Antwort Jak jinak poděkovat? Weitere Antworten – Co říct na Děkuji

Jak jinak poděkovat?
Všichni Vám řeknou – bylo mi ctí, rádo se stalo, udělal jsem to rád, jsem rád, jsem poctěn, OK, já díky a další a další.Poděkování s dárkem

Může to být třeba velká tabulka čokolády, poukaz na masáž… Nebo poděkujte s Florea. Poslat květiny se vzkazem jako poděkování je čím dál oblíbenější forma vyjádření vděčnosti za pomoc či radu. Počet růží nebo jiných květin do děkovné kytice by měl být úměrný velikosti pomoci.Téměř ve všech jazycích je odpověď na díky podobná: není zač. Pokud od někoho dostanu dárek, poděkuji mu a on mi najednou začne odpovídat nebo se tak alespoň tvářit: ale to nic, ani to nezmiňuj, to je taková kravina, není za co, rádo se stalo atd.

Jak odepsat na podekovani : Abyste potlačili naučenou reakci, odložte svou odpověď o pár vteřin a na toho, kdo vám kompliment složil se upřímně usmějte. Jen úsměv obvykle nestačí, kompliment vyžaduje také odpověď. Není ale třeba věc dlouze rozvádět, vystačíte si s jednoduchým „Děkuji, to je od tebe milé!

Jak jinak říct děkuji

Mnohokrát / mockrát díky. Neuvěřitelně / strašně / převelice díky. Fakt díky. Nevím, jak ti poděkovat.

Jak jinak rict Není zač : Pokud je naše reakce "není zač", říkáme, že to co mu dáváme, za to ani nestojí. Ale my, naše služby i naše výrobky mají hodnotu a my chceme, aby ji naši přátelé i zákazníci viděli a docenili. Anglicky by ekvivalentem byly výrazy: "My pleasure" nebo "my priviledge" – "bylo mi radostí" nebo "bylo mi ctí".

Děkuji za Vaši pomoc, Děkujeme za vaši pozornost, Děkuji za Váš/i [trpělivost/ čas/ spolupráci].

Nezapomeňte, že kluci mají rádi hlavně tvrdé dárky. Potěší je nová desková hra, stavebnice, knížka, plastelína nebo dóza plná bonbonů. Tvůrčí chlapci budou nadšení z omalovánek, pastelek nebo kreativních sad, které jejich schopnosti rozvíjejí. Další tipy na dárky pro syna hledejte mezi oblečením a doplňky.

Jak jinak říct Není zač

Co tedy říkat místo "Není zač" Zkuste třeba "Rádo se stalo." nebo dokonce "Rádo se děje." nebo "Bylo mi potěšením." Když jsem nad tím přemýšlela, uvědomila jsem si, co děláme, když říkáme "není zač". Snižujeme tím hodnotu toho, co pro druhé děláme.Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy. Při oslovení posluchačů buďte osobní – používejte „vy“ místo obecného „my“.Slovník by neměl obsahovat například slangové výrazy. Překvapení potom může čekat například na ty, kdo se domnívají, že nejsou spisovné výrazy jako „děkuju“. Ty současná spisovná čeština připouští, ačkoli dříve tomu tak nebylo.

[193]V této kategorii převažuje prosté a explicitní vyjádření díků, mohou být užity jak spisovné, tak substandardní varianty (děkuji moc, děkuji, díky, dík, děkan, tak ď). Časté je vyjádření pozitivních emocí mluvčího (Jsem fakt rád. Potěšili jste mě. Udělali jste mi radost.

Co znamená Rádo se stalo : Rádo se stalo, mami. Rado sa stalo. Žádný problém.

Jak se děkuje v emailu : Formální fráze pro ukončení e-mailu:

 • S pozdravem,
 • S pozdravy,
 • S laskavým pozdravem,
 • Zdraví,
 • Všechno nejlepší,
 • S vřelým pozdravem,
 • Vše nejlepší,
 • S pozdravem,

Co se píše na konci emailu

S pozdravem, S přátelským pozdravem, Se srdečnými pozdravy, v e‑mailu lze také S přáním pěkného dne –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ za těmito pozdravnými formulemi se nepíše žádné interpunkční znaménko, větné s pokračováním na dalším řádku, např.

Nezapomeňte, že kluci mají rádi hlavně tvrdé dárky. Potěší je nová desková hra, stavebnice, knížka, plastelína nebo dóza plná bonbonů. Tvůrčí chlapci budou nadšení z omalovánek, pastelek nebo kreativních sad, které jejich schopnosti rozvíjejí. Další tipy na dárky pro syna hledejte mezi oblečením a doplňky.DIY: Co vyrobit příteli k výročí

 1. Mix vašich písniček na klasické kazetě nebo CD.
 2. Tabule vašich společných snů
 3. Oblíbené jídlo nebo dezert.
 4. Koláž společných fotek.
 5. Kniha vzpomínek.

Co říkat místo není zač anglicky : AmE You are welcome., hovor. It's okay., form. Don't mention it., It's nothing.