Antwort Jak poznat špatný sytič? Weitere Antworten – Co dělá sytič

Jak poznat špatný sytič?
Slouží k obohacení směsi v době, kdy motor nepracuje v optimálních provozních podmínkách. Například pokud není ještě dostatečně zahřátý.Sytič je třeba používat, zvlášť v chladnějším počasí, často se setkáváme, že zákazníci neví, jak jej používat. Při studeném startu je tedy třeba dát páčku sytiče do horní polohy (1) a tím vzduchovou přívěru přivřít, viz. obrázek.Než se vydáte do odborného servisu, vyzkoušejte těchto několik tipů.

  1. Slabá nebo vadná baterie.
  2. Zaměřte se na svíčku.
  3. Problém s množstvím nebo kvalitou benzínu.
  4. Vzduchový filtr a výfuk.
  5. Svěřte svůj motocykl odborníkům.

Kdy vypnout sytič : A jakmile (dnes třeba po 15 minutách sekání) dám sytič na OFF tak se motor vypne. Se zapnutým sytičem nejde motor po přidání plynu do otáček, ale motor se udusí. Po nastartování na on se přepne na off a teprve potom je možné pracovat s plynem. Pokud to tak nejde, je závada na karburátoru.

Jak funguje Sytic na motorce

Systém sytiče je nastaven z výroby a kromě nějakého upravování délky lanka nepotřebuje žádné nastavování. Situace se má takto: Nesaháme na plynovou rukojeť, šoupátko s jehlou je tedy na dorazu, motor běží v konstantních otáčkách. Prakticky celý průměr vnitřní směšovací trubice (difuzoru) je zablokován šoupátkem.

Jak nastartovat se Sytičem : Prostě držíte startér a ono to samo naskočí. V případě karburátorů a motorů se sytičem je to někdy větší alchymie. Obecně, pokud je zapnutý sytič, nebo sytič řídí elektronika, doporučuje se startovat bez přidání plynové rukojeti.

Auto po otočení klíčkem nestartuje, proč Vybitá nebo vadná autobaterie – Vybitá baterie je nejčastějším důvodem, proč se vaše auto nenastartuje. Může to být způsobeno řadou věcí, jako je ponechání rozsvícených světel které způsobí vybití baterie, nebo dokonce vadná baterie, která ztratila svou původní kapacitu.

Zkontrolujte tedy hladinu pohonných hmot v nádrži a případně dolijte. Další příčinou může být ucpaný palivový filtr, jehož výměna vás přijde na pár stovek. V zimě může také docházet k zamrzání paliva, na což je háklivá především nafta. Řešením je odtah do teplé garáže, kde se palivová soustava prohřeje a nafta povolí.

Jak Seštelovat karburátor

Na každém karburátoru je umístěn jinde. Základního nastavení docílíme že ho úpně zašroubujeme a poté povolíme do základního nastavení což je 1 až 1,5 otáčky. Z tohoto stavu doladíme dle toho jak se motor chová.Nastartované auto nechte běžet několik desítek sekund na volnoběh – ne déle než 1 až 2 minuty. Během této chvíle si můžete všimnout zvýšených otáček motoru. Motor v tu chvíli k zážehu potřebuje velmi bohatou směs s větším množstvím paliva než obvykle.Nastartovat, nechat klofat na volnoběh a pak chcípnout je jedna z největších krávovin, co motorce dělat. Jak se motor ohřeje, vysráží se uvnitř vlhkost, která ale proto, že se motor neprohřeje protože nejedeš, nevysuší. Zůstane v motoru zbytečně vlhko.

Jak poznat poškozený startér Startér vydává cvakavé zvuky – problém je v cívce startéru, protože se se neroztočí. Cívka zasunuje pastorek do setrvačníku, teprve potom, co se pastorek zasune, tak se startér roztočí. Nouzovým řešením může být poklepat na tělo startéru a zkoušet zároveň startovat.

Jak se projevuje slabá autobaterie : Nezapomeňte, že existují také příznaky slabé baterie, na které je třeba dávat pozor, jako je pomalé vytáčení motoru nebo nízká hladina kapaliny. Pokud je pouzdro baterie oteklé nebo nafouklé, z baterie se line zápach zkažených vajec nebo se objeví kontrolka kontrolního motoru, potíže mohou být za zatáčkou.

Jak dlouho muze stát auto bez nastartovani : Jeden až dva měsíce dlouhou koronavirovou odstávku tedy palivo ve vašem autě vydrží bez úhony, pokud ovšem nebylo v nádrži už dva měsíce předtím. To se může stát ve velmi specifickém případě – na ploše autosalonů a autobazarů.

Jak se projevuje chudá směs

Chudá směs obsahuje méně benzínu než by měla. Je tedy příliš naředěná vzduchem. Motor bude více výkonný, ale kvůli menšímu poměru benzínu se bude válec přehřívat a může se Vám přidřít píst. Tento stav poznáte tak, že při delší jízdě na velký výkon Vám může motor chcípnout.

Pokud je směs bohatá a obsahuje hodně benzínu, dochází k poškozování svíček a zároveň se v důsledku smývání olejového filmu nadměrně opotřebuje válec. Motor má slabší výkon, vynechává a “koktá” (tzv. čtyřtaktování). A navíc stoupne spotřeba.Spotřeba na volnoběh – udává se v litrech za hodinu a jedná se o palivo spotřebované u stojícího vozidla při chodu na volnoběh, např. při stání na červenou nebo v koloně vozidel. U studeného motoru ihned po nastartování je až několik litrů za hod., u zahřátého motoru přibližně 0,6-0,8 l/hod.

Co se stane kdyz necham Nastartovane auto : Nicméně i v tomto případě je zákon poměrně jasný a tak opravdu zbytečné stání s nastartovaným motorem není v Česku, ale ani jinde ve světě, povoleno. Oba zmíněné přestupky, jakkoliv znějí jako naprostá banalita, rozhodně v případě pokuty nevyjdou na pár korun. Na místě je možné od policie dostat pokutu až 2000 Kč.