Antwort Jak se projevuje spatna regulace turba? Weitere Antworten – Jak poznat špatnou regulaci turba

Jak se projevuje spatna regulace turba?
Odhalit zásadní nedostatky v regulaci turba můžete i bez diagnostiky. Stačí se rozjet na 3 rychlostní stupeň do mírného kopce na plný plyn od 1500 do 4500 otáček. Turbo musí mít plynulý náběh od spodu a plný tah by měl být cítit kolem 2000 otáček.Příznaky poškozeného turbodmychadla jsou:

  1. Ztráta výkonu.
  2. Pomalejší a hlasitější akcelerace.
  3. Potíže s dosažením vyšších rychlostí
  4. Modrošedý kouř z výfuku.
  5. Rozsvítí se kontrolka motoru.

Jestliže ti motor padá do nouze z důvodu vysokého plnícího tlaku, tak bych přes táhlo baňky nakapal asi 10-15 kapek oleje do baňky. Pokud se bude regulace stále "zadrhávat", tak bych vyndal turbo, vyčistil a podložil 0,1 mm.

Jak vyčistit regulaci turba : Řešením pro vyčištění turba a rovněž pro prevenci před zanesením je použít přípravek JLM Turbo Cleaner. Tento ověřený produkt funguje jednoduše a účinně. JLM Turbo Cleaner byl vyvinutý s cílem obnovit výkon motoru, snížit emise sazí a je vhodný pro všechny dieselové motory.

Jak poznam že odešlo turbo

Pocítíte to jeho nefunkčností při nízkých a vysokých otáčkách. Toto poškození lze snadno zjistit při volnoběhu, kdy pouhým pohledem na otáčkoměr je patrné, že není něco v pořádku. Dalším efektem může být to, že turbo se projevuje při chodu motoru nepravidelnými otáčkami, což sebou může přinést i nepříjemné vibrace.

Jak se pozná že odešlo turbo : Když to klekne

Ve chvíli, kdy se turbodmychadlo porouchá a přestane plnit svoji funkci, to bezpečně poznáte. Vůz ztratí výkon, a to obvykle za doprovodu rozsvícení kontrolky motoru, případě se rovnou aktivuje nouzový režim.

Dělá to se zaplou klimou, bez klimy, když je větrák vypnutý, nebo nastavený na vyšší stupeň- vlastně pořád. Auto jede naprosto normálně, žádná hláška na PP ani jiná anomálie.

Cena repase turba z koncernového vozu je zpravidla mezi 7.000 Kč až 12.000 Kč. Opravdu záleží na konkrétním typu a také na rozsahu poškození.

Jak nastavit regulační ventil turba

Nastavení podtlakové regulace provedeme na hrubé nastavení podle námi odmontované staré regulace. Přistoupíme k montáži nové podtlakové regulace na turbodmychadlo. Po namontování dokončíme nastavení. Nastavení provádíme v klidovém stavu podtlakové regulace na krajní mez ovládací páčky variabilního naklápění lopatek.Cena repase turba z koncernového vozu je zpravidla mezi 7.000 Kč až 12.000 Kč. Opravdu záleží na konkrétním typu a také na rozsahu poškození.Začneme sluchem. Turbo přestává fungovat ve chvíli, kdy začne přisávat olej do sání a tím i nastává vůle hřídele, na kterém jsou turbíny. Nebude to trvat moc dlouho a turbíny začnou škrtat o plochu skříně, turbo začne být hlučné a materiály se začnou tím pádem více opotřebovávat. Předzvěst konce.

Nejprve zahřejte motor a poté otevřete víčko oleje. V tomto případě nás hlavně zajímá, jaká pára z ní stoupá. Modrý kouř nebo zápach spáleniny naznačuje, že došlo k problému s motorem. V ideálním případě by kouř měl být bílý.

Jak poznat turbo před smrtí : Turbodmychadlo také může začít přisávat olej do sání, případně začnou turbíny třít o plochu skříně. Pozorný řidič by měl takové nezvyklé zvukové projevy rozeznat. Obzvláště, jsou-li doprovázeny kolísáním otáček při volnoběhu nebo sníženým výkonem motoru.

Co se stane když odejde turbo : Vůz ztratí výkon, a to obvykle za doprovodu rozsvícení kontrolky motoru, případě se rovnou aktivuje nouzový režim. Nemusí to být nutně turbo a pokud ano, tak nemusí být definitivně rozbité. Pokud po vypnutí motoru a opětovném nastartování vůz táhne jako předtím, tak je paleta možných závad větší a turbem to asi nebude.

Jak se dá zničit turbo

Pět tipů, jak si spolehlivě zničit turbomotor

  1. Zatěžujte motor, než se dostatečně zahřeje. Zatěžování nezahřátého motoru ubližuje všem agregátům, u těch přeplňovaných ale tato rada platí dvojnásob.
  2. Vypínejte motor bez řádného ochlazení
  3. Přetěžujte motor v nízkých otáčkách.
  4. Tankujte nekvalitní palivo.
  5. Zbrkle šlapejte na plyn.


Repas turba trvá zpravidla 1-3 dny. Záleží na konkrétním typu turbodmychadla.Na co je tedy třeba dát při výměně turba pozor především U příruby je potřeba pečlivě zkontrolovat stav upevňovacích šroubů (a v případě potřeby je samozřejmě vyměnit) i nepoškozenost těsnění i celkové usazení.

Jak nastavit tlak na redukčním ventilu : Otáčej regulační šroub redukčního ventilu ( spodní, větší a plastový otočný šroub ) po směru hodinových ručiček a nastav si tak, na kolik bude redukční ventil regulovat plyn ( buď tlak nebo průtok v litrech ) pro tvoje potřeby.