplatí. Přestupní jízdenka v tarifu IDPK pro Plzeň (zóna 001) je jízdenka na 30 minut za 18 Kč nebo na 60 minut za 22 Kč.

Kde koupit jízdenky v Plzni : Prodejní místa

 • Zákaznické centrum PMDP, Denisovo nábřeží 12.
 • Zákaznické centrum PMDP, Klatovská 12.
 • Hlavní vlakové nádraží, ČD, Nádražní 9.
 • Hlavní vlakové nádraží, ARRIVA, Nádražní 9.
 • Vlakové nádraží Plzeň zastávka, ČD, Přeštická 4.
 • Vlakové nádraží Jižní předměstí, ARRIVA vlaky, Koperníkova 59.

Přestupní jízdenky lze zakoupit ve všech vozech PMDP pomocí bankovní karty a Plzeňské karty (či jejich mutací). Cestující se mohou odbavit také prostřednictvím SMS jízdenky, aplikace Moje Plzeňská jízdenka či nepřestupní papírové jízdenky zakoupené v široké síti distributorů. Konkrétní ceník jízdného je na www.pmdp.cz.

Kde koupit jízdenku

 1. V automatech na výdej jízdenek PID, které naleznete ve všech stanicích metra a ve vybraných zastávkách povrchové dopravy. Kompletní seznam automatů naleznete zde.
 2. V informačních střediscích DPP nebo v trafikách. Seznam infocenter naleznete zde.
 3. Kupte si SMS jízdenku ze svého mobilního telefonu.

Jak koupit SMS jízdenku Plzen

Elektronickou jízdenku (SMS jízdenku) cestující objedná odesláním SMS zprávy ve tvaru PMDP35M na telefonní číslo 902 06. Tuto službu mohou cestující používat pouze v případě, že mají na svém mobilním telefonu aktivovánu službu Premium SMS. Cena přestupní jízdenky s platností 35 minut od jejího doručení je 15 Kč.V praxi to znamená, že se uživatel zaregistruje na webové stránce eshop.virtualnikarta.cz a pak si podle operačního systému v chytrém telefonu stáhne z GooglePlay nebo AppStore aplikaci Virtuální Plzeňská karta. Registraci může udělat přímo v aplikaci v mobilu.E-shop Plzeňské karty – ten umožňuje dobít všechny druhy předplatného i elektronické peníze. Potvrdit takovou transakci lze pak velmi jednoduše přímo ve vozech PMDP. Bankomaty České spořitelny, kterých je v Plzeňském kraji rozmístěno více než 70.

Online na webových stránkách PID Lítačky. Expresně (na počkání) v Praze v infocentru PID Lítačky ve Škodově paláci a ve vybraných infocentrech a předprodejních místech pražského dopravního podniku.

Kde koupit listky na tramvaj Plzeň : Prodejní místa

 • Zákaznické centrum PMDP, Denisovo nábřeží 12.
 • Zákaznické centrum PMDP, Klatovská 12.
 • Hlavní vlakové nádraží, ČD, Nádražní 9.
 • Hlavní vlakové nádraží, ARRIVA, Nádražní 9.
 • Vlakové nádraží Plzeň zastávka, ČD, Přeštická 4.
 • Vlakové nádraží Jižní předměstí, ARRIVA vlaky, Koperníkova 59.

Jaké je jízdné pro důchodce : Na slevu ve výši 75 procent z obyčejného jízdného mají nárok studenti do 26 let a senioři nad 65 let. Senioři nemusí být zároveň důchodci, rozhodující je věk, nikoli pobírání starobního důchodu. „Při nároku na slevu stačí občanský průkaz nebo pas, kde je fotografie, jméno a datum narození.

Jak si koupit jízdenku přes SMS

Prostřednictvím SMS zprávy z mobilního telefonu. Na číslo 902 06 napište zprávu podle vámi zvoleného druhu jízdenky – DPT24, DPT32, DPT110 nebo DPT310, kde číslice znamená cenu: cena za 90 minut přepravy je 32 Kč, za 30 minut jízdy 24 Kč, lze zakoupit i SMS jízdenku jednodenní (110 Kč) nebo třídenní (310 Kč).

Prostřednictvím SMS zprávy z mobilního telefonu. Na číslo 902 06 napište zprávu podle vámi zvoleného druhu jízdenky – DPT24, DPT32, DPT110 nebo DPT310, kde číslice znamená cenu: cena za 90 minut přepravy je 32 Kč, za 30 minut jízdy 24 Kč, lze zakoupit i SMS jízdenku jednodenní (110 Kč) nebo třídenní (310 Kč).Od prosince 2014 již cestující nemusí předkládat jízdenku vytištěnou na papíře/zobrazenou na displeji počítače nebo mobilního telefonu, ale stačí při kontrole předložit jen In-kartu, na jejíž číslo byla jízdenka v e-shopu zakoupena, nebo šestimístný kód transakce, který zákazník po nákupu v e-shopu obdrží v SMS zprávě.

Jak koupit SMS jízdenku Plzeň : Elektronickou jízdenku (SMS jízdenku) cestující objedná odesláním SMS zprávy ve tvaru PMDP35M na telefonní číslo 902 06. Tuto službu mohou cestující používat pouze v případě, že mají na svém mobilním telefonu aktivovánu službu Premium SMS. Cena přestupní jízdenky s platností 35 minut od jejího doručení je 15 Kč.