Antwort Jak jezdit s automatem z kopce? Weitere Antworten – Jak jezdit s automatem do kopce

Jak jezdit s automatem z kopce?
Automatická převodovka

Kdo má však auto s automatem, nemusí tento problém řešit. Jediné, co mu stačí používat, je brzdový a následně plynový pedál. Když pustíme brzdu na rovince a máme zařazený stupeň „D“, auto se samo rozjíždí. A přesně tuto vlastnost lze snadno využít v kopci.N – NEUTRAL používáme při dlouhém stání, při odtahu auta nebo při . Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce, abychom ušetřili. Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte, otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné.Automatická převodovka dokáže i podřadit při sešlápnutí plynu až na podlahu, tzv. kickdown. Řadit rychlosti vždy při úplném zastavení vozu. Zastánci manuálního řazení mohou použít manuální volbu řazení ve formě řadících páček u volantu, které jsou součástí velkého množství vozidel s automatem.

Jak parkovat s automatem v kopci : U vozidel s mechanickou převodovkou je vhodné při stání z kopce nejdříve stát na brzdě, následně zatáhnou ruční brzdu, poté povolit brzdový pedál, nechat auto lidově řečeno zhoupnout, a nakonec zařadit nízký převodový stupeň, lhostejno jaký.

Jak řadit z kopce

Nejhorší je stát celou dobu na brzdě. Pokud musíte brzdit, brzděte krátce, ale intenzivně. Nemusí vám rovnou blokovat kola, ale raději v pravidelných intervalech více sešlápněte brzdu, aby auto více zpomalilo. Následně nechte auto kus popojet s uvolněnou brzdou, ať se brzdy stačí prouděním vzduchu ochladit.

Jak se parkuje s automatem : Řadicí páka v automatu

Co jednotlivá písmena znamenají P=park, do této polohy nastavíte řadicí páku po skončení jízdy, až se úplně zastaví kola. Pokud parkujete na rovině, nemusíte už použít ruční brzdu, „péčko“ funguje v tomto případě na principu klasické jedničky, kterou po zaparkování běžně zařadíte v manuálu.

V případě, že jezdíte s automatem, tak na křižovatkách nikdy nevyřazujte na (N). Nechte řadící páku stále v poloze (D), i když vám zrovna „padla“ na semaforu červená. Pochopitelně stojíte na brzdě, aby se vozidlo nedalo do pohybu, ale vyřazování je zbytečné.

B – Brake – režim umožňující rekuperaci elektrické energie u elektromobilů a hybridů.

Jak zaparkovat auto z kopce

Zatáhněte ruční brzdu a pusťte klasickou brzdu, čímž se auto postaví „na ručku“. Teprve potom, když auto pevně stojí na místě, pusťte spojku. I při stání v kopci na ruční brzdě ovšem nechávejte rychlost nadále zařazenou. Bude totiž sloužit jako „pojistka“, kdyby ruční brzdě náhodou povolil lanovod a uvolnila se.Při jízdě z kopce na kluzkém povrchu brzděte motorem a jen zlehka a plynule si pomáhejte pedálem. To samé platí i na rovině, kdy předvídáte snížení rychlosti. Zkrátka používejte na kluzké silnici brzdový pedál co nejméně a citlivě.Správný postup je následující – po zastavení zůstaňte stát na brzdách, zhasněte motor se zařazenou jedničkou a dál mějte sešlápnutou spojku. Zatáhněte ruční brzdu a pusťte klasickou brzdu, čímž se auto postaví „na ručku“. Teprve potom, když auto pevně stojí na místě, pusťte spojku.

Před zastavením vozu zařazujete zpátečku

Při změně chodu převodovky na zpětný, z jedničky na zpátečku či D na R, je třeba zcela zastavit. Kola se musí přestat točit a tím se zastaví i planetová soukolí v převodovce. Brzdící pásy v převodovce se zatnou do stojících bubnů a spojky v převodovce se bez tření sepnou.

Jakou nohou brzdit v automatu : Nešvarem u začátečníků je sešlápnutí brzdy levou nohou. To je nejen nepohodlné, ale i nebezpečné. V levé noze totiž většina lidí nemá takový cit a brzdu může sešlápnout o dost prudčeji, nebo naopak mírněji. Máte-li automat, pak si vystačíte jen s pravou nohou.

Co znamená D s na automatu : Pokud je zařazena poloha pro sportovní jízdu (S), přesuňte volicí páku do polohy pro jízdu vpřed (D) a poté zpět do polohy pro sportovní jízdu (S).

Co je D s automat

„D“ = jízda – nejdůležitější poloha, sednete do auta, dáte „déčko“ a jedete. „S“ = sport – jestliže předchozí polohy najdete na voliči každého automatu, „esko“ už převodovka mít může a nemusí.

Brzděte krátce a intezivně

Pokud musíte brzdit, brzděte krátce, ale intenzivně. Nemusí vám rovnou blokovat kola, ale raději v pravidelných intervalech více sešlápněte brzdu, aby auto více zpomalilo. Následně nechte auto kus popojet s uvolněnou brzdou, ať se brzdy stačí prouděním vzduchu ochladit.Správný postup je následující – po zastavení zůstaňte stát na brzdách, zhasněte motor se zařazenou jedničkou a dál mějte sešlápnutou spojku. Zatáhněte ruční brzdu a pusťte klasickou brzdu, čímž se auto postaví „na ručku“. Teprve potom, když auto pevně stojí na místě, pusťte spojku.

Jak jezdit z kopce : Při jízdě z kopce na kluzkém povrchu brzděte motorem a jen zlehka a plynule si pomáhejte pedálem. To samé platí i na rovině, kdy předvídáte snížení rychlosti. Zkrátka používejte na kluzké silnici brzdový pedál co nejméně a citlivě.