Antwort Jak se plati dalnice Chorvatsko? Weitere Antworten – Jak platit dalnice v Chorvatsku

Jak se plati dalnice Chorvatsko?
Jak se v Chorvatsku platí dálniční poplatky Poplatek za využití dálnice v Chorvatsku se platí v mýtných branách, které jsou většinou umístěny na sjezdech z dálnice. Zaplatit lze v hotovosti (v eurech), platební kartou nebo pomocí palubní jednotky ETC.Jak se platí mýto v Chorvatsku Řidič si při vjezdu na dálnici vyzvedne z turniketu lístek a při výjezdu z dálnice projeté úseky zaplatí v hotovosti nebo kartou. Další možností placení mýta je předplacenou jednotkou pro elektronické mýto ENC.ENC lze zakoupit už i v Česku

ENC zařízení si už můžete koupit i v Česku – všechny informace najdete na webu https://www.dalnice-chorvatsko.cz/. Cena ENC zařízení včetně kreditu ve výši asi 50 € je zde 3 990 Kč, nebo 167 €. K tomu si můžete dokoupit členství v ENC klubu a získat výhody.

Kde koupit dálniční známky do Chorvatska : Známku můžete zakoupit online na stránkách společnosti ASFINAG nebo klasicky na rakouských benzínkách či dálničních přechodech. Přehledný rozpis poplatků pro jednotlivé úseky najdete na stránkách ASFINAG.

Co kdyz Nezaplatim pokutu v Chorvatsku

Pokuty. Chorvatská policie může zadržet cizinci pas po dobu 48 hodin, nebo dokud nezaplatí pokutu, nebo do rozhodnutí soudu.

Čím je lepší platit v Chorvatsku : Stejně jako v České republice nebo jinde v zahraničí je i v Chorvatsku nejvýhodnější a nejpohodlnější platit platebními či kreditními kartami. Nejobvyklejší jsou v Chorvatsku tyto karty: Eurocard/Mastercard, Visa, Diners Club, American Express.

Mýtné lze předplatit:

  1. Na kterémkoli obchodním místě v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou,
  2. Přes zákaznickou samoobsluhu platební kartou,
  3. Přes mobilní aplikaci platební kartou,
  4. Bankovním převodem na bankovní účet provozovatele systému vedený u ČNB.


Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.Přístroj ENC se umísťuje na vnitřní stranu čelního skla pomocí k tomu určeného držáku. Odečítání mýta probíhá elektronicky při průjezdu mýtnicí branou označenou ENC. Je však třeba při průjezdu mýtnicí udržovat minimální rozestup 10 metrů od auta před vámi, jinak může dojít k odečtení z cizí jednotky.Jak a kde mohu nedoplatek uhradit dodatečně Za nejvhodnější způsob považujeme uhrazení nedoplatku na služebně, kde jsou uložené tabulky registrační značky, a to v hotovosti nebo prostřednictvím platebního terminálu. Nedoplatek je také možné uhradit u celního úřadu.

Nejjednodušší a nejvýhodnější formou placení bude používání platební karty. V turistických destinacích s ní zaplatíte téměř všude (výjimku mohou tvořit jen tržiště či někteří drobní obchodníci). Určitě se vyplatí v peněžence vozit některou z „cestovatelských platebních karet“ (např. Revolut).

Kolik je 1 kuna : Download Our Currency Converter App

Směnné kurzy Chorvatská kuna / Česká koruna
1 HRK 3.26667 CZK
5 HRK 16.33335 CZK
10 HRK 32.66670 CZK
20 HRK 65.33340 CZK

Na co si dát pozor v Chorvatsku : Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.

Jak fungují mýtné brány

Systém tak pomocí šifrované bezdrátové komunikace automaticky odečte poplatek, pokud vozidlo projede branou. To, že transakce proběhla, zjistí řidič tím, že mu palubní jednotka Premid zapípá.

Dle zákona č. 13/1997 Sb. (Zákon o pozemních komunikacích) úhradě mýtného podléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí více než 3,5 tuny.Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. To znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.

Jak nabít ENC : Z vlastní zkušenosti doporučujeme zakoupit ENC u společnosti HAC. Mají celý proces dobíjení kreditu mnohem lépe zvládnutý. Kredit snadno dobijete pomocí webových stránek, nově i pomocí mobilní aplikace. Ale také pomocí SMS kupónů na prodejních místech HAC, mýtnicích a trafikách.