Antwort Jak poznat svuj typ obličeje? Weitere Antworten – Jak zjistit tvar obočí

Jak poznat svuj typ obličeje?
Pokud máte protáhlý obličej, obočí může být mírně zkosené, ale nemělo by se příliš dlouho zužovat. Tím obličej opticky zkrátíte. Ideální tvar obočí můžete zjistit pomocí takzvaného mapování. To napoví, kde by měl být jeho nejvyšší bod a jak dlouhé by mělo být.

 1. Začněte u čela. S pomocí metru změřte čelo od jedné strany ke druhé, přičemž metr by měl pokrýt jeho nejširší část.
 2. Přeměřte lícní kosti. Začněte u vnější části oka, metr natáhněte přes kořen nosu až k vnější části druhého oka.
 3. Přeměřte čelist. Najděte místo těsně pod uchem, kde čelist začíná.
 4. A konečně, délka obličeje.

Mnohem snazší a účinnější je správně zvolený účes, který ostré hrany tváře zjemní. Ideálním řešením jsou bohaté, nadýchané, zvlněné a stupňovité střihy, šikmé ofiny a pěšinky na stranu. Účesy vhodné pro ostře řezané rysy obličeje by měly působit ležérně, rozverně a spíš tak trochu „neučesaně“.

Jaký střih vlasů pro oválný obličej : Oválný tvar se považuje za ideální, protože se k němu hodí krátké i dlouhé vlasy, rovné i vlnité kadeře, uhlazená i rozčepýřená hříva. Nechte svou univerzální tvář vyniknout. Noste vlasy sčesané do culíku, uzlu nebo drdolu. Vyfoukejte si hřívu v předklonu, aby byla svůdně rozčepýřená.

Jaký tvar obličeje mám

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jak by mělo vypadat obočí : Obočí by mělo začínat nad vnitřním koutkem oka, tedy vše, co přesahuje nad kořen nosu můžete bez obav vytrhnout. Obočí příliš blízko sebe dodává obličeji zamračený výraz a opticky zmenšuje oči. Naopak pokud byste obočí vytrhala až nad oči, budou vypadat vaše oči nepřirozeně daleko od sebe.

ZADRŽOVÁNÍ VODY

 1. ZAMĚŘTE SE NA ZDRAVOU STRAVU. Zdravá a vyvážená strava vám může pomoci zhubnout tělesný tuk (včetně oblasti obličeje).
 2. PRAVIDELNĚ CVIČTE.
 3. PIJTE DOSTATEK TEKUTIN.
 4. UDĚLEJTE SI OBLIČEJOVÉ CVIČENÍ
 5. POUŽÍVEJTE BRONZER.
 6. POUŽÍVEJTE TVÁŘENKU.
 7. ZVÝRAZNĚTE OČI.
 8. ZVÝRAZNĚTE RTY.


Na obličej jsou vhodné např. Barekol Měsíčkový krém, mastnější základ má Dr. Dudek Měsíčková mast, která lze také aplikovat na obličej. Nebo můžete využít kosmetiku WELEDA Měsíček např.

Proč mám oteklý obličej

Otok tváře může být způsoben různými faktory, které zahrnují jak běžné, tak vážné zdravotní stavy. Mezi časté příčiny patří nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim, konzumace ostrých jídel, hormonální změny (např. po porodu) nebo poruchy štítné žlázy, nedostatek bílkovin a alergie.Důležitá je i pravidelnost, masáž byste si měli dopřát 2–3× týdně. Jelikož pleť se přes noc regeneruje, ideální čas na masáž je večer.Jaké tvary obličeje tedy existují Existuje 6 základních tvarů obličeje: kulatý, oválný, čtveratý, obdélníkový, srdcový a diamantový. Většina z nás nemá obličej čistě jedno z těchto tvarů, obvykle je to mix dvou tvarů, ale vždy je jeden z nich převládajícím, charakteristickým rysem.

„S přibývajícím věkem je dobré volit účesy, které jsou vrstvené, prostříhané, klidně i vlnité. Stejně tak se nemusíme bát ani drdolů a vysokých účesů. Všechny tyhle možnosti nám povadající tvář vytáhnou a vrásky nebudou vypadat tak hluboké,“ radí ženám nad padesát ve svém salonu kadeřnice Barbora Komárková.

Proč mám tlusté tváře : Mezi nejčastější příčiny baculatého obličeje patří nezdravá strava (přemíra jednoduchých cukrů a soli), nedostatek pohybu, příjem léků, časté pití alkoholu a také věk.

Kde má začínat obočí : Obočí by mělo začínat nad vnitřním koutkem oka, tedy vše, co přesahuje nad kořen nosu můžete bez obav vytrhnout. Obočí příliš blízko sebe dodává obličeji zamračený výraz a opticky zmenšuje oči.

Jaké obočí se ke mě hodí

“Tloušťka obočí by měla být úměrná vašemu obličeji. Pokud máte menší oči a menší nos, vypadá tenčí obočí většinou lépe, protože odráží vaše rysy,” popisuje specialistka Estelle. Kdo má větší obličej, tak by se měl podle ní tomuto tvaru raději vyhnout, protože se může mezi většími rysy ztratit.

Jak se odvodnit

Zkuste se v jídelníčku zaměřit na dostatek vlákniny, přírodní antioxidanty v ovoci a zelenině a bylinky, které s odvodněním, ale i usazenými toxiny pomohou – zelený ječmen, spirulinu či čerstvý koriandr.Podle dermatologů a odborníků bychom si měli mýt obličej dvakrát denně. Více než třikrát už je nadbytečné a mohlo by zničit rovnováhu pH a přirozený lesk pokožky. Častější mytí lze doporučit jenom v případě, že máte velmi mastnou pleť. Doporučujeme mýt si obličej ráno a před spaním.

Jak zmírnit otok v obličeji : Pro mírné případy otoku tváře mohou být účinné domácí léčebné metody. Důležité je udržovat správný pitný režim, zahrnující dostatečný příjem vody, a omezit konzumaci soli a ostrých jídel, které mohou zvyšovat zadržování tekutin v těle. Chladné obklady mohou pomoci snižovat otok a zklidnit podrážděnou kůži.