Antwort Jaká je nejdelší řeka Rakouska? Weitere Antworten – Jaká je nejdelší řeka v Rakousku

Jaká je nejdelší řeka Rakouska?

Geografie Rakouska
Nejvyšší bod Großglockner (3 798 m n. m.)
Nejnižší bod Neziderské jezero (114 m n. m.)
Nejdelší řeka Dunaj (357 500 m)
Rozloha 83 858 km²

Drtivá většina Rakouska (80 566 km², 96 % území) je odvodňována Dunajem do Černého moře. Pouze Vorarlbersko na západě je z naprosté většiny (2 366 km²) odvodněno Rýnem do Severního moře.Alpy a Grossglockner, krásná jezera, horské túry, Dunaj, Vídeň, Salcburk, Hallstatt a klášter v Melku, vídeňský řízek, sýrové špecle a kaiserschmarrn, dort Sacher, Prátr a adventní trhy: je tolik věcí, které máme rádi na Rakousku!

Co vidět v Rakousku příroda : zjistěte, co všechno je v rakouských Alpách možné zažít.

 1. Jezero Hallstatt (366 km z Prahy)
 2. Jezero Achensee (477 km z Prahy)
 3. Jezero Gosausee (379 km z Prahy)
 4. Dachstein (416 km z Prahy)
 5. Grossglockner (607 km z Prahy)
 6. Soutěska Silberkarklamm (399 km z Prahy)
 7. Salzburg (373 km z Prahy)
 8. Innsbruck (547 km z Prahy)

Jaká řeka je nejdelší na světě

Dlouho se oficiálně uvádělo, že by si tento prestižní titul mohl nárokovat egyptský Nil, v poslední době se ale situace změnila a nejdelší řekou na světě je jihoamerická Amazonka. Amazonka a Nil jsou v podstatě podobně dlouhé řeky. Obě měří přes 6500 km. Podle nejnovějších výzkumů dosahuje Amazonka téměř 7000 km.

Která je nejdelší evropská řeka : Veletok Volha je nejdelší a nejvodnatější řekou Evropy. Od pramene u vesnice Volgoverchovje ve Valdajské vrchovině v Tverské oblasti až po ústí do Kaspického moře měří 3534 km.

Na pomyslném žebříčku nejčistší vody vede Kypr, následují Rakousko, Řecko nebo Malta. Podle evropské agentury se kvalita vod v Evropě rok od roku zlepšuje. Úplný ideál ale turisté nenajdou. „Průhlednost moře může být krásná a koupání bezproblémové.

Rakušané běžně mluví rakouskou němčinou – rakouským dialektem, používají rakouská slovíčka. Každý region má malinko odlišnou verzi rakouské němčiny, ale velká část rakouské němčiny je všem regionům společná.

Jak mluvi v Rakousku

Němčina je úřední a mateřský jazyk přibližně 98 % rakouských občanů.Rakušané

 • řada: Joseph Haydn • František Josef I. • Johann Strauss.
 • řada: Sigmund Freud • Bertha von Suttnerová • Erwin Schrödinger.
 • řada: Adolf Hitler • Kurt Schuschnigg • Arnold Schwarzenegger.

Nejbližšími rakouskými středisky při cestě z Prahy jsou dvě oblíbená šumavská – Hochficht a Sternstein. V Alpách jsou nejdostupnější hornorakouská střediska Kasberg, Ötscher, Hinterstoder a Wurzeralm nebo dolnorakouská Annaberg a Hochkar – vzdálenost je do 350 km a čas okolo 4 hodin.

Řeka Kongo je nejhlubší řeka na Zemi, místy dosahuje hloubky až 230 metrů. V povodí se nachází druhý největší deštný prales, hned po amazonském.

Jaká je nejhlubší řeka na světě : Obsahy(1) Řeka Kongo je po Amazonce druhou nejmohutnější řekou a zároveň nejhlubší řekou světa. Pramení v nadmořské výšce 1000 metrů v rozlehlých mokřadech Bangweulu v Zambii, které jsou napájeny 17 řekami…

Která řeka má nejdelší tok : Seznam nejdelších řek

Řeka Kontinent
1. Amazonka – Ucayali a její přítoky Jižní Amerika
2. Nil – Bílý Nil – Kagera Afrika
3. Jang-c'-ťiang Asie
4. Mississippi – Missouri Severní Amerika

Co je nejdelší řeka

Dlouho se oficiálně uvádělo, že by si tento prestižní titul mohl nárokovat egyptský Nil, v poslední době se ale situace změnila a nejdelší řekou na světě je jihoamerická Amazonka. Amazonka a Nil jsou v podstatě podobně dlouhé řeky. Obě měří přes 6500 km. Podle nejnovějších výzkumů dosahuje Amazonka téměř 7000 km.

Na pomyslném žebříčku nejčistší vody vede Kypr, následují Rakousko, Řecko nebo Malta. Podle evropské agentury se kvalita vod v Evropě rok od roku zlepšuje. Úplný ideál ale turisté nenajdou.Karibik, Antigua a Barbuda, Aruba, Brazílie, Cookovy ostrovy, Ekvádor, Fiji, Francouzská Polynésie, Galapágy, Grenada, Havajské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Maledivy, Malta, Mauricius, Seychely, Tahiti, Tanzánie, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, Zanzibar.

Kolik je Rakušanů : Rakušané (německy Österreicher) jsou germánská etnická skupina, skládající se z obyvatel Rakouska a jeho historických předchůdců, kteří sdílejí společnou rakouskou kulturu a rakouský původ. Hovoří různými dialekty němčiny. Rakušanů je něco okolo 8 milionů. Přes 10 milionů.