Antwort Jak propojit Extender s routerem? Weitere Antworten – Jak zprovoznit Extender

Jak propojit Extender s routerem?
Typy repeaterů a jak to celé funguje

Abys Wi-Fi extender rozjel, musíš po jeho zastrčení do zásuvky ještě nastavit síť, kterou chceš rozšířit – zadáš správné SSID (název sítě) a heslo, načež opakovač naváže spojení s routerem a vše bude fungovat tak, jak má.Hlavní router umístíte poblíž modemu, potom zapojíte jeden konec ehternetového kabelu do libovolného portu LAN na hlavním routeru. Následně zapojíte druhý konec kabelu s koncovkou do portu LAN u sekundárního routeru (pro vytvoření sítě LAN-LAN) nebo do portu WAN (pro síť LAN-WAN). A hurá, síť je hotová!Opakovač musí být zapojen v elektrické síti a nastaven jako opakovač – následně jej připojte kabelem k druhému zařízení. Tlačítko WPS slouží pro navázání spojení bez potřeby ručního nastavování a zadávání hesla, stačí pouze stisknout tlačítko WPS na modemu a opakovači.

Jaký je rozdíl mezi Extenderem a Repeaterem : Extender dela to same co repeater, ale ma nevyhodu, ze nemuze byt nastaven do zadneho jineho modu. Repeater opakuje signal, stejne jako extender, ale repeater muze byt nastaven do jinych modu, access point atd.

Jak fungují Wi-Fi Extendery

Principem WiFi extenderu (opakovače nebo též repeateru) je připojení ke stávající bezdrátové síti a posílení jejího signálu. Z toho je však jasné, že pokud máte špatně nastavenou WiFi (například používáte obsazené kanály), tak ani extender stabilitu sítě nevylepší.

Jak restartovat Extender : 1: Pomocí kancelářské sponky stiskněte a přidržte tlačítko reset (nachází se na spodní straně zařízení) po dobu 15-20 sekund. Kontrolka LED se rozsvítí červeně, to znamená, že se zařízení resetuje.

Pouze stiskněte tlačítko WPS na vašem routeru, poté stiskněte Range Extener tlačítko a užívejte si jednoduše rozšířenou Wi-Fi. Po připojení k routeru můžete jednoduše odpojit a připojit TL-WA850RE zpět na místo pro nejlepší kvalitu signálu a pokrytí ve vašem domě, aniž byste museli extender znovu nakonfigurovat.

Na zadní straně routeru nalezneme 5 portů. 1 modrý (WAN port – slouží pro připojení k přívodní datové zásuvce poskytovatele) a 4 žluté (pro využití v naši domácí síti – můžeme kabelově připojit jakékoliv zařízení v domácnosti).

Jak nastavit antény na Wi-Fi routeru

Abyste však signál měli co nejlepší, je potřeba antény správně nasměrovat. V případě routerů se 4 anténami, které si pořídíte také u Nej.cz, by měly být dvě antény nasměrované kolmo k routeru a dvě nahnuté v úhlu 45°. Chybu neuděláte ani v případě, že kolmo k routeru nasměrujete všechny antény.Extendery jsou většinou opatřeny Ethernetovými porty, takže se k nim můžete připojit přímo pomocí kabelu. Mezi jejich nesporné výhody patří absence kabeláže. Extender by měl být umístěn tam, kde signál sítě „vidí“.Pouze stiskněte tlačítko WPS na vašem routeru, poté stiskněte Range Extener tlačítko a užívejte si jednoduše rozšířenou Wi-Fi. Po připojení k routeru můžete jednoduše odpojit a připojit TL-WA850RE zpět na místo pro nejlepší kvalitu signálu a pokrytí ve vašem domě, aniž byste museli extender znovu nakonfigurovat.

Abyste však signál měli co nejlepší, je potřeba antény správně nasměrovat. V případě routerů se 4 anténami, které si pořídíte také u Nej.cz, by měly být dvě antény nasměrované kolmo k routeru a dvě nahnuté v úhlu 45°. Chybu neuděláte ani v případě, že kolmo k routeru nasměrujete všechny antény.

Co se stane po restartu routeru : Jaký je rozdíl mezi restartem a resetem modemu Restart modemu – znamená, že modem vypnete a zapnete. Doporučujeme ho na chvíli zcela odpojit od elektřiny a zhruba po minutě ho znovu zapojit a zapnout. Po zapnutí modemu může několik minut trvat, než bude připojení k internetu znovu dostupné.

Jak spravne restartovat router : Návod krok za krokem

 1. Odpojte napáječ (trafo) modemu od elektrické sítě.
 2. Všechny kontrolky na modemu musí zhasnout. .
 3. Po jedné minutě zapojte napáječ (trafo) modemu zpátky do sítě.
 4. Počkejte asi 5 minut, než modem znova naběhne. Na zařízení se musí trvale rozsvítit kontrolka „Broadband“, „DSL“ nebo symbol. .

Jaký je rozdíl mezi LAN a WAN

Obecně platí, že LAN (Local Area Network) používá bezdrátové WiFi nebo 100/1000Mbps síťový kabel pro komunikaci; MAN používá optický kabel nebo modem 100 Mbit/s; a WAN se liší od komunikace mezi uživateli, obecně používá telefonní linky, vysokorychlostní datové linky, satelity a mikrovlnné trouby.

Zdířka s nápisem WAN nebo INTERNET slouží k připojení kabelu od poskytovatele internetu a je viditelně oddělena od ostatních. Další zdířky mohou být očíslovány nebo jinak označeny (např. pc, lan, lan 1) a zapojujeme do nich kabel od počítače nebo dalších síťových prvků (switch, síťová tiskárna, atd.).10 tipů jak zlepšit rychlost a stabilitu internetového připojení

 1. Umístěte zařízení dál od routeru.
 2. Odpojte ostatní zařízení
 3. Umístěte router na vyvýšené místo.
 4. Vyzkoušejte kabelové připojení
 5. Změňte kanál routeru.
 6. Restartujte router.
 7. Generální úklid počítače.
 8. Vypněte doplňky v prohlížeči.

Jak nastavit 4 antény na routeru : V případě routerů se 4 anténami, které si pořídíte také u Nej.cz, by měly být dvě antény nasměrované kolmo k routeru a dvě nahnuté v úhlu 45°. Chybu neuděláte ani v případě, že kolmo k routeru nasměrujete všechny antény.