Antwort Jak omladit třešeň? Weitere Antworten – Jak řezat starou třešeň

Jak omladit třešeň?
Starší stromy můžeme zmlazovat průřezem až o 40% objemu koruny. Ovšem takto radikálně zasáhneme nejčastěji do velmi starého strom. Řez můžeme provést i na podzim po opadu listí, ovšem nejvhodnější je pro peckoviny řez jarní, když strom vyžene pupeny.Nejlepší je provádět řez peckovin (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. A i proto nyní nastává ten pravý čas na ořez větví třešní a višní.Jak hluboko zasadit třešeň

Pro výsadbu třešně samozřejmě bude potřeba vyhloubit dostatečně velkou jámu. Ta by měla být přiměřená k velikosti kořenů, které strom má. Obecně můžeme říct, že by jáma měla být zhruba 40 cm hluboká a 70 cm široká.

Jak snížit třešeň : Každý rok můžete třešeň snížit o jedno až dvě patra (2-3 metry) tak, že v novém posledním patře necháte v jedné výšce pouze větve, které jsou správným směrem, tedy rovnoměrně dokola ven ze stromu. A které nerostou nahoru více než v úhlu 40°. Snažte se neřezat větve o průměru větším než 10 centimetrů.

Kdy zkracovat třešeň

Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony.

Co se nesmí na třešně : Už od malička nám vtloukali do hlavy, že na třešně se nesmíme za žádnou cenu napít vody, jinak nám bude špatně. S tímto legendárním strašákem to ale není tak žhavé. Pokud sníte nadměrnou porci syrových třešní a okamžitě ji zapijete velkou sklenicí vody, tak ano, bude vám zřejmě špatně.

Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).

Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony. Základní větve ponecháváme.

Jak se prořezávají sloupovité třešně

V prvních letech během vegetace zkraťte postranní větvičky. V polovině června zastřihněte postranní výhony na 3 – 4 očka. Tím se podpoří větší plodnost a štíhlejší růst stromku. V případě staršího stromku už letní řez není zapotřebí.Třešně nesnášejí příliš hluboký řez a přísné tvarování.

Tvarujeme je proto jen v nejnutnější míře, kdy odstraňujeme konkurenční výhony, zakracujeme kosterní větve do jedné roviny, vystříháváme přebytečné výhony a v době vegetace letorosty zahušťující korunu.Třešeň kvete v dubnu až květnu v době před či současně s rašením listů.

5 důvodů, proč si dopřát třešně

 • Pomáhají při hubnutí Právě toto ovoce je ideální, pokud se snažíte zhubnout či si jen udržet svou váhu.
 • Chrání proti mnoha nemocem.
 • Podporují zdravý spánek.
 • Snižují bolest po cvičení
 • Udržují zdravou pleť i vlasy.

Proč se po třešních nemá pít : Proč se opravdu po třešních nemá pít Problém spočívá v tom, že se tekutina v žaludku setká s ovocnými cukry, celé to začne kvasit a začnou se tvořit plyny. Pokud sníte dostatek třešní a vypijete dostatek vody, téměř jistě si pořídíte nepříjemnou bolest břicha (žaludku).

Kolik můžu sníst třešní : Třešně pročistí organismus a bojují s tukem v těle

K pročištění organismu se doporučuje jíst až 0,5 kg třešní denně, jejich sezóna je však velice krátká a v letošním počasí si s jejich sběrem musíme velmi pospíšit.

Na co jsou dobré třešně

5 důvodů, proč si dopřát třešně

 • Pomáhají při hubnutí Právě toto ovoce je ideální, pokud se snažíte zhubnout či si jen udržet svou váhu.
 • Chrání proti mnoha nemocem.
 • Podporují zdravý spánek.
 • Snižují bolest po cvičení
 • Udržují zdravou pleť i vlasy.


Doporučuje se tehdy, když je podnož tlustší než roub, používá se u druhů, které mají slabou kůru – slivoně, třešně a višně. Do kolmě seříznuté podnože vyříznete z boku klín, do tvaru klínu se seřízne roub, aby zapadal do podnože a živá, kambiální část přiléhala po celé délce.Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony.

Jak a kdy prořezat třešeň : Kdy prořezávat třešně

 1. Na jaře je lepší začít s řezem přerostlé koruny od poloviny března do začátku dubna, kdy probíhá aktivní fáze bobtnání pupenů a pohybu šťáv.
 2. V létě je optimální období po odkvětu a před začátkem tvorby plodů.
 3. Na podzim se řez třešní provádí po opadu listů, přibližně do konce září.