Antwort Jak napojit Marmolit? Weitere Antworten – Jak správně natáhnout Marmolit

Jak napojit Marmolit?
Marmolit se nijak neředí, ani se do něj nic dodatečně nepřidává. V přiměřeně silné vrstvě (cca 1,5 násobek velikosti zrna) jej rovnou aplikujeme. Při práci bychom měli začít v rozích či na straně budovy. Snažíme se nanášet hmotu jedním tahem, nijak omítku nepřerušujeme a nenapojujeme.Marmolit – dekorativní omítku je možné pokládat téměř na jakýkoliv povrch. Mluvíme tak o betonu, klasických omítkách, vápencovo-cementových omítkách či sádrokartonových deskách. Můžete také vyrovnat podklad vyrovnávací maltou. Podklad musí být rovný, suchý, bezprašný a pevný.Marmolit ve vlhku

Bohužel se poškození nedá žádným způsobem opravit a jediným řešením je natažení nové vrstvy marmolitu. Nenechte se zneklidnit tím, že je pojivo mléčně zabarvené hned po aplikaci, to je naopak běžné. Jakmile marmolit zaschne, zbarvení zmizí a omítka bude průhledná.

Jakou penetraci pod Marmolit : Podkladová penetrace se používá před nanesením marmolitu, malováním a dalšími úpravami vnitřních i venkovních zdí. Při jejím použití se zvyšuje životnost finálního nátěru a snižuje riziko opotřebení. Také se zafixuje případný předchozí podklad.

Čím natřít Marmolit

Odpověď: Případný nátěr krycí nátěrovou hmotou ( např. polyuretanovým odolným emailem TELPUR T300 nebo silikoniovou fasádní barvou BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ BÁZE A=BÍLÝ V4018) vytvoří barevně jednolitopu plochu bez efektu marmolitu.

Jak dlouho vydrzi Marmolit : Skladování a Doba Použitelnosti. Skladování: Uchovávejte v teplotě vyšší než 10°C. Doba použitelnosti: Marmolit v uzavřeném kbelíku vydrží několik měsíců.

Skladování a Doba Použitelnosti. Skladování: Uchovávejte v teplotě vyšší než 10°C. Doba použitelnosti: Marmolit v uzavřeném kbelíku vydrží několik měsíců.

Přetření je možné fasádními barvami, nejlépe silikonovými (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ).

Kdy aplikovat penetraci

Kdy je čas na penetraci Penetraci byste měli zvážit vždy, když pracujete s pórovitými materiály, které mohou být vystaveny vlhkosti nebo jiným destruktivním elementům. Ideální čas pro aplikaci je před pokládkou dlaždic, před malováním nebo po dokončení hrubé stavby, kdy chcete zabezpečit povrchy před finální úpravou.Povrch musí být rovný a čistý, případně vyrovnaný vyrovnávací maltou. Pro zvýšení přilnavosti marmolitu je vhodné povrch penetrovat a nechat penetraci schnout 4 až 12 hodin.Příprava a aplikace:

Nátěr se nanáší po důkladném rozmíchání ve dvou až třech stejnoměrných vrstvách, válečkem nebo štětcem tak, aby se na omítce weber. pas marmolit vytvořila nová, souvislá, transparentní, krycí vrstva. Další vrstva se nanáší vždy po úplném zaschnutí vrstvy předchozí.

Důležitým faktorem je počasí kdy by měla být teplota prostředí i podkladu při aplikaci a 48 hodin po aplikaci v rozmezí +5°C až +30°C (lépe +8°C až 25°C). Uvědomte si, že mozaikové omítky zasychají 24 hodin při 20°C a čím chladnější a vlhčí počasí je, tím se doba schnutí prodlužuje.

Co je to Marmolit : Marmolit je dekorativní fasádní omítka vhodná na velmi namáhané plochy. Snadno se aplikuje i čistí a proto je oblíbená jak v exteriéru, tak v interiéru. Čtěte, co promyslet, než se do aplikace marmolitu pustíte. Marmolit vypadá jako tenká vrstva kamínků, kterou snadno rozetřete na zeď nebo pochozí plochy.

Jak správně penetrovat : Penetrační nátěry se obvykle nanáší v několika vrstvách. Nanášení další vrstvy není vhodné odkládat, protože když nátěr zcela zaschne (vytvrdne), smísení obou vrstev je problematické. Penetrační nátěr musí být po aplikaci zcela vsáknutý do podkladu. V případě, že se vytvoří louže, je třeba rozetřít je do plochy.

Jak dlouho čekat po penetraci

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.

Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.Odpověď: pro povrchovou úpravu dřevěného mola povqžuji za vhodnou aplikaci kvalitního olejového napouštědla jako je např. s1022 lazurol lak s včelím voskem a pod.

Kolik stojí metr čtvereční Marmolitu : Spotřeba marmolitu na metr čtvereční je cca 4 kg. Tedy jeden kbelík o 15 kg – 25 kg můžete využít na 3,4 – 6 m². Pokud je cena marmolitu za 25 kg kbelík = 1199 Kč, pak cena za kilogram marmolitu vychází na cca 45Kč. V případě, že na 1 m² potřebujete 4 kg marmolitu, pak cena za 1 m² vychází na cca 180 Kč.