Antwort Jak poznat kvalitní granitový dřez? Weitere Antworten – Jak vybrat kvalitní granitový dřez

Jak poznat kvalitní granitový dřez?
Při výběru se zajímejte o složení dřezu. Kvalitní granitové dřezy by měly obsahovat zhruba 80 % křemenných písků a 20 % pojiv a barviv. Keramický dřez: Tento typ dřezů se vyznačuje pevnou strukturou a odolností vůči chemikáliím, vyžaduje také minimální údržbu.Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.Černé a tmavě šedé odstíny vypadají velmi luxusně a skvěle se hodí do moderní kuchyně v kombinaci např. s bílými dvířky. Do přírodních dřevěných a venkovských kuchyní se hodí odstíny béžové, champagne, pískové a hnědé, které se dají také velmi pěkně kombinovat s vodovodními bateriemi ve stejné barvě.

Jak ošetřit granitový dřez : Impregnace granitového dřezu výrazně pomáhá zpomalit jeho opětovné znečištění a chrání jeho povrch. Kromě speciální impregnace na granitové dřezy může pomoci i klasický, například olivový nebo slunečnicový olej.

Čím vrtat granitový dřez

Vrták s diamantovými částicemi, pro zhotovení otvorů do granitového dřezu, průměr 35 mm. Životnost cca pět otvorů.

Jak obnovit Granitovy dřez : Granitový dřez a vodní kámen

Jakmile vám bude připadat, že je jeho povrch zašlý, sáhněte po octu. Smíchejte ho s vodou a naneste hadříkem na celý jeho povrch. Nechte hodinu až dvě působit. Vodní kámen pak setřete houbičkou a dřez opláchněte čistou vodou.

Jak vyčistit černý granitový dřez Na černém granitovém dřezu se brzy mohou vyskytovat bílé skvrny od vodního kamene, proto doporučujeme ho důsledně vytírat dosucha a používat speciální čističe nebo octový roztok.

Granit je velmi odolný materiál. Rezistence proti poškrábání a vysokým teplotám (Odolá teplotním šokům – až 280°C) Snadná údržba (Neusazuje se vodní kámen ani nečistoty)

Jak vrtat do granitu

Diamantová vrtací korunka vhodná pro vrtání otvorů do granitových dřezů. Průměr 35 mm (vhodný rozměr pro naprostou většinu vodovodních baterií).Akrylové tmely se prodávají v různých barvách, zkuste najít barvu nejvíce se blížící vašemu dřezu. Šikovnější kutilové se mohou pokusit nahradit i větší odchlíplý kousek. Pokud seženete nadrcený granit v odpovídající kvalitě a ve stejné barvě, jakou má váš dřez, můžete smíchat tuto směs s polyesterovou pryskyřicí.Při výběru dřezu z granitu se zaměřte na druh pojiva, které může být akrylové nebo polyesterové. Modely s akrylem jsou mnohem odolnější vůči poškození a déle vám vydrží. Granitové dřezy s polyesterem jsou sice levnější, ale vlastnostmi připomínají spíše plast, a proto mají kratší životnost a celkově horší vlastnosti.

Prodloužení efektu údržby granitového dřezu

Proto je vhodné dřez naimpregnovat. K tomuto účelu poslouží dobře i olivový olej. Stačí dřez natřít, nechat působit cca 30 minut a poté přebytečný olej setřít.

Jak provrtat dřez : Dřez připevněte k pracovní desce přiloženými svorkami dle schématu. Mírné prohnutí dřezu není závadou (zabraňuje odstávání okrajů) a lze je bez problémů odtáhnout svorkami. Svorky dotahujte postupně od středu ke krajům dřezu. Nepoužívejte prudké dotahování elektrickými pomůckami.

Jak vyříznout otvor pro dřez : Po určení přesné polohy dřezu vyznačte obrys dřezu na pracovní desku. V každém rohu obkresleného dřezu vyvrtejte otvor o průměru 10 mm pro přímočarou pilu. Tou poté opatrně vyřežte otvor pro dřez. Dbejte na to, aby se při řezání neodlomily úzké části na pracovní desce.

Jaký materiál dřezu

Nerez má mnoho vynikajících vlastností, díky kterým je ideálním materiálem na výrobu kuchyňských dřezů. Pro nerezové dřezy je jedním z nejdůležitějších parametrů kvality, kromě složení, i tloušťka oceli, ze které je dřez vyroben. Tloušťka má velký vliv na konečnou pevnost a tuhost nerezových dřezů.

Usazujeme dřez do kuchyňské linky

Používá se těsnicí hmota (silikonová těsnící hmota na spáry) na řezaných hranách, anebo se na okraj otvoru pro dřez nalepí těsnicí páska. Dřez je poté možné vložit do otvoru. Dřez v otvoru rovnoměrně vyrovnejte a přiloženými montážními packami ho připevněte na pracovní desce.Připevněte dřez do výřezu pomocí dodaných upevňovacích svorek; ten se nasune po obvodovém okraji do dutiny. Pro tlumení hluku při nárazu vody se na spodní stranu odkapávací plochy a dřez nalepí přiložené tlumící desky. Dřez můžete s baterií a upevňovacími svorkami zasadit do výřezu.

Co je to granitový dřez : Granitový dřez

Granitové dřezy jsou vyrobeny z kompozitního materiálu, který kombinuje pryskyřici a mletý kámen. Jsou odolné vůči poškrábání, teplu i skvrnám (odolají i červenému vínu) – údržba granitové dřezu je proto jednoduchá. Potěší vás, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky.