Antwort Jak podle fotky zjistit místo? Weitere Antworten – Jak hledat místo podle fotky

Jak podle fotky zjistit místo?
Za prvé můžete celkem jednoduše použít metodu drag & drop a přetáhnout fotografii do vyhledávače „Google obrázky“. Za druhé můžete kliknout vedle vyhledávacího řádku na ikonu fotoaparátu, kliknout na „Nahrát obrázek | Procházet” a najít jeho umístění.Pokud nevíte, odkud nějaký obrázek máte, můžete využít images.google.com. Kam daný obrázek stačí přetáhnout a Google vám vyhodí nejrelevantnější obrázky, které se minimálně podobají tomu vašemu. Nebo najde rovnou ten pravý. Pak už se jen stačí proklikat ke zdroji obrázku.Můžete u nich použít dříve odhadnutou polohu z nabídky pro správu této funkce.

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Jak poznat z fotky kde to je : Vyhledávání pomocí obrázku ze zařízení

Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens . Vyfoťte nebo nahrajte fotku, kterou chcete použít pro vyhledávání: Pořízení fotky: Namiřte fotoaparát na objekt a klepněte na Hledat . Nahrání existujícího obrázku: V sekci Snímky obrazovky vyberte fotku.

Jak vyhledat podle fotky Iphone

Vyhledávání pomocí obrázku ze zařízení

 1. Na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Google , Chrome. nebo Safari.
 2. Možnosti: Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens .
 3. Pořízení nebo nahrání fotky:
 4. Vyberte, jak chcete vyhledávat:
 5. Vyhledávání můžete upřesnit klepnutím na Přidat do vyhledávání.
 6. Zadejte klíčová slova.

Jak funguje Lens : Jak Google Lens funguje

Aplikace Lens porovnává objekty na vaší fotce s ostatními obrázky a hodnotí je podle jejich podobnosti a relevantnosti vzhledem k objektům na původní fotce.

Kde najít obrázky zdarma pro web – nejlepší fotobanky

 • Pixabay.
 • Canva.
 • Unsplash.
 • Pexels.
 • Gratisography.
 • Negative Space.
 • Pic Jumbo.
 • Splitshire.


Pixabay je mezinárodní webová stránka pro publikování fotografií, vektorové grafiky, ilustrací, videí a zvukových efektů ve vysokém rozlišení zdarma. Vyvinuli ji Hans Braxmeier a Simon Steinberger.

Kde byla fotka vyfocená

„V digitální fotce je zakódována přibližná GPS souřadnice polohy, odkud byla fotka pořízena. Tuto polohu potřebujeme upřesnit a najít přesnou orientaci kamery či fotoaparátu. To dokážeme díky digitálním modelům krajiny, ze kterých získáme výšková data o terénu. Tyto 3D modely jsou volně k dispozici pro celou planetu.Klikněte na Soubor -> Informace -> Zkontrolovat dokument -> Zkontrolovat metadata.Pokud jste u fotky přidali polohu nebo upravili odhadovanou polohu, při jejím sdílení ve Fotkách Google se bude sdílet i poloha. Pokud k fotce přidal polohu váš fotoaparát, zobrazí se při jejím sdílení ve Fotkách Google poloha poskytnutá fotoaparátem. Pokud byla poloha odhadnuta Fotkami Google, sdílet se nebude.

Důležité je pořadí Rok – Měsíc – Den – Hodina – Minuta – Vteřina. Všimněte si, že začínám zdánlivě nelogicky od roku, nikoli ode dne. Je to ale běžná praxe správného pojmenovávání souborů. Musí se začít od nejdelší časové jednotky, díky tomu pak můžete řadit fotky podle data vyfocení, od nejstaršího po nejmladší.

Jak nahrát fotky do iPhone : Import a export fotek a videí na iPhonu

 1. Zasuňte do konektoru Lightning či USB‑C adaptér fotoaparátu nebo čtečku karet, popř.
 2. Proveďte některou z následujících akcí:
 3. Otevřete aplikaci Fotky na iPhonu a klepněte na Importovat.
 4. Vyberte fotky a videozáznamy, které chcete importovat, a potom vyberte cíl importu.

Jak spustit Google Lens : Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens . V sekci Vyhledávání pomocí fotoaparátu klepněte na Hledat . Vyfoťte nebo nahrajte fotku, kterou chcete použít pro vyhledávání: Pořízení fotky: Namiřte fotoaparát na objekt a klepněte na závěrku .

Co je aplikace Google Lens

Google Lens vám umožňuje vyhledávat, co vidíte. S použitím fotky, vašeho fotoaparátu nebo téměř jakéhokoli obrázku aplikace Lens dokáže vyhledat vizuálně podobné obrázky a související obsah a zobrazit výsledky z celého internetu.

Na Pixabay mohou uživatelé z online komunity přidávat fotky, videa a další záznamy. Pro nahrání a stahování obrázku v plné velikosti obrázků je povinná registrace (pod volně volitelným pseudonymem), která je zdarma. Nahráním záznamů uživatelé serveru dávají svůj záznam zdarma k volnému užití.Freepik je výkonný vyhledávač, který vám pomůže najít bezplatné a vysoce kvalitní fotografie nebo další grafické zdroje, jako jsou vektorové obrázky, ilustrace pro Adobe Illustrator nebo Photoshop. Vyhledávač vyniká dobrými filtry, díky kterým určíte typ zdroje, orientaci, barvu, styl atd.

Kde stahovat obrázky bez autorských práv :

 1. Použitelné obrázky seženete zdarma i na Googlu, kde ale není hned zcela zřejmý typ licence.
 2. stocksnap.io.
 3. www.unsplash.com.
 4. www.pixabay.com.
 5. www.pexels.com.
 6. burst.shopify.com.
 7. www.foodiesfeed.com.
 8. www.freeimages.com.