Antwort Jak odeslat z datové schránky? Weitere Antworten – Jak odeslat soubor datovou schránkou

Jak odeslat z datové schránky?
Vložení souborů do přílohy z disku

 1. V sekci PŘÍLOHY klepněte na tlačítko NAHRAJTE Z POČÍTAČE (nebo NAHRAJTE ZE SLOŽKY).
 2. Otevře se systémový dialog pro volbu souborů – vyberte v něm soubor, který chcete k datové zprávě připojit.
 3. Potvrzením volby se specifikace souboru přenese do sekce PŘÍLOHY.

Sestavenou datovou zprávu odešlete klepnutím na tlačítko ODESLAT ZPRÁVU v levém dolním rohu okna pro vytvoření datové zprávy. Pokud posíláte placenou datovou zprávu, je nad tlačítkem ODESLAT ZPRÁVU uveden údaj o poplatku, který musíte uhradit.Komunikace z OVM schránek je vždy zdarma, bez ohledu na typ adresáta.

Jak poslat XML datovou schránkou : vložte předmětné podání jako E-přílohu a zvolte možnost „Uložení k odeslání do Datové schránky“. Podání odesílané prostřednictvím Datové schránky není nutné opatřovat uznávaným elektronickým podpisem.

Jak poslat přílohu v datové schránce

Postup je následující: V položce souboru v sekci Přílohy klepněte myší na odkaz Zkonvertovat. Otevře se okno, ze kterého lze soubor odeslat ke konverzi do listinné podoby na Czech POINT. Klepněte zde na tlačítko Odeslat ke konverzi.

Jak poslat dokument : Odeslání dokumentu v textu e-mailové zprávy

Otevřete soubor, který chcete odeslat. Na panelu nástrojů Rychlý přístup klikněte na příkaz Poslat poštou, abyste otevřeli e-mailovou zprávu. Váš soubor se zobrazí v textu zprávy.

Podání daňového přiznání prostřednictvím datové schránky

Nejprve je potřeba se přihlásit do datové schránky na portálu mojedatovaschranka.cz. Po přihlášení klikněte na Napsat zprávu a vyberete příslušný finanční úřad, vyplníte předmět datové (např. Podání daňového přiznání za rok 2022).

Stačí vybrat typ dopisu, nahrát adresu a PDF s textem a zaplatit kartou. Pošta pak sama vše vytiskne, zabalí a doručí a vy ušetříte čas. Dopis můžete poslat i online, aniž byste museli chodit na Poštu. Stačí vám k tomu notebook, platební karta a portál Dopis Online od České pošty.

Kolik stojí poslání datovou schránkou

Zřízení i používání datové schránky je pro komunikaci s úřady zdarma.Podání daňového přiznání prostřednictvím datové schránky

Nejprve je potřeba se přihlásit do datové schránky na portálu mojedatovaschranka.cz. Po přihlášení klikněte na Napsat zprávu a vyberete příslušný finanční úřad, vyplníte předmět datové (např. Podání daňového přiznání za rok 2022).Vytvořený XML soubor odešlete prostřednictvím aplikace EPO (Elektronická podání) z Daňového portálu Finanční správy ČR (www. Financnisprava.cz -> Daňový portál -> Elektronická podání -> Elektronické formuláře -> Obecné písemnosti -> Obecná písemnost určená pro podání orgánům Finanční správy ČR).

Posílání příloh v důvěrném režimu

 1. Na počítači otevřete Gmail.
 2. Klikněte na Nová zpráva.
 3. Klikněte na ikonu kancelářské sponky .
 4. Vyberte soubory, které chcete nahrát.
 5. V pravém dolním rohu okna klikněte na Zapnout důvěrný režim .
 6. Nastavte datum vypršení platnosti a heslo.
 7. Klikněte na Uložit.

Jak odeslat danove priznani přes Datovku : Podání daňového přiznání prostřednictvím datové schránky

Nejprve je potřeba se přihlásit do datové schránky na portálu mojedatovaschranka.cz. Po přihlášení klikněte na Napsat zprávu a vyberete příslušný finanční úřad, vyplníte předmět datové (např. Podání daňového přiznání za rok 2022).

Jak poslat soubor PDF : Odesílejte dokumenty PDF e-mailem z aplikace Acrobat. Soubory PDF můžete odesílat přímo z aplikace Acrobat nebo Acrobat Reader pomocí účtu webové pošty, například Gmail nebo Yahoo. V takovém případě musíte v aplikaci Acrobat přidat účet webové pošty a při prvním přihlášení z aplikace Acrobat povolit přístup k účtu.

Jak posílat soubory

K dispozici jsou služby jako Box (10 GB), Dropbox (2 GB), Google disk (15 GB), iCloud (5 GB) či OneDrive (5 GB). Velkou výhodou v tomto případě je, že většina služeb disponuje nastavením sdílení. To znamená, že si v nich lze poměrně dobře vyspecifikovat, s kým chcete soubory sdílet.

Při zpracování elektronického přiznání pak daňové subjekty často chybují v tom, že přiznání sice pošlou na finanční úřad pomocí datové schránky, ale v nesprávném formátu. Elektronické přiznání musí být podáno v předepsaném formátu XML a nelze ho elektronicky podat ve formátu PDF.Jakou elektronickou formu podání lze zvolit

 1. přes datovou schránku.
 2. e-mailem s elektronicky ověřeným podpisem.
 3. přes portál Moje daně (aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu nebo aplikaci Online finanční úřad)

Co je potřeba k odeslání balíku : V případě České pošty musíte vyplnit papírový podací lístek (podat balík lze i online), ručně nadepsat adresáta a odesílatele na krabici (viz první fotka tohoto článku) a všechno odnést na nejbližší pobočku České pošty.