Antwort Jak lezet po operaci ploténky? Weitere Antworten – Jak ležet po operaci ploténky

Jak lezet po operaci ploténky?
Spát je nutné s límcem s hlavou od ramen nahoru podloženou měkkým, málo naplněným polštářem. Krční páteř by měla být v rovině. Stehy se po operaci odstraňují přibližně za 14 dní. Jakmile je operační rána zhojená, doporučuje se jizvu promazávat mastí a provádět tlakovou masáž.Bolest trvá většinou déle než 6 měsíců po operaci a znamená značný fyzický diskomfort, omezení rozsahu pohybu a mobility. Zdrojem bolesti může být tzv. epidurální fibróza neboli vazivová tkáň, která se po operaci vytváří v epidurálním (páteřním) prostoru.Léčba vyhřezlé ploténky často trvá několik týdnů a je založena především na klidovém režimu a farmakoterapii. Fyzioterapii je vhodné zahájit, až když symptomy přetrvávají alespoň 3 týdny. V případech, kdy konzervativní léčba nepřinese pacientovi úlevu, je nutné podstoupit výše zmíněný chirurgický zákrok.

Jak dlouho nosit bederní pás po operaci : Po operaci pacienti dodržují šetřící režim v bederním pásu, většinou na období 3 měsíců.

Jak dlouho trva rekonvalescence po operaci plotének

Ideální doba rekonvalescence a řízené rehabilitace trvá 3 měsíce a po tomto období se pacient vrací do práce. Lázeňská péče 3-6 měsíců od operace. Sportovní aktivity mohou začít v případě, že se pacientovi podařilo dosáhnout dostatečné stability a flexibility páteře.

Jak se cítíte po operaci : První dny a týdny po operaci se mohou dostavit smíšené pocity, ať už pozitivní či negativní. Můžete se cítit zmatení, můžete cítit smutek, hněv, ale i úlevu či radost. Všechny tyto pocity jsou zcela normální a máte na ně plný nárok.

Terapie laserem tlumí zánět, mírní bolest a urychluje regeneraci přetížených nebo poraněných míst. Cvičení, posílení, regenerace a uvolnění přetížených svalů jsou klíčovými prvky léčby. Pokud je léčba správně vedena, zmenší se mechanický tlak na ploténku a to vede postupně ke snížení bolestivosti a zmírnění příznaků.

Ideální doba rekonvalescence a řízené rehabilitace trvá 3 měsíce a po tomto období se pacient vrací do práce. Lázeňská péče 3-6 měsíců od operace. Sportovní aktivity mohou začít v případě, že se pacientovi podařilo dosáhnout dostatečné stability a flexibility páteře.

Co dělat po operaci vyhřezlé ploténky

Vyvarujte se těžké tělesné práce, nezvedejte těžká břemena ! Vyvarujte se prudkých nekontrolovaných pohybů a pádů. Jízda v autě vsedě není vhodná, ale záleží na typu operace – upřesní Váš operatér. Při sexuálních aktivitách musí být trup v odlehčené poloze a nesmí docházet k vyvolání bolesti.Po příjezdu domů, pokud je to možné, doporučujeme zůstat převážně na lůžku. Cesta sanitkou je dostatečná zátěž pro tento den. 2. V domácím prostředí je vhodné spát na rovném zvýšeném lůžku, aby se Vám co nejlépe vstávalo.Jak správně používat bederní pás

  1. Omotejte si pás kolem spodní části zad a ujistěte se, že pokrývá oblast od spodních žeber až po boky.
  2. Utáhněte opasek tak, aby cítil oporu, ale ne až tak, aby vám to způsobilo bolest nebo zvýšené nepohodlí.


Po každé operaci je nutné dodržovat přísný klidový režim, po dobu 1-2 týdnů nezvedat žádná těžká břemena, vyhýbat se těžké fyzické práci, nesportovat, nechodit do sauny, bazénů, nepředklánět se do hlubokých předklonů (boty zavazovat v sedě). Polohování dodržovat do až do kontroly, kdy lékař určí další postup.

Jak dlouho budu v nemocnici po operaci ploténky : Nejčastější doby hospitalizace jsou 7 až 10 dní, podle typu operace a stavu pacienta jsou možná propuštění časnější (druhý až třetí den po operaci). Propouštíme nejčastěji do domácího ošetřování a péče praktického lékaře, u těžších onemocnění pacienty překládáme zpět do odesílajících nemocnic podle místa bydliště.

Jak poznat zánět po operaci : K lékaři se dostavte, pokud máte teplotu, rána vás bolí, zčervená, zahřívá se či z ní vytéká tekutina, to vše mohou být známky počínajícího zánětu. Pokud máte horečku, zvracíte, nemůžete jíst ani pít, či se bolesti i přes užívání léků nedaří utlumit, vyhledejte lékaře čím dřív.

Jak poznat infekci po operaci

Známkami infekce je vytékání hnisu z rány, stupňující se bolest, zarudnutí a otok, celková slabost a horečka. Především pokud se objeví únava a horečka, je nezbytné okamžitě vyhledat lékaře, který v boji proti infekci nejčastěji nasadí účinná antibiotika.

Jak správně spát a které polohy mají vliv na bolest zad K nejdoporučovanějším patří spaní na zádech. To udržuje páteř v ideální poloze, takže může být tím, co na bolavá záda i na krční páteř platí. Uvolňují se svaly, a pokud je pod kolena umístěn ještě polštář, dostane se páteř do ideální polohy.Léčba vyhřezlé ploténky

Speciální cvičení a terapeutické techniky mohou pomoci zlepšit pohyblivost jedince a zmírnit bolest. Bolestivé příznaky mohou být také zvládány léky proti bolesti, svalovými relaxanty (tzv. myorelaxancia) nebo nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID).

Jak cvičit při vyhřezlé ploténce : Lehněte si na záda a nohy pokrčte v kolenou. Rukama se chyťte těsně nad bederními kostmi a tlačte směrem k nohám. Musíte cítit trakci v bederní části páteře. Při tomto cvičení dochází k uvolňování tlaku na ploténky.