Antwort Jak se měří míry těla? Weitere Antworten – Jak se měří stehna

Jak se měří míry těla?
Najděte nejširší bod stehna a jednoduše přiložte krejčovský metr. Na stehně 23 cm nad středem čéšky je správné místo pro změření obvodu stehna. Správnou velikost získáte poté, co změříte obvod stehna 14 cm nad kolenem. Naměřte délku stehna od vrcholu čéšky až po nejvyšší bod stehna.U mužů naměříte nejširší místo v podpaží, u žen je potřeba vést metr přes bradavky. Při výběru dámského saka či jiného kusu oděvu se zúženým střihem je vhodné změřit také obvod hrudníku pod prsy.Nejdůležitějšími vodítky jsou horní obvod a obvod boků. Měřte se přímo na těle, pouze přes spodní prádlo, nejlépe za asistence druhé osoby, Při měření stůjte vzpřímeně, avšak přirozeně uvolnění. HORNÍ OBVOD (A): Krejčovský metr přiložíme vpředu přes nejšírší místo prsou a vedeme jej v podpaží mírně nahoru na záda.

Kde se měří pas u žen : Měření pasu se provádí nad boky, pod žebry, v nejužším místě. Polohujte si metr kolem pasu. Postavte se rovně, dýchejte normálně (nenadýmejte se a nezatahujte břicho). Umístěte konec metru na pupek, obejděte pas, projděte zády a ujistěte se, že metr zůstává v rovině, není zkroucený a není příliš hluboko ve vašem těle.

Kde se měří pas u mužů

Pas měříme v polovině vzdálenosti mezí horní hranou lopaty kosti kyčelní a posledním (spodním) žebrem. Nenechte se zmást pupíkem, který občas může být u lidí s krátkým trupem níže. Měřidlo přikládáme těsně na břicho, ale nesmí škrtit.

Kde se měří pas a boky : OBVOD PASU (3) měříme v nejužším místě trupu, což většinou bývá kousek nad pupíkem. Nenechte se zmást, protože pupík téměř nikdy neleží v přesné linii obvodu pasu! OBVOD BOKŮ (4) měříme v nejširším místě boků přes hýždě. To znamená tam, kde je zadeček nejvíce vyklenutý.

Hlavním měřítkem úspěšného hubnutí je úbytek centimetrů v problematických partiích – pas, boky nebo paže. Měřicí set pro kontrolu podkožního a viscerálního tuku vám během chvilky dá poměrně přesnou odpověď o výsledcích vašeho snažení.

Při měření se zaměřte především na:

 1. Prsa: měřte kolem hrudníku v linii bradavek, metr neutahujte příliš těsně.
 2. Hrudník: měřte těsně pod prsy.
 3. Pas: měřte nad pupíkem v nejužší části těla.
 4. Boky: měřte v nejširší části kolem boků.
 5. Stehna: měřte v nejširší části kolem každého stehna.

Jak často se měřit při hubnutí

Jak často se měřit je hlavně otázkou našeho odhodlání. Pokud nám nevadí se dívat na pomalé změny, tak doporučuji se měřit 1x týdně. Pokud ale patříme k lidem, kteří potřebují vidět velké změny a že se děje něco výrazného, tak postačí měření 1x za měsíc.Muži by ideálně neměli mít obvod pasu – nezávisle na tělesné výšce – větší než 94 cm, ženy ne větší než 80 cm. Tyto hodnoty jsou pro každého z nás závazné stejně, jako kdyby se obvod pasu vypočítával rovnou z tuku uloženého ve vnitřních orgánech.Muži by ideálně neměli mít obvod pasu – nezávisle na tělesné výšce – větší než 94 cm, ženy ne větší než 80 cm. Tyto hodnoty jsou pro každého z nás závazné stejně, jako kdyby se obvod pasu vypočítával rovnou z tuku uloženého ve vnitřních orgánech.

Pas měříme v polovině vzdálenosti mezí horní hranou lopaty kosti kyčelní a posledním (spodním) žebrem. Nenechte se zmást pupíkem, který občas může být u lidí s krátkým trupem níže. Měřidlo přikládáme těsně na břicho, ale nesmí škrtit.

Kolik cm kolem pasu : Muži by ideálně neměli mít obvod pasu – nezávisle na tělesné výšce – větší než 94 cm, ženy ne větší než 80 cm.

Jak správně měřit pas : Míra se bere nejčastěji na bocích nebo v pase. Můžete také změřit svůj starý opasek. Ten měříme vždy od začátku spony po nejpoužívanější dírku. Správná délka opasku je velmi důležitá.

Kdy tělo zacina hubnout

Zdravý člověk začne hubnout ve chvíli, kdy je jeho energetický příjem nižší než výdej. Jedno kilo tělesného tuku odpovídá zhruba 7000 kcal. Pokud tedy každý den správnou úpravou jídelníčku a pohybem ušetříte 500 kcal, jedno kilo shodíte za dva týdny. To je základní princip hubnutí.

Věříme, že minimálně některé z nich nikoliv.

 • Limonády. Stálice, která se napříč všemu stále objevuje v plánu těch, co chtějí hubnout.
 • Uzeniny.
 • Vysoce rafinované cukry.
 • Umělá sladidla.
 • Ryby chované na farmách.
 • Popcorn.
 • Smažená jídla.
 • Šlehačka ve spreji, smetana do kávy.

Obecně v tomto případě platí, že 1 cm v pase = 1 kg čistého tuku," dodává specialistka na zdravý životní styl.

Kdy tělo spaluje tuk : Nastává, když jíme velmi málo sacharidů a tělo spálí i veškeré uložené sacharidy (glykogen). Na rozdíl od spalování cukrů má režim spalování tuků řadu výhod: méně chutí na sladké (a na jídlo obecně), jasnější mysl, stálá energie a lepší kontrola tělesné hmotnosti (díky ketóze dochází ke svalování tukové tkáně).