Antwort Jak prepsat auto na jinou osobu? Weitere Antworten – Jak převést auto na jiného majitele

Jak prepsat auto na jinou osobu?
Převod vozidla na nového majitele je v současné době možné provést na registru vozidel na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Tudíž nemusíte auto přepisovat na místně příslušném úřadu. Pokud tak máte trvalé bydliště například v Ostravě, můžete klidně auto registrovat na registru vozidel v Plzni a podobně.Kolik stojí přepis auta

Většinou se jedná o částku 1 200 korun, konkrétně 800 korun za evidenci vozidla, 400 korun za evidenční kontrolu a případně připočítejte i poplatky za ověření podpisu například na Czech POINTU. Další peníze navíc jsou za novou registrační značku (u značky na přání je to až 10 000 korun).K tomu budete potřebovat platnou evidenční kontrolu, dovozovou technickou kontrolu (případně evidenční kontrolu), osobní doklady, kupní smlouvu, zelenou kartu, malý a velký technický průkaz a žádost o zápis auta do registru silničních vozidel.

Kde se dělá přepis auta : Veškeré převody vozidel se dnes provádí nejen na místě příslušného městského či obecního úřadu obce s rozšířenou působností, ale na kterémkoliv registru vozidel obce s rozšířenou působností (podrobná mapa s přehledem). Již tedy neplatí, že se přepis musí uskutečnit v místě trvalého bydliště prodávajícího.

Na co si dát pozor při převzetí auta

Při vyzvedávání auta věnujte pozornost údaji ujetých kilometrů ujetých kilometrů: obvykle 20 až 80 kilometrů, zkontrolujte, zda nejsou na žebrech chladiče vodní nádrže nečistoty, zda je neporušený ochranný obal sedadla a přední plastový papír a zda je špína v autosedačce a metrech.

Kdo platí poplatek za přepis vozidla : Kdo platí přepis auta Kdo zaplatí přepis je na domluvě kupujcího a prodávajícího. Praxe je většinou taková, že přepis auta platí kupující. Pokud se chcete dozvědět o problematice přepisu auta no nového majitele, přejděte na náš příspěvek.

Samotný přepis auta stojí 800 Kč. Je ovšem třeba počítat i s dalšími případnými poplatky, jako je například za evidenční kontrolu (cca od 400 do 1 000 Kč), poplatek za ověření plné moci, u starších vozidel nesplňujících emisní normu alespoň EURO 3 také ekologickou daň (od 3 000 do 10 000 Kč).

Přihlášení nového vozidla

Před návštěvou úřadu si připravte tyto dokumenty: Doklad totožnosti. Doklad o nabytí vozidla – kupní smlouva, leasingová smlouva, faktura. Zelenou kartu – vůz musí mít sjednané povinné ručení

Na co si dát pozor při přepisu auta

Na co si dát pozor při přepisu vozidla

 1. Při přepisu vozidla je třeba prověřit vozidlo – VIN, technický stav, původ, stočené kilometry.
 2. Je nutné provést zrušení povinného ručení při přepisu vozidla.
 3. Odhlášení vozidla není nutné provádět.
 4. Lhůta k přepisu vozidla je 10 dní od podepsání kupní smlouvy.

Po prodeji vozidla je třeba (dle § 8 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích) do 10 pracovních dnů podat žádost o zápis změny jeho vlastníka v registru silničních vozidel.Co zkontrolovat

 1. všechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.)
 2. všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru)
 3. prověření ve všech databázích kradených aut.
 4. vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag…)


Jak nákup auta na protiúčet funguje Váš původní vůz zanecháte v autobazaru MAMA CAR jako protihodnotu k nově vybranému automobilu. Popřípadě může být hodnota vozu použita jako akontace v rámci leasingové smlouvy, nebo úvěru.

Kolik dní je na přepis vozidla : Po prodeji vozidla je třeba (dle § 8 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích) do 10 pracovních dnů podat žádost o zápis změny jeho vlastníka v registru silničních vozidel.

Jak přepsat auto na dceru : Pokud chcete přepsat auto oficiálně na obdarovaného, musí být darovací smlouva uzavřena písemně. Budete ji totiž dokládat na registru silničních vozidel. Ve smlouvě vždy uveďte, kdo je dárce a kdo obdarovaný. Dárce by pak měl ve smlouvě prohlásit, že je výlučným vlastníkem vozu, aby se předešlo pozdějším nedorozuměním.

Na co se ptát při koupi auta

Na co se zeptat, když kupujete ojetý vůz 5 nejdůležitějších otázek

 • Jaký je skutečný rok výroby
 • Nebylo číslo VIN nějak upraveno
 • Je vozidlo bez právní vady
 • Bylo vozidlo bourané
 • Je vůz v dobrém technickém stavu


Pokud jste si u nás vybrali vůz , je samozřejmě možné Vaše starší vozidlo vykoupit na tzv. protiúčet. Přijeďte kdykoliv Vaším vozem , provedme zkušební jízdu, prohlídku a nabídneme Vám nejvyšší možnou cenu za Vaše vozidlo. K vozidlu je potřeba vzít velký technický průkaz, OTP, návody a servisní knížku, klíče.Účet, který je debetován nebo kreditován proti jinému účtu. Např. účet obsahující zdroje na krytí dokumentárního akreditivu zaznamenává protioperace běžného účtu klienta.

Jak funguje přepis auta : Na úřadě vyplníte formulář pro přihlášení vozidla na nového majitele. Přiložíte originál technického průkazu vozidla a odevzdáte registrační značku, ke které přiložíte osvědčení o registraci vozidla. Dále doložíte doklady nového vlastníka (ověřenou plnou moc, pokud je s vámi osobně jeho občanský průkaz).