Antwort Jak funguje kontokorent Raiffeisenbank? Weitere Antworten – Kolik se plati za kontokorent

Jak funguje kontokorent Raiffeisenbank?
Porovnání kontokorentů

Revolvingový úvěr Poplatek za zřízení kontokorentu Úrok
KOMERČNÍ BANKA povolený debet Zdarma 19,99 %
MBANK MREZERVA Zdarma 12,9 % – 18,9 %
MONETA MONEY BANK FLEXIFREDIT Zdarma 21,9 %
POŠTOVNÍ SPOŘITELNA kontokorent Zdarma 17,9 %

Kontokorent se splácí sám. Každou příchozí úhradou na váš účet se snižuje částka, kterou jste na účtu v minusu. Jedenkrát za 12 měsíců však máte povinnost být na svém účtu v plusu a tím kontokorent splatit.Když vám přijdou peníze na účet, kontokorent se automaticky splatí. Kontokorent můžete využít opakovaně, ale alespoň jednou ročně ho musíte celý splatit (tzn. dostat se na účtu na nulu nebo do plusu). Když kontokorent nevyužíváte, nic za něj neplatíte.

Kdy se vyplatí kontokorent : – Kontokorent se vyplatí využívat krátkodobě – třeba pro případ, že vám dojdou peníze pár dní před výplatou a jsou před vámi výdaje, které musíte uhradit včas, resp. co nejdříve. – Máte-li na účtu zřízen příkaz k úhradě, splatí se, i když právě nemáte dostatek financí.

Co se stane když Nezaplatim kontokorent

Jestliže do 10 dnů splátku nezaplatíte, budeme vám muset naúčtovat sankce. Jaké budu platit sankce při zpožděné splátce Po uplynutí lhůty, kdy se vás budeme snažit upozornit na neproběhlou splátku, vám bude 10. den prodlení účtován poplatek 300 Kč na úhradu nákladů spojených s prodlením.

Kdy můžu zrusit kontokorent : Kontokorent můžete vypnout pouze v případě, když je úplně doplacený. Zvládnete to v internetovém bankovnictví v části Účty a karty / Kontokorent — Vypnout kontokorent. Mobilní aplikace tuto možnost zatím neumí.

Kontokorent je vlastně typ úvěru. Když jste v minusu, využíváte peníze banky a tím si je od ní půjčujete. Banka vám možnost přečerpat účet nejprve musí schválit a podle vaší bonity vám také nastaví maximální výši povoleného debetu. Peníze z kontokorentu můžete použít na cokoli.

O povolený debet můžete požádat kdykoli, klidně hned při založení účtu. Banka prověří vaši bonitu a podle toho vám určí maximální limit, který můžete čerpat. Obvykle se doporučuje mít limit kontokorentu nastavený maximálně do výše vašeho příjmu. Díky tomu ho splatíte, jakmile vám přijde na účet výplata.

Co je lepší kontokorent nebo kreditní karta

Hlavní výhodou kreditní karty je bezúročné období, během nějž máte půjčku zdarma. Musíte však mít dokonalý přehled o svých financích a nepřekročit termín splatnosti ani o den. Víte-li, že nezvládnete dlužnou částku vyrovnat, bude lepší volbou spíše kontokorent, jelikož se zpravidla pojí s nižšími úroky.Pokud se Vám stane, že nebude mít dostatek finančních prostředků na splácení půjčky, je dobré se okamžitě spojit s bankou, kde dlužíte, a situaci začít neprodleně řešit. V takovém případě můžete počítat se vstřícností banky, která se bude snažit najít spolu s Vámi nejschůdnější řešení.Když jste v minusu, využíváte peníze banky a tím si je od ní půjčujete. Banka vám možnost přečerpat účet nejprve musí schválit a podle vaší bonity vám také nastaví maximální výši povoleného debetu. Peníze z kontokorentu můžete použít na cokoli.

Využijte nabídku Povoleného debetu k vašemu účtu

Pokud už používáte náš běžný účet, podívejte se do svého Internetového bankovnictví. Najdete tam již předem schválenou nabídku povoleného debetu, který můžete ihned čerpat. Pokud tuto nabídku nenajdete, můžete si o Povolený debet ihned zažádat na jedné z našich poboček.

Jak ukončit kontokorent : U některých bank lze kontokorent zrušit pomocí pár kliknutí v internetovém bankovnictví, u jiných je potřeba zajít s vyplněnou žádostí na pobočku. Rovněž nebuďte překvapení, když Vám některé banky naúčtují za zrušení kontokorentu určitý poplatek.

Kdy se vyplatí kreditní karta : Výhodou kreditní karty jsou peníze kdykoli k dispozici.

Pokud ji pravidelně nevyužíváte, poslouží jako záloha pro nenadálé výdaje. Nemusíte opakovaně žádat o půjčku. Peníze můžete využít až do výše úvěrového limitu vaší kreditní karty, a to kdykoli potřebujete.

Co se stane když člověk nemůže splácet svojí půjčku

Když přestanete platit půjčku:

Finanční ústav vám zavolá a připomene splátku, nebo rovnou zašle upomínku. V této době ještě máte šanci doplatit pouze jistinu zvýšenou o poplatek za poslání upomínky (100 až 400 korun). Pokud nepošlete splátku, vyčíslí vám věřitel celý dluh a chce ho zaplatit najednou.

Odpověď: Neplacení dluhů není trestným činem. Pokud dlužník nesplácí své dluhy, faktury nebo směnky, automaticky to neznamená, že se dopustil trestného činu. Pokud se tedy jedná o běžné občanskoprávní spory, vězení Vám nehrozí.Kontokorentní úvěr se zpravidla sjednává na neomezenou dobu a můžete ho využívat opakovaně. Pokud si ho sjednáváte u „své banky“, kde jste už dlouho klientem a nežádáte o velký úvěrový limit, většinou nebudete muset dokládat příjem.

Jak zazadat o kontokorent Raiffeisenbank : Sjednání úvěru

Požádat o založení Kontokorentního úvěru je možné na kterékoliv pobočce Raiffeisenbank. V případě jakýchkoliv dotazů Vám rádi odpovíme na bezplatné infolince 800 900 900 nebo na pobočkách Raiffeisenbank.