Antwort Jak postupovat při Poskrabani auta? Weitere Antworten – Jak postupovat při poškození auta

Jak postupovat při Poskrabani auta?
Pokud nevíte, kdo vám škodu na autě způsobil, zavolejte polici ihned. Ta pomůže celý incident objasnit a protokol vám následně pomůže i při jednání s pojišťovnou. Policii je také lepší zavolat, pokud je účastníkem cizinec. Může se také stát, že jste „ťukanec“ zavinili vy.Jak řešit škodní událost, když se viník nehody přiznal

  1. Zdokumentujte poškození vozidla, pořiďte fotografie i videa.
  2. Společně vyplňte záznam o dopravní nehodě.
  3. Neprodleně nahlaste škodní událost pojišťovně viníka. Škody z povinného ručení jí oznamují jak viník, tak poškozený.
  4. K hlášení škody použijte online formulář.

K dispozici jsou vám nejrůznější vosky, se kterými zvládnete rozleštění mikro poškození laku, způsobeného například kartáči v automatické myčce aut. Na výběr máte i nejrůznější retušovací fixy a pera. S jejich pomocí odstraníte škrábance od drobných kamínků. Naopak brusné pasty fungují u větších vrypů či škrábanců.

Co delat kdyz mi nekdo ODRE auto na parkovišti : Pokud vám auto odřel někdo na hlídaném parkovišti, tak se musíte do 15 dnů obrátit na majitele nebo provozovatele parkoviště, který za škodu dle zákona odpovídá. Pokud škodu nahlásit nestihnete, nárok zanikne. V tomto případě tedy nestačí škodu oznámit policii.

Jak dlouho mám na nahlášení pojistné události

Zákonem není stanovený termín, do kdy musíte škodu nahlásit pojišťovně, nicméně je ideální škodu nahlásit neprodleně. Lhůta by se neměla prodloužit na několik týdnů, ale maximálně na několik dnů.

Kdy musím ohlásit dopravní nehodu : Dopravní nehodu jste povinni hlásit policii, ve chvíli, kdy:

  1. Dojde ke zranění či úmrtí osob,
  2. dojde k hmotné škodě převyšující na některém ze zúčastněných vozidel (včetně přepravovaných věcí nebo jiných) částku 100 000 Kč,
  3. dojde ke hmotné škodě nižší než 100 000 Kč, ale nedohodnete se s účastníkem nehody na zavinění nebo.

S námi šetříte čas i peníze!

Expresní oprava laku
Poškrábané zrcátko, lišty nebo jiné malé díly 1 500 Kč
Škrábance bez deformace (na jednom dílu) 3 000 až 4 000 Kč
Škrábance s deformací nebo oprava koroze (na jednom dílu) 4 000 až 6 000 Kč
Škrábance a deformace na kapotě (dle rozsahu poškození) 3 500 až 6 500 Kč


Odřené auto na parkovišti nebo nabourané auto na parkovišti řeší policie dnes a denně. Pokud zaviníte nehodu vy, počkejte na majitele auta nebo kontaktujte policii. V případě, že vám někdo auto poškrábal nebo naboural a od nehody odjel, neprodleně se obraťte na policii, která s vámi nehodu zdokumentuje.

Jak vyleštit poškrábaný lak na autě

Pokud máte co dočinění s těžší formou škrábanců, měli byste se vyzbrojit tímto zázračným all-in-one přípravkem. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na postiženou oblast a nechat jej několik vteřin působit. Dále můžete použít kus látky pro otření povrchu vozu a doporučujeme použít mikrovlákno.Naneste trochu brusné pasty na čistý a měkký hadřík, například z mikrovlákna, flanelu nebo bavlny. Malými krouživými pohyby pak rozetřete pastu po poškozeném laku. Nepoužívejte příliš velký tlak a nechte pastu zaschnout. Opakujte nanášení a roztírání brusné pasty, dokud nezmizí škrábance a vrypy.Odřené auto na parkovišti nebo nabourané auto na parkovišti řeší policie dnes a denně. Pokud zaviníte nehodu vy, počkejte na majitele auta nebo kontaktujte policii. V případě, že vám někdo auto poškrábal nebo naboural a od nehody odjel, neprodleně se obraťte na policii, která s vámi nehodu zdokumentuje.

Novému majiteli tak hrozí i pokuta. „Navíc ho mohou oznámit na městský úřad s tím, že si nesplnil povinnost vyplývající ze zákona, tedy nepřepsal vozidlo. Hrozí mu pokuta až pět tisíc korun, ve správním řízení je pokuta podstatně vyšší,“ říká mluvčí. Prodávající tak bude z obliga i při řešení případné dopravní nehody.

Kdo Nahlasuje dopravni nehodu : Nehoda se nahlašuje u pojišťovny viníka. K tomu slouží asistenční linky pojišťoven. Pokud u sebe nemáte jejich telefonní číslo, můžete volat na číslo 1224, kde vám pomůžou vše dořešit.

Co dělat v případě pojistné události : Co dělat při pojistné události

V případě, že vám byla újma způsobena kriminální činností (krádež, loupež, vandalismus atd.), zavolejte nejdříve policii, u požáru pak hasiče. Poté zajistěte potřebné důkazy, aby vám mohlo být vyplaceno pojistné plnění, a následně kontaktujte svou pojišťovnu.

Kdy se volá policie k dopravní nehodě

Zranění nebo usmrcení při dopravní nehodě

Dojde-li ke zranění nebo usmrcení – je vaší povinností přivolat policii. Pozornost věnujte i zraněním, která se na první pohled jeví jako bezvýznamná či skrytá. Pokud máte v nastalé situaci jakékoliv pochybnosti, je přivolání policie vždy na místě.

Nehoda se nahlašuje u pojišťovny viníka. K tomu slouží asistenční linky pojišťoven. Pokud u sebe nemáte jejich telefonní číslo, můžete volat na číslo 1224, kde vám pomůžou vše dořešit.poškozený a odlupující se lak je nutné odstranit jemným přebroušením a na naprosto čistý a soudržný podklad aplikovat nový vhodný lak. opravu doporučuji zadat kvalitní autolakovně,není jednoduchá, velmi snadno se probrousí i nátěr metalízy nebo i při nepatrném přebroušení metalízy se změní její vzhled, odstín.

Jak odstranit drobné škrábance na autě : Drobné škrábance na úrovni laku lehce rozleštíme.

Tam je nutný odborný zásah lakýrníka. Pokud škrábanec naruší vrstvu bezbarvého laku, tak jej vlastně rozleštíme a srovnáme povrch a škrábance a oděrky zmizí. S těmi středními škrábanci si poradí speciální leštěnky, dobrá utěrka z mikrovlákna nebo lešticí pad.