Antwort Jak se pripojit k Optickemu internetu? Weitere Antworten – Co je potřeba na optický internet

Jak se pripojit k Optickemu internetu?
Nejjednodušší zapojení: ve zdi je (ethernetová) přípojka. Počítač k ní připojíme běžným ethernetovým kabelem (RJ-45). Je-li optické vlákno dovedeno až domů, operátor zpravidla klientovi poskytne tzv. fiber gateway, optickou bránu, s ethernetovými porty (UTP), které slouží k připojení příslušných zařízení, popř.Je to připojení k internetu, které funguje na principu přenosu dat pomocí světla vedeného optickým vláknem. Optické připojení je stabilní a rychlé připojení k internetu, tyto požadavky nejlépe splňuje připojení k internetu optickým kabelem nebo lidově optika.Vrtání je nutné i v případě, kdy se rozhodnete pro optický internet. Zákazník má nárok až na 15 m optického kabelu v rámci jednoho bytu. V případě využití optického připojení se nedělá zásuvka za zdí, optický kabel může být zaveden například až k televizi, kam se umístí veškeré další zařízení – převodník a router.

Jaký modem na optiku : K optickému internetu doporučujeme modem O2 Smart Box s dostatečně silnou Wi-Fi pro přenos rychlosti, kterou vám budeme doručovat.

Jak připojit optiku do routeru

Pokud vede optický kabel až k tobě do bytu, tak ano. Mediakonvertor umístíš buď hned za dveře a odtud povedeš UTP kabel dále po domácnosti, nebo optický kabel natáhneš až k routeru a teprve tam umístíš optický převodník.

Jak poznám že mám optický internet : Technologii připojení nejlépe poznáte podle způsobu propojení modemu a zásuvky, typu zásuvky a informací na štítku na modemu. Informace o svém internetu najdete také ve Vyúčtování nebo v samoobsluze Můj Vodafone.

Uživatel A vyšle přes optický kabel data směrem k uživateli B, přičemž ve směru osy vlákna putují elektromagnetické vlny. Pokud je index lomu v optických vláknech vyšší než index lomu v obalu kabelu, šíří se data rychle a spolehlivě.

Pokud vede optický kabel až k tobě do bytu, tak ano. Mediakonvertor umístíš buď hned za dveře a odtud povedeš UTP kabel dále po domácnosti, nebo optický kabel natáhneš až k routeru a teprve tam umístíš optický převodník.

Jak nastavit router na optiku

Nastavení modemu pro připojení přes optická vlákna (Fibre)

Při instalaci vám zřizujeme zásuvku typu ethernet (RJ-45) – pro připojení můžete využít jakýkoliv router s rozhraním ethernet, který se zásuvkou propojíte síťovým kabelem. Router musí mít podporu funkcí PPPoE, NAT a vstupní konektor (WAN) ve formátu RJ-45.Pro připojení do konfigurace Wi-Fi routeru je nutné do webového prohlížeče zadat adresu http://tplinkwifi.net. Nebo zadat přímo IP adresu Wi-Fi routeru 192.168.0.1, anebo 192.168.1.1 a stisknout Enter. TIP: IP adresu routeru lze také zjistit přes příkazový řádek příkazem „ipconfig“.Do jedné ze zásuvek v domácnosti zasuneme vysílač powerline, a následně k němu přivedeme ethernetový síťový kabel s koncovkou RJ-45. Ten musí být na druhé straně připojen k našemu modemu/routeru, pomocí kterého jsme připojeni k internetu.

V závislosti na dohodě s vlastníkem vede optický kabel přímo do bytové jednotky, kde je zakončen optickou zásuvkou nebo optické vlákno končí v rozvaděči ve společných prostorech. Odtud pak vede datový kabel do vašeho bytu.

Jak připojit optický kabel do routeru : Pokud vede optický kabel až k tobě do bytu, tak ano. Mediakonvertor umístíš buď hned za dveře a odtud povedeš UTP kabel dále po domácnosti, nebo optický kabel natáhneš až k routeru a teprve tam umístíš optický převodník.

Co je WAN na routeru : Na zadní straně routeru nalezneme 5 portů. 1 modrý (WAN port – slouží pro připojení k přívodní datové zásuvce poskytovatele) a 4 žluté (pro využití v naši domácí síti – můžeme kabelově připojit jakékoliv zařízení v domácnosti).

Jak poznat optický kabel

Optický kabel se totiž pyšní unikátní vlastností: data k uživatelům dostává pomocí světla, přesněji díky světelným paprskům, které se obrovskou rychlostí šíří optickými vlákny. Každý optický kabel v sobě ukrývá takových vláken desítky. Jsou vyrobená z průhledného skla a mají šířku jen několik mikrometrů.

Možnost 2: Přidejte síť

  1. V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.
  2. Klepněte na Síť a internet Internet.
  3. Na konci seznamu klepněte na Přidat síť. V případě potřeby zadejte název sítě (SSID) a další údaje o zabezpečení.
  4. Klepněte na Uložit.

Provedení resetu

Prakticky u všech routerů najdete malé tlačítko s označením RESET (návod usnadní hledání). Po jeho stisku lze provést buď krátkým stisknutím restart (odpovídající výše zmíněnému vypnutí/zapnutí) nebo delším podržením tlačítka reset do továrního nastavení.

Co je to LAN a WAN : Rozdělování počítačových sítí na lokální (LAN, Local Area Networks) a rozlehlé (WAN, Wide Area Networks) je zřejmě nejstarším a nejčastěji používaným způsobem jejich „škatulkování".