Antwort Jak funguje reklama na Instagramu? Weitere Antworten – Kolik se platí za reklamu na Instagramu

Jak funguje reklama na Instagramu?
Průměrná cena za proklik v kampaních se pohybuje okolo 4 Kč až 47 Kč. Pokud budete spouštět kampaně účtované za CPM (cost per mile, tedy cena za tisíc zobrazení), můžete očekávat cenu okolo 118 Kč za oslovení 1 000 lidí.Propagace je nejjednodušší u již publikované příspěvku. Vyberte příspěvek a pod ním klikněte na Propagovat. Následně zadáte cíl, kam má reklama vést (profil, web atd.), okruh uživatelů, kterým se má reklama zobrazit, rozpočet a délku trvání reklamy.Jak si k účtu přidat způsob platby:

  1. Přejděte do svého profilu a v pravém horním rohu klepněte na .
  2. Klepněte na Firma.
  3. Klepněte na Platby za reklamu.
  4. Klepněte na Způsoby platby. Tady si můžete vybrat způsob platby propojený z Facebooku.

Jak dlouho trva schvaleni reklamy na IG : Většinu reklam zkontrolujeme do 24 hodin, ale v některých případech to může trvat i déle. Nezapomeňte, že reklamy můžou projít kontrolou opakovaně, a to i po jejich spuštění. Pokud chcete reklamu spustit ke konkrétnímu budoucímu datu nebo v konkrétní čas, můžete reklamu naplánovat.

Jak se platí reklama na Instagramu

Kromě nákladů na média je potřeba počítat s náklady na správu reklamy na Instagramu, pakliže si ji nebudete spravovat sami. Reklama se obvykle platí prostřednictvím platební karty zadané ve Spráci reklam na Facebooku, který obslahuje i placené reklamy na Instagramu.

Kolik stojí reklama u Influenceru : Cena influencer marketingu

Typ influencera (počet sledujících) Průměrná částka podle statistik za jeden příspěvek na Instagramu v roce 2022
Mikro influencer (10 – 100 tisíc) 95 – 480 eur
Střední influencer (100 – 500 tisíc) 480 – 4 800 eur
Makro influencer (500 tisíc – milion) 4 800 – 9 500 eur

Důvod, proč se hashtagy používají, je stále stejný, tedy třídění velkého objemu dat. Hashtagy pod sebe dokáží jednoduchým a intuitivním způsobem seskupovat příspěvky na dané téma. Tato funkce do obrovského objemu příspěvků na sociálních sítích vnáší zjednodušení a zpřehlednění.

Pro zobrazení a stažení faktury za reklamu na Instagramu je nutné použít nástroj Správce reklam Facebooku. I když je reklama spuštěna na Instagramu, fakturace a správa probíhá v rámci Facebooku.

Jak propagovat svůj Instagram

Vyberte příspěvek, který chcete propagovat

Udělejte ze stávajících příspěvků reklamy. Vyberte fotky nebo videa, která na sebe umí strhnout pozornost a představují výhody vašich produktů. Pokud máte na Instagramu obchod, můžete nově propagovat příspěvky, které obsahují označení produktů.Reklamu účtujte na účet 518 Účet 518 – Ostatní služby (Nákladový – daňový) 518. Jedině tak si budete moci náklady na reklamu odečíst z daní, neboť tento účet je daňově uznatelný a uplatníte na něm také odpočet DPH.Kdo platí influencery

Influencery platí značky, které s nimi navazují spolupráci. Spolupráce s influencery může probíhat formou placené spolupráce nebo barterové spolupráce. Influencera můžete také pozvat na vámi pořádanou akci, ze které bude reportovat svým sledujícím (tj. také barter).

Zahraniční to mají za jednu fotku.

Jak správně používat hashtag : Nejjednodušší způsob je použít pravý Alt (Alt Gr) v kombinaci s klávesou X, tedy Alt Gr + X = #. 2. Další způsob zahrnuje využití tří kláves, a to Ctrl + levý Alt + X.

Jak správně psát hashtagy : Za hashtag se považuje slovo nebo sousloví označené dvojkřížkem # (znak pro číslo). Tím, že určité slovo opatříte hashtagem, vyrobíte z něj klíčové slovo a snadno se pak podíváte, kdo všechno na tento hashtag nesoucí informace na dané téma reagoval, popř. se můžete zapojit do konverzace na toto téma (např. #kavárna).

Jak účtovat výdaje na reklamu

Reklamu účtujte na účet 518 Účet 518 – Ostatní služby (Nákladový – daňový) 518. Jedině tak si budete moci náklady na reklamu odečíst z daní, neboť tento účet je daňově uznatelný a uplatníte na něm také odpočet DPH.

Platba za reklamu na Instagramu probíhá prostřednictvím Správce reklam Facebooku, jelikož Instagram sám o sobě neumožňuje platit za reklamy přímo. Správce reklam je propojený s Instagramem a umožňuje vám spravovat všechny vaše reklamní kampaně na obou platformách z jednoho místa.Nejlepší časy pro zveřejňování příspěvků na Instagramu: od 8:00 do 13:00. Nejvhodnější den pro přidávání příspěvků na Instagram: středa. Nejhorší den pro přidávání příspěvků na Instagram: neděle.

Kam se účtuje reklama : Reklamní předměty se evidují na účtech zásob. Na konci účetního období však musí dojít k zúčtování zbylých předmětů. Nákladem jsou v okamžiku darování a účtují se na účet 501 – Spotřeba materiálu.