Antwort Jak odstranit informace z fotografie? Weitere Antworten – Jak odstranit datum z fotografie

Jak odstranit informace z fotografie?
Odstranění metadat ve Windows

Pokud kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, vyberete možnost Vlastnosti a následně se přepnete na kartu Podrobnosti, dostanete informace o uložených metadatech jako na dlani. V případě, že je budete chtít odebrat, stačí využít odkaz zcela dole – Odebrat vlastnosti a osobní informace.Okamžité odstranění objektů z obrázků

Nahrajte obrázek nebo vyberte ukázku z galerie. Chcete-li odstranit nežádoucí objekt, vyberte možnost Odstranit a štětcem označte objekty, které chcete odstranit. Vyberte možnost Odstranit.Otevřete fotku, z níž chcete polohová metadata odstranit, a pak klepněte na tlačítko Informace nebo přejeďte nahoru. V aplikaci Mapy se objeví obrázek místa, kde byla fotka pořízena. Chcete‑li polohová metadata odstranit, klepněte na volbu Upravit a potom na položku Odstranit místo.

Jak editovat EXIF : Upravovat metadata u fotografií můžete přímo ve Windows.

Stejně to funguje i bez zapnutí postranního panelu. Pouze stačí soubor (či více) označit kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Skrze volbu Vlastnosti – Podrobnosti – Odebrat vlastnosti a osobní informace pak můžete údaje opět jednoduše měnit či mazat.

Jak odstranit datum a čas z fotky

Pokud chcete odstranit datum z fotografie, použijte Photo Stamp Remover od SoftOrbits. Tento software je navržen k odstranění dat, vodoznaků a jiných nežádoucích objektů z fotografií. Je snadno použitelný a odstranění data z fotografie trvá jen pár minut.

Jak odstranit z fotky predmet : Chcete-li z fotografií vymazat nežádoucí objekty, postupujte podle následujících kroků.

 1. Krok 1. Klepněte na ikonu Object eraser.
 2. Krok 2. Klepněte nebo nakreslete kolem čehokoli, co chcete vymazat.
 3. Krok 3. Klepněte na tlačítko Vymazat.
 4. Krok 4. Klepnutím na tlačítko Uložit dokončete úpravy.

Chcete-li z fotografií vymazat nežádoucí objekty, postupujte podle následujících kroků.

 1. Krok 1. Klepněte na ikonu Object eraser.
 2. Krok 2. Klepněte nebo nakreslete kolem čehokoli, co chcete vymazat.
 3. Krok 3. Klepněte na tlačítko Vymazat.
 4. Krok 4. Klepnutím na tlačítko Uložit dokončete úpravy.


Stáhněte Snapseed z App Store. Spusťte aplikaci, klikněte na značku + a označte text, který chcete odstranit. V záložce “Nástroje”, klikněte na ikonu s “náplastí” a označte text, který chete odstranit. Zaškrtněte zaškrtávací tllačítko a po dokončení uložte fotografii.

Jak vymazat data z iPhonu

Vraťte se do Nastavení a klepněte na Obecné > Přenést nebo resetovat [zařízení] > Smazat data a nastavení. Pokud máte zapnutou funkci Najít [zařízení] možná budete muset zadat své Apple ID a heslo. Pokud se v zařízení používá eSIM, vyberte na požádání možnost vymazat zařízení a profil eSIM.Můžete u nich použít dříve odhadnutou polohu z nabídky pro správu této funkce.

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Fotky Google .
 2. Nahoře klepněte na profilovou fotku nebo iniciálu účtu. Nastavení Fotek .
 3. Klepněte na Soukromí Možnosti polohy. Zobrazit a spravovat odhadované polohy.

Možnosti použití souborů EXIF

V souborech EXIF jsou uložena metadata, neboli údaje o obrazových datech fotografií, pomocí nichž můžete snímky seskupovat podle určitých kritérií, jako je poloha GPS, čas a datum nebo dokonce konkrétní nastavení fotoaparátu.

Zkratka z anglického výrazu Exchangeable image file format. Jde o neobrazová metadata, která jsou navázána na obrazové informace.

Jak upravit datum fotky : Umístěte kurzor na fotku nebo video. Klikněte na Upravit datum a čas. Pokud jste vybrali více položek, uvidíte dvě možnosti. Pokud chcete určit datum a čas první položky a data a časy ostatních položek automaticky posunout podle ní, klikněte na Posunout data a časy.

Jak vyčistit fotky : Očistěte fotky i skener

Pokud nejsou příliš poškozené, zkuste je vyčistit sami. Na odstranění nečistot a prachu z povrchu fotografií použijte ofukovací balonek. Zbývající nečistoty můžete také oprášit měkkým štětečkem nebo setřít jemným bavlněným hadříkem. Používá se také na čištění optiky a negativů.

Jak vyčistit fotografií

Očistěte fotky i skener

Pokud nejsou příliš poškozené, zkuste je vyčistit sami. Na odstranění nečistot a prachu z povrchu fotografií použijte ofukovací balonek. Zbývající nečistoty můžete také oprášit měkkým štětečkem nebo setřít jemným bavlněným hadříkem. Používá se také na čištění optiky a negativů.

 1. Photoshop CC – skvělý, drahý, náročný
 2. Lightroom / Lightroom Classic – ideální na třídění i úpravy.
 3. Zoner X – národní poklad pro začátečníky i pokročilé
 4. Luminar Neo – inovativní přístup s „umělou inteligencí“
 5. Affinity Photo – výrazný konkurent Photoshopu.
 6. Polarr – hvězda pro úpravy fotek zdarma.

❓ Jak snadno vymazat text z obrázku

 1. Spuštění Image Text Remover a výběr fotografie pomocí tlačítka Přidat soubor.
 2. Přiblížení části obrázku s textem a označení této oblasti.
 3. K tomu klepněte na Vybrat barvu na panelu nástrojů, hvězdičky pravým tlačítkem a přetáhněte ji na tuto oblast.
 4. Klepněte na tlačítko Odstranit.

Jak odstranit data z telefonu : Postup pro přechod do továrního nastavení u OS Android

Vyberte "Zálohování a obnovení dat". V případě, že jste neprovedli zálohu, můžete ji provést on-line pomocí Googlu – stačí přejít na výraz "Záloha" a vybrat položky k zálohování. Poté zvolte "Obnovení továrních dat". Ve výběru aplikací zvolte položky k vymazání.