Antwort Jak se řekne anglicky nafta? Weitere Antworten – Jak se řekne anglicky benzín

Jak se řekne anglicky nafta?
, benzín m(tech.) ( BrE ) petrol , ( AmE ) gas ( oline ), ( technický ) benzin ( e ), ( palivo ) fuel Došel nám benzín . We have run out of fuel .Jak správně natankovat v zemích EU28

Druh paliva Natural 95 Nafta
Stát Národní název Národní název
Nizozemsko Euro 95 Diesel
Polsko Benzyny Pb95; 95 Eurosuper; 95 ON; Diesel
Portugalsko S/Chumbo 95; Gasolina Diesel; Gasóleo

příbor

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
příbor cutlery

Jak se řekne anglicky motor :

engine motor(2208)
motor motor; motorový(3307)
shut off vypnout (motor, přístroj apod.); stranit se (lidí); přerušit (dodávky, dotace apod.)(3639)
engines motory; množné číslo od #engine (motor)(4940)
combustible spalovací (např. motor); hořlavý(26922)

Jak se anglicky řekne pivo

beer pivo(1096)
ale pivo(8392)
bitters hořké pivo(AT:28388)
lager ležák (pivo)(28750)

Jak říct rohlík anglicky : Rohlík připodobněte ke croissantu nebo bagetě

Ve škole vás pravděpodobně učili slovíčko roll. Zní podobně, dobře se pamatuje, ale když ho zadáte do Googlu a rozkliknete obrázky, český rohlík na vás nevykoukne. O něco lepší překlad je více opisný white bread roll.

Ve Francii může být diesel označen jako Gazole, v Maďarsku Gázolaj a třeba v Řecku jako Petrelaio. Jestliže se tak orientujete podle anglického výrazu „gasoline“ (tedy benzin), měli byste na něj po cestách napříč Evropou zapomenout.

Aspoň že velké pumpy už obvykle používají srozumitelné Diesel nebo D pro naftu. Ve Francii se zase pro benzin používá označení Sans plomb (bez olova), případně ještě s číslem 95 nebo 98 dle oktanového čísla. Nafta se značí, když ne jako Diesel, tak jako Gasoil nebo Gazole.

Jak se anglicky řekne lžíce

lžíce

lžíce ž
1. ( příborová ) spoon polévková lžíce tablespoon , soup spoon nabrat lžící to spoon sth
2. ( množství ) čeho spoon ( ful ) of sth
3. ( tech .) ( bagru ) bucket , ( lopatová ) shovel , ( naběračka ) ladle , ( na zmrzlinu , mouku ap .) scoop obouvací lžíce shoehorn zednická lžíce trowel

autumn / fall

Autumn je britské slovíčko pro podzim (odvozené z latiny), zatímco v americké angličtině se to řekne fall (narážka na to, že na podzim padá listí, fall – padat, spadnout).kroužek

kroužek m(zdrob.)
1. ( kruh ) ( small ) circle , circlet , ringlet
2. ( kruhový předmět ) ring , circle , ( prstýnek ) annulet
3. ( zájmová skupina ap .) circle , group , club


váha

váha ž
1. ( hmotnost ) weight tělesná váha body weight přibrat na váze put on weight ztratit na váze lose weight hlídat si váhu ( tělesnou ) watch one's weight prodávat co na váhu sell sth by weight
5. ( stoj na noze ) arabesque
6. Váhy (astron., astrol.) ( i znamení ) Libra , the Scales , the Balance

Jak se anglicky řekne víno : 1. ( nápoj ) wine červené / bílé víno red / white wine svařené víno mulled wine stolní / dezertní / archivní víno table / dessert / vintage wine sladké / suché / polosuché víno sweet / dry / semi – dry wine na víně ( připravený ap .) in wine ( sauce ) sklenice na víno wine glass Ve víně je pravda .

Jak se anglicky řekne svíčková : svíčková

svíčková ž
1. ( pravá ) tenderloin
2. ( pečený pokrm ) roast tenderloin , ( omáčka ) ( sour ) cream sauce

Jak se anglicky řekne omáčka

omáčky {ženský rod množné číslo}

sauces {mn. č.}

Benzín obsahuje uhlovodíky aromatického charakteru a rozvětvené uhlovodíky, které mají velmi vysoká oktanová čísla a současně v běžném mrazu netuhnou, takže u benzínu zamrzání nehrozí. Kvalitní motorová nafta naopak musí obsahovat delší řetězce nerozvětvených uhlovodíků, mezi které patří parafinické uhlovodíky.PRAHA – Ve většině zemí se nafta označuje variantou slova diesel.

Jak se značí nafta : Nafta se značí symbolem B7 ve čtverci, ale občas lze narazit i na označení B10, B30, či dokonce B100, kdy číslo vždy vyjadřuje podíl biosložky. Ještě existuje značení XTL, které označuje plně syntetickou naftu.