Antwort Jak na Sněžku v zimě? Weitere Antworten – Odkud je nejlepší jít na Sněžku

Jak na Sněžku v zimě?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Sněžku, je vyjet nahoru kabinovou lanovkou. Ta začíná v Peci pod Sněžkou, má mezistanici na Růžové hoře a končí pár desítek metrů pod samotným vrcholem. Lanovka je moderní, rychlá a vy s ní jednoduše překonáte výškový rozdíl téměř 800 metrů.Doba výstupu odpovídá pozvolnému výletnímu tempu.

Nejkratší cestu z Pece pod Sněžkou je možné zvládnout i lehce pod dvě hodiny.Co na sebe

Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.

Kam v zimě v Peci pod Sněžkou : Vyrazte na skialpech na Sněžku přes Modrý důl a Luční boudu. Když vám bude přát počasí a sníh, cestou zpátky sjedete na Růžovou horu, dál opět podle sněhu sjedete pod lanovkou do Pece. Anebo si výlet prodlužte a sjeďte přes Děčínskou boudu na Portášovy boudy a do Velké Úpy.

Kolik je kilometrů na Sněžku

Trasa na Sněžku je dlouhá 6,6 km a převýšení je 821 m n. m.

Cestu ze Sněžky pak můžete podniknout po žluté trase směrem na Růžohorky, a dále pak po zelené do Pece pod Sněžkou.

Kdy je nejlepší jít na Sněžku : Aby se vám však výlet opravdu vydařil, doporučujeme vyrazit mimo hlavní sezonu. Během letních měsíců, prázdnin a víkendů byste na vrcholu královny českých hor mohli potkat více turistů, než by vám bylo milé. Chcete-li se vyhnout nepříjemné frontě na lanovku a davům nahoře, zvolte pro svůj výlet jarní a podzimní období.

celoroční provoz (duben a listopad provoz pouze o víkendech) denně od 8 do 18 hodin (v období 1. 5. – 30. 9. do 19 hodin), do rychlosti větru 60 km/hod., provoz na Sněžku v závislosti na počasí, v době silného provozu nelze na Růžové hoře přistupovat směrem na Sněžku.

Na sebe oblečte jako první vrstvu spodní termo prádlo, aby dobře odvádělo pot. Druhou vrstvu tzv. zateplovací, ta vám udrží teplo u těla (mikiny, hybridní bundičky, zateplovačky) a v případě nepřízně počasí (vítr, sníh, déšť) třetí vrstvu, jakousi ochranou slupku v podobě nepromokavé, větruodolné bundy.

Kolik je snehu v Peci pod Sněžkou

Sníh ČR – hory

Stanice Nadmořská výška Výška sněhu
celková
Luční bouda 1413 0
Pec pod Sněžkou 816 0
Sněžka 1603 -2

Česko – Krkonoše | Skiresort Černá hora – Pec

Skipas CZK
Dospělí – 6 dní 6270
Děti (6 – 11 let) – 1 den 900
Děti (6 – 11 let) – 6 dní 4390
Mládež (12 – 17 let) – 1 den 1100

Délka dráhy:

První úsek na Růžovou horu měří (šikmá délka) 1 747 metrů (převýšení 508 m) a horní úsek až na Sněžku 1 969 metrů (převýšení 252 m). Doba jízdy je na Růžovou horu 6 minut a na Sněžku 14 minut.

Celková délka trasy: cca 6,5 km.

Kolik stojí lanovka že Sněžky : Ceník pro sezónu 2023

01.09.-30.06.
Dospělí Děti
Nahoru (Pec p.Sn. – Sněžka) 280,- 130,-
Dolů ( Sněžka – Pec p.Sn.) 240,- 120,-
Zpáteční (Pec p.Sn. – Růžová hora) 370,- 190,-

Jak se obléct do 5 stupňů : Při teplotách pod 5 stupňů: Přidej termotričko, které tě udrží v teple a suchu. Poté můžeš přidat teplejší mikinu a bundu, která chrání před větrem. Některé běžkyně si také obléknou vestu, která jim nepřekáží v pohybu, ale chrání klíčové partie před chladem.

Jak nosit letní šaty v zimě

Ideálním časem jsou samozřejmě dny, kdy teploty neklesnou pod nulu a lze šaty kombinovat pouze s vlněným sakem, křivákem, košilí nebo teplým rolákem a vysokými kozačkami. V zimě jen přidáte dlouhý vlněný kabát a přes něj kožený pásek, kterým zvýrazníte pas.

Sníh ČR – hory

Stanice Nadmořská výška Výška sněhu
celková
Luční bouda 1413 0
Pec pod Sněžkou 816 0
Sněžka 1603 -2

Pec pod Sněžkou Historie sněžení

Během 22 dní v roce, kdy ve středisku sněžilo, napadlo 169cm nového sněhu, nejsilnější sněžení přineslo 40cm prašanu.

Kde lyžovat v Krkonoších : 10 tipů na nejlepší sjezdovky v Krkonoších

  • Skipark Mladé Buky.
  • Ski areál Čertova hora v Harrachově
  • Skiareál Herlíkovice a Bubákov.
  • Skiareál Aldrov – Vítkovice.
  • Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě
  • Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu.
  • Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších.