Antwort Jak najit psychologa zdarma? Weitere Antworten – Jak mít psychologa zadarmo

Jak najit psychologa zdarma?
Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).Aby mohla být psychologická péče proplácena zdravotní pojišťovnou, měla by existovat k této péči relevantní indikace. Trochu zjednodušeně to znamená, že by měl mít člověk opravdové potíže, nikoli psychologa vyhledat „jen“ z důvodu osobnostního růstu. Podle toho, co píšete, tento předpoklad splňujete.Spolu s dalšími odborníky v oblasti duševního zdraví dali dohromady taktiky, která vám pomohou zastavit lehkou depresi dříve, než se plně rozvine.

 1. Zacvičte si.
 2. Dopřejte si rozmazlovací den.
 3. Nebuďte sami.
 4. Meditujte.
 5. Vyhřívejte se na slunci.
 6. Přestaňte kouřit a pít alkohol.
 7. Dopujte se zdravými potravinami.

Kolik stojí psycholog : Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší.

Jak poznat že potřebuji psychologa

Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Kolik stojí soukromý psycholog : Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Individuální psychologická konzultace 800
Párová psychologická terapie 1000
Rodinná psychologická terapie 1000
Psychologická diagnostika dítěte , dospělého dle složitosti vyšetření 700-2000

Úhrada soukromého sezení

Do programu se pak může přihlásit každý, kdo kvůli koronaviru pozoruje zhoršení svého duševního stavu. Lidé nepotřebují žádanku od praktického lékaře. „Mělo by se jednat asi o 245 terapeutů, kteří musí být dostupní regionálně. To znamená, aby jeden region nebyl zvýhodněn a jeden znevýhodněn.

Kromě krizové intervence je nutné mít pro návštěvu psychologa doporučení od lékaře praktika či specialisty, aby tuto péči mohla pojišťovna proplatit. Půjdete-li k psychologovi „za hotové“, žádné doporučení od lékaře nepotřebujete.

Jak se projevuje psychické zhroucení

Mezi nejčastější příznaky, které jsou typické pro psychický kolaps, patří:

 1. problémy se spánkem.
 2. podrážděnost.
 3. nadměrná únava.
 4. potíže se soustředěním.
 5. apatie.
 6. výkyvy nálad.
 7. přejídání se nebo naopak nechutenství

Deprese patří mezi běžná onemocnění duševního zdraví dnešní populace. Odborníci nyní zjistili, že neléčené letité depresivní stavy mohou vést k neurodegenerativním zánětům mozku. Důkazy poukazují na trvalé biologické změny u lidí, kteří trpí depresí více než deset let.Psychologa můžete vyhledat například ve chvíli, kdy se potřebujete rozhodnout, potřebujete získat informace, chcete ve svém životě něco změnit nebo si přejete, aby vás někdo bezpečně provázel nelehkým obdobím. Ze své zkušenosti uvádím některé příklady životních situací, ve kterých lidé psychologa vyhledali.

Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Kdy je čas jít k psychologovi : Kdy řešit osobní problémy s psychologem Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Kdy je vhodné navštívit psychologa : Psychologa můžete vyhledat například ve chvíli, kdy se potřebujete rozhodnout, potřebujete získat informace, chcete ve svém životě něco změnit nebo si přejete, aby vás někdo bezpečně provázel nelehkým obdobím. Ze své zkušenosti uvádím některé příklady životních situací, ve kterých lidé psychologa vyhledali.

Kolik stojí hodina s psychologem

Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Psychologické přednášky a semináře 1300
Skupinová psychologická terapie 1000
Psychologická zpráva z vyšetření pro lékaře, soud 500
Supervize – individuální,skupinová 1000-1300


Psychický kolaps je stav, pro který je typická zvýšená únava, podrážděnost, problémy se spánkem, ale i deprese, apatie a frustrace. Příznaky psychického kolapsu se vyplatí nepodceňovat a začít je včas řešit.Psychická únava se projevuje zpomalením reakcí, sníženým soustředěním, pomalostí a ospalostí. Může být způsobena nedostatkem spánku, přepracovaností, změnou ročních období (typicky jarní únava), psychickým onemocněním či některými léky (např. léky na alergii).

Jak se pozná psychicky nemocný člověk : Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.

 • Potíže se spánkem.
 • Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.
 • Všechno vás rozčiluje.
 • Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.
 • Vaše chutě se výrazně změnily.
 • Pociťujete nadměrnou únavu.
 • Neschopnost se soustředit.