Antwort Jak koupit mezinárodní jízdenku na vlak? Weitere Antworten – Kde kupovat listky na vlak

Jak koupit mezinárodní jízdenku na vlak?
Jízdenky si můžete zakoupit i v doplňkovém prodeji přímo u strojvedoucího nebo v automatu na jízdenky umístěném ve vybraných vozech. V některých případech vám strojvedoucí může prodat jízdenku jen do přestupní stanice s tím, že si jízdenku do vaší cílové stanice dokoupíte u průvodčího v prvním návazném vlaku.Eurail & Interrail Pass je jízdenka na vlak, která vám umožní cestovat téměř ve všech vlacích po celé Evropě. S pasem získáte přístup ke 37 železničním i trajektovým společnostem ve 30 zemích. Do většiny vlaků stačí jen nastoupit a průvodčímu ukázat zakoupený Eurail & Interrail Pass.Platba za jízdenku probíhá přímo v aplikaci. Jízdní doklad pak můžete předložit vlakovému personálu ve formě aztéckého kódu. Tato možnost ale funguje pouze u vnitrostátních spojů. Platit můžete platební kartou, přes PaySec nebo MasterCard Mobile.

Jak koupit místenku na vlak : K vnitrostátním jízdenkám dle tarifu ČD nabízíme v e-shopu ČD, v aplikaci Můj vlak a u on-line smluvních prodejců ČD místenky zdarma, vyjma vlaků/oddílů s povinnou rezervací místa. Místenku si pohodlně pořídíte hned při nákupu jízdenky a nemusíte za ni nic platit.

Kde platí One Ticket

Aktuálně můžete OneTicket využít v rámci celé železniční sítě České republiky u všech dopravců, kteří provozují spoje v tzv. závazku veřejné služby. Od 1.7.2021 se do systému OneTicket zapojila také většina komerčních spojů téměř všech dopravců na české železnici.

Kdy jsou nejlevnější jízdenky na vlak : Nejlevnější možná jízdenka pro danou trasu s možností nákupu až 2 měsíce předem – čím dříve koupíte, tím levněji pojedete. Použití je vázáno na konkrétní předepsaný vlak. Po ukončení jízdy v předepsaném vlaku lze přestoupit na jakýkoliv jiný vlak.

Doba předprodeje na většinu spojů Českých drah je až 60 dní. Až do 9. prosince 2023 bude zajištěn předprodej za aktuální ceny. „Jízdenky použitelné pro spoje Českých drah v jízdním řádu 2024 lze u pokladních přepážek kupovat v klasickém předprodeji 60 dní už od první poloviny října.

Pohodlné cestování 1. třídou

1 týden 350 Kč
1 měsíc 990 Kč
3 měsíce 2490 Kč
1 rok 5990 Kč

Jak kontroluje revizor platbu kartou

Revizor ti při kontrole nabídne čtečku, ty přiložíš svou kartu a jemu se zobrazí velké zelené OK. A to je všechno. Tahle čtečka je určená pouze ke kontrole jízdenek a k ničemu jinému (nemůže skrze ni odejít žádná platba).Nejběžnější je platba platební kartou, která proběhne prostřednictvím platební brány ČSOB. Zde zadáte údaje z vaší platební karty a případně i bezpečnostní kód, který vám přijde prostřednictvím SMS. Po úspěšné platbě se vám jízdenka zobrazí přímo v aplikaci a tam již zůstane uložena.Musí však jít o vlaky, které jsou v rezervačním systému ČD. Pokud se ovšem rozhodnete pro nákup samostatné místenky, její cena bude 35 Kč za vlak. Pokud byste například cestovali s jedním nebo více přestupy, a do všech vlaků byste si chtěli zakoupit rezervaci místa k sezení, vyjde vás to na částku „vlak x 35 Kč“.

Jednotnou jízdenku můžete koupit na webu www.oneticket.cz nebo v mobilní aplikaci, kterou si stáhnete. Nákup je jednoduchý a svižný – zadáte odkud a kam jedete a systém vám nabídne vhodné spojení a umožní rychle koupit jízdenku.

Jak funguje One Ticket : One Ticket – Jedna jízdenka umožňuje cestovat vlaky všech zapojených dopravců na jednu jízdenku. Je flexibilní a umožňuje cestování libovolnými železničními spoji v závazku veřejné služby a komerčními spoji, u nichž dopravce s použitím jízdenky One Ticket souhlasí, a to včetně přestupů a garance dojetí do cíle cesty.

Kolik stojí celý vlak : Ceník Celodenní jízdenky

Varianta jednodenní síťové jízdenky Cena v Kč
Celodenní jízdenka (celá ČR) 699 Kč
Celodenní jízdenka region Středočeský 279 Kč
Celodenní jízdenka region Jihočeský 209 Kč
Celodenní jízdenka region Pardubický 219 Kč

Jak zjistit cenu jízdenky na vlak

Mobilní aplikace Můj vlak

Vyhledání spojení, nákup jízdenky, informace o vlacích, informace o stanicích a průběžné informace o cestě. To vše najdete v mobilní aplikaci Můj vlak. Stáhněte si ji zdarma.

Leo Express provozuje vlaky na tratích Praha – Ostrava – Bohumín a Praha – Přerov – Staré Město u Uherského Hradiště. Od 15. 12. 2019 vystřídal České dráhy na tratích Ústí nad Orlicí – Letohrad – Jablonné nad Orlicí – Králíky – Mlýnický Dvůr a Dolní Lipka – Hanušovice.Doba předprodeje na většinu spojů Českých drah je až 60 dní. Až do 9. prosince 2023 bude zajištěn předprodej za aktuální ceny. „Jízdenky použitelné pro spoje Českých drah v jízdním řádu 2024 lze u pokladních přepážek kupovat v klasickém předprodeji 60 dní už od první poloviny října.

Jak si dobít In Kartu : In Kartu/Plzeňskou kartu je možné nabíjet na následujících dobíjecích místech:

  1. v zákaznických centrech PMDP a na ostatních prodejních místech, které poskytují službu dobíjení karet.
  2. elektronickou peněženku u kterékoliv pokladní přepážky ČD v ČR.