Antwort Jak poznat granitový dřez? Weitere Antworten – Jakou značku Granitového dřezu

Jak poznat granitový dřez?
Rozhodně se vyplatí vsadit v případě granitových dřezů na renomované značky a výrobce (Franke, Alveus, Blanco, Teka, Schock, Sinks a další.) a raději si nějakou tu tisícovku připlatit za kvalitní dřez.Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.Dřezy z granitu lze dobře čistit i jedlou sodou. Na čištění dřezu budete muset vytvořit roztok – z jedné části octa a tří částí vody, aby vznikla hustá pasta. Vzniklou pastu naneste pomocí houbičky a otřete ní skvrny a usazeniny. Po každém použití opláchněte vodou a dřez otřete do sucha.

Co je to granitový dřez : Granitový dřez

Granitové dřezy jsou vyrobeny z kompozitního materiálu, který kombinuje pryskyřici a mletý kámen. Jsou odolné vůči poškrábání, teplu i skvrnám (odolají i červenému vínu) – údržba granitové dřezu je proto jednoduchá. Potěší vás, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky.

Jak poznat Granitovy dřez

Pravý granitový dřez poznáte tak, že je obvykle dražší a především tenčí – nad pracovní desku vystupuje cca 6 mm, zatímco náhražky i více než 10 mm.

Jak se starat o granitový dřez : Větší nečistoty a usazeniny odstraníte roztokem octu nebo čisticím prostředkem, který ocet obsahuje. Použít můžete také jedlou sodu nebo kyselinu citronovou smíchanou s vodou. Po vyčištění dřez opět důkladně vysušte měkkou utěrkou. Čas od času výrobek umyjte mlékem bez abrazivních částic vhodným pro granitové dřezy.

Čištění granitového dřezu octem

Jak na to Smíchejte jeden díl octa se třemi díly vody. Uzavřete odtok dřezu, tekutinu nalijte dovnitř a nechte několik hodin působit. Po rozpuštění vodního kamene dřez opláchněte, omyjte běžným mycím prostředkem a vysušte do sucha.

Granitové dřezy můžete efektivně vyčistit i bez chemických přípravků – stačí, když použijte směs octa a vody v poměru 1:3. Ocet funguje skvěle na jakékoliv usazeniny. Pokud ještě si ještě nezvykli na jeho aroma, vodní kámen můžete odstranit i měsíčkem citrónu, kterým potřete místa, kde se kámen nejvíce usazuje.

Jak odstranit skvrny z Granitového dřezu

Granitový dřez a vodní kámen

Jakmile vám bude připadat, že je jeho povrch zašlý, sáhněte po octu. Smíchejte ho s vodou a naneste hadříkem na celý jeho povrch. Nechte hodinu až dvě působit. Vodní kámen pak setřete houbičkou a dřez opláchněte čistou vodou.Reakcí sody s octem získáme oxid uhličitý, který ze saponátu vytvoří bohatou pěnu.Při výběru dřezu z granitu se zaměřte na druh pojiva, které může být akrylové nebo polyesterové. Modely s akrylem jsou mnohem odolnější vůči poškození a déle vám vydrží. Granitové dřezy s polyesterem jsou sice levnější, ale vlastnostmi připomínají spíše plast, a proto mají kratší životnost a celkově horší vlastnosti.

Pokud je žulová deska lehce poleptaná, použijte lešticí pastu. Škrábanec můžete také zatmelit. Pomocí prstů naneste menší množství akrylového tmelu, jen tolik, kolik je třeba pro zakrytí mezer. Akrylové tmely se prodávají v různých barvách, zkuste najít barvu nejvíce se blížící vašemu dřezu.

Jak obnovit Granitovy dřez : Granitový dřez a vodní kámen

Jakmile vám bude připadat, že je jeho povrch zašlý, sáhněte po octu. Smíchejte ho s vodou a naneste hadříkem na celý jeho povrch. Nechte hodinu až dvě působit. Vodní kámen pak setřete houbičkou a dřez opláchněte čistou vodou.

Čím vrtat granitový dřez : Vrták s diamantovými částicemi, pro zhotovení otvorů do granitového dřezu, průměr 35 mm. Životnost cca pět otvorů.

Jak vyčistit granitový dřez ocet

Čištění granitového dřezu octem

Jak na to Smíchejte jeden díl octa se třemi díly vody. Uzavřete odtok dřezu, tekutinu nalijte dovnitř a nechte několik hodin působit. Po rozpuštění vodního kamene dřez opláchněte, omyjte běžným mycím prostředkem a vysušte do sucha.

Jedlá soda neutralizuje žaludeční kyseliny a ulevuje od pálení žáhy, poruch trávení a dokonce také od vředových bolestí. Stačí ji smíchat s vodou a popíjet každé dvě hodiny. Pozor ale, abyste to se sodou nepřehnali. Neužívejte víc než 5 lžiček denně.Jedlou sodou můžete například vyčistit koupelnu nebo kuchyni. Pokud ji smícháte s vodou a vytvoříte pastu, lze ji použít na čištění kachliček nebo vany. Soda je také velmi účinná při odstraňování usazenin vodního kamene. V kuchyni lze sodou vyčistit sporák, dřez nebo dokonce i troubu.

Co je materiál Granit : Speciální složení materiálu použitého pro výrobu (kamenná drť, např. křemičitého písku – žuly a polymerové pryskyřice) a jeho vysoká hustota garantuje bezpečné používání výrobku, a proto jsou granitové dřezy tak oblíbené. Na granitovém dřezu nejsou vidět zaschlé kapky, je odolný vůči skvrnám a neztrácí barvu.