Antwort Jaká omítka do koupelny? Weitere Antworten – Co do koupelny místo dlažby

Jaká omítka do koupelny?
I když stále existuje mnoho milovníků klasických keramických dlaždic, v koupelnách se stále častěji používá beton, kámen, dřevo, sklo a barvy. Místo dlažba v koupelně se objevují tapety odolné proti vlhkosti, jejichž široká nabídka vám umožní vnést do interiéru výjimečně individuální vzhled.V koupelnách se však obvykle využívají zejména na méně exponovaných místech, tedy tam, kde na ně voda nemá dosah. Nejčastěji se používá sádrová, vápenná štuková omítka a vápenná pálená štuková omítka, která se hodí speciálně do vlhkých místností. Na klasické omítky patří ještě vhodná malba.Do mokrých prostor je třeba používat betonové stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou.

Jaká barva se hodí do koupelny : Typy barev, které je vhodné použít pro koupelny

Nejoblíbenější jsou akrylové barvy. Velkou výhodou takové barvy je dobrá propustnost vzduchu, díky níž stěna může dýchat a její povrch je možné omýt bez obav smytí barvy. Nevýhodou akrylových barev je že špatně pokrývají nerovnosti. Další možností je latexová barva.

Co do koupelny na podlahu

Co se týče koupelen, drží se keramická dlažba na pomyslném prvním místě. Hlavním důvodem jsou její vlastnosti. Díky širokému druhu dekorů splňuje požadavky na design, je voděodolná, bezpečná i snadno udržovatelná. Myslete však na to, že pokud zvolíte světlé spáry, je možné, že se velmi rychle zanesou.

Kolik stojí stěrka do koupelny : Pro jednu vrstvu je průměrná spotřeba cca 1,1 kg/ m². Tedy na dvě vrstvy bude potřeba počítat s 2,2 kg/ m² betonové stěrky. V našem e-shopu najdete 20 kg balení, které vám při dvou vrstvách vystačí na cca 9 m². Tedy cena za metr betonové stěrky vás vyjde cca na 250 Kč bez DPH.

Zatímco jádrová omítka je shodná s omítkou pro interiérové použití, štuková vrstva obsahuje vysoký podíl cementu a hrubší zrnitost použitého písku. Mimo tyto minerální omítky existují především pro finální úpravu zateplovacích systémů omítky dodávané v pastovité formě, kde pojivem jsou akryláty nebo silikony.

Keramické obklady a dlažba patří ke koupelně jako hrnec k pokličce. Ale nemusí to tak být. Kachličky mohou nahradit třeba voděodolné nátěry, cementová stěrka, nebo dokonce vinylové voděodolné tapety.

Jaké barvy do malé koupelny

Do malých koupelen se obvykle doporučují světlé malířské barvy, ale pokud máte jasné nebo pestré kachličky, není důvod, abyste pro výmalbu nepoužili tmavší tóny. Do prostorných koupelen s několika okny se nebojte aplikovat tmavé odstíny.Stropy v kuchyni a koupelně by měly být natřeny latexovou barvou, která zabrání tvorbě hub a plísní (samozřejmě v koupelně je důležité účinné větrání – koupelna by měla být často větrána). Nejlepší barvou pro koupelny a stropy je latexová barva s příměsí titanu nebo stříbra.V prostorách koupelny se doporučuje upřednostnit stěrky pryskyřičné před cementovými, jelikož jsou pružnější a lépe odolávají působení vody. Můžete jimi vylít celou podlahu i se sprchovým koutem a pro větší komfort je zkombinovat s podlahovým vytápěním.

Kolik stojí betonová stěrka Průměrné náklady na podlahové potěry jsou 235 až 550 Kč za metr čtvereční. Podlaha o ploše 50 metrů čtverečních vyjde okolo 20.000 Kč.

Co použít místo štuku : SPS Chytrá omítka je zcela jedinečný typ omítky, kterou lze snadno aplikovat pomocí válečku. Vhodná pro venkovní použití jako odolná fasádní omítka nebo v interiéru, kde nahrazuje štukovou omítku. Oproti štuku ale nabízí výrazně vyšší pevnost.

Kolik se dává vrstev štuku : Nanášejte vždy jen slabou vrstvu a nabírejte jen malé množství, protože jinak by vám štuk padal na zem. Postupujte tak, že štuk nejdříve vtlačujte do stropu a poté uhlazujte. Ovšem opatrně, aby se vám netrhal. Štuk nechte zavadnout a stejně natáhněte druhou vrstvu, která půjde mnohem lépe.

Co do Sprchoveho koutů místo obkladů

Kachličky mohou nahradit třeba voděodolné nátěry, cementová stěrka, nebo dokonce vinylové voděodolné tapety.

Umakartové jádro lze během 3 až 5 dnů obložit voděvzdornými obkladovými deskami, které obvykle imitují keramické dlaždice nebo dřevěný obklad. Bývají silné okolo 5 mm a k umakartu se lepí kaučukovými lepidly. Spáry mezi deskami, stropem a podlahou se vyplní zakončovací lištou, která brání zatékání vody.Světlé barvy

Jasné barvy jsou v případě menších koupelen nejlepší volbou. Světlé barvy způsobí, že se od sebe povrchy stěn a podlah opticky „vzdálí“ a místnost bude působit prostorněji. Světlé odstíny modré či zelené, pudrově růžová i bílá – barvy, které oživí a opticky rozšíří omezené prostory vaší koupelny.

Čím natřít strop v koupelně : Stropy v kuchyni a koupelně by měly být natřeny latexovou barvou, která zabrání tvorbě hub a plísní (samozřejmě v koupelně je důležité účinné větrání – koupelna by měla být často větrána). Nejlepší barvou pro koupelny a stropy je latexová barva s příměsí titanu nebo stříbra.